adrian100
03.03.13,12:23
prosim vas nevie co sa mi stalo s PC ked ho zapnem napise to nieco take american megatrends a dalsie veci pod tim, a asi za 10sekund sa vypne.Neviem co stym budem velmi vdacny za kazdu radu.dakujem
marleau
03.03.13,11:33
Dúfam,že ti niekto poradí,ale sľúb,že sa doučíš gramatiku....aj pomocou toho PC.
adrian100
03.03.13,11:46
:)
Vlado40
03.03.13,15:05
To PC načítal bios.Potom sa obrazovka zmení alebo ostane iba pri úvodnej obrazovke.
enzo2k
24.03.13,22:08
uz si to poriesil? moze to byt kadeco, napriklad chladic, zdroj ale aj maticna.zacal by som chladicom.ci je cisty, alebo ci nieje poskodeny.
Juraj Tlach
25.03.13,18:22
ale ak sa dostaneš cez bios, začne ti do načítavať windows?ak áno, môže to byť zavírené.?! popíš to presnejšie...takto len hádame.
misoft
25.03.13,18:31
mimotemy Asi to poriešil, alebo "poriešil" :D
duves
27.03.13,18:01
Chlapi poradte. Ak do existujeceho PC vymenim matičnu dosku, prečo nejde naštartovať OS Win 7? Da sa to dajako vyriešiť bez toho, aby som nanovo inštaloval OS? Potrebujem vyriešiť 2 PC.
mecky
27.03.13,18:05
jedina moznost co sa da spravit je skontrolovat ci radic disku bezi v ide alebo ahci rezime, podla toho ako to bolo na povodnom pc

inak ak po vymene dosky pc nenastartuje tak je to bez reinstalacie neriesitelne
duves
27.03.13,18:18
Nuž asi ma čaka reinštalacia. Som cely bez seba!
duves
28.03.13,04:14
jedina moznost co sa da spravit je skontrolovat ci radic disku bezi v ide alebo ahci rezime, podla toho ako to bolo na povodnom pcinak ak po vymene dosky pc nenastartuje tak je to bez reinstalacie neriesitelneRadič je OK, po štarte prebieha načitavanie a v určitom okamžiku sa PC resetne.Inak nechapem, načo su teda rozne zachranne CD (napr. http://pctuning.tyden.cz/software/ochrana-pocitace/4478-ultimate_boot_cd-zachranar_jak_na_zavolanou ). Vyrobcovia dosak by mali spolu s MS vyvinuť aplikaciu, ako vymeniť dosku bez naslednej reinštalacie. Nech idu do ........
Jara
28.03.13,06:39
Už asi zdochol celkom /myslím počítač/ lebo sa neozýva zadavateľ témy...
misoft
28.03.13,16:43
Vyrobcovia dosak by mali spolu s MS vyvinuť aplikaciu, ako vymeniť dosku bez naslednej reinštalacie. Nech idu do ........
Reinštal je potrebný preto, lebo sa zmenili výmenou hlavné komponenty - matičná doska, procesor, radiče na doske - všetko má svoje adresy a pôvodný Win mal v registroch iné údaje - preto nenabehne - nevie sa z toho vysomáriť.

Čo sa týka "aplikácie" - dá sa to obísť - obraz disku OS, ale bez všetkých ovládačov (tie sa potom musia "doinštalovať) - obraz sa len znova zavedie, nabehne OS (samozrejme, niečo nebude fungovať - nebudú ovládače). K matičným doskám sa však prikladajú inštalačné média s ovládačmi, takže sa len "doplnia" tie ovládače, ostatné si často Win 7 nájde na nete aj sám a doinštaluje.
duves
28.03.13,17:49
No w7 32bitova inštalacia nenabehla vobec.64 bitova sa tvari,že sa opravuje.
duves
29.03.13,05:16
Tak som to na w7 64 bit rozbehal preinštalacie.
enzo2k
29.03.13,05:42
typujem ze doska nieje ten isty model.problem je hlavne v chipsete ak su rozdielne tak ti to nepojde hodi to modru obrazovku ktoru ani nepostrehnes a resetne sa to.ak by sa ti to aj podarilo rozbehat system by bol nestabilny.nieco by slo nieco nie.neodporucam ti to.ak si chces zachovat data, bez softweru, pouzi hiren boot cd, vytvor zlozku do nej nahrah vsetky adresare, potom urob cistu instalaciu a data si potom nahraj spat.bohuzial software takto neprehras
duves
29.03.13,07:40
typujem ze doska nieje ten isty model.problem je hlavne v chipsete ak su rozdielne tak ti to nepojde hodi to modru obrazovku ktoru ani nepostrehnes a resetne sa to.ak by sa ti to aj podarilo rozbehat system by bol nestabilny.nieco by slo nieco nie.neodporucam ti to.ak si chces zachovat data, bez softweru, pouzi hiren boot cd, vytvor zlozku do nej nahrah vsetky adresare, potom urob cistu instalaciu a data si potom nahraj spat.bohuzial software takto neprehrasNo podarilo sa mi to rozbehat. Pôvodna inštalacia w7 64bit ponukla opravu, potom to nabehlo do nudzoveho režimu, skušal som inštalacie nejakych prvkov k tej inej doske a ide to!