vrtelka
03.03.13,16:28
Ahojte, píšem za moju sestru, ktorá ma dnes požiadala o pomoc. Má problémy s manželom, ktorý je agresívny, vyhaduje ju aj s detmi z bytu, dnes sa jej vyhrážal, že ked rano odíde do práce zoberie ich dceru k jeho matke, ktorá býva v inom meste a ona ju viac neuvidí. Už bola raz aj na socialke, ked ich vyhnal z bytu a tam jej povedali, že ak chce ochránit deti, má sa odstahovať. Ved
to je choré, byt kupili spoločne, ona bola na materskej a všetko platil prakticky on. Teraz však už ona pracuje, ale aj tak jej to stale robí, vykrikuje, že on zarába viac a oni nemaju na nič narok.
Čo môže ona robiť, ako sa brániť? Ako može on maloleté deti nevpustit domov? Vtedy, ked bola na socialke zablokoval všetky učty, aby nemala prístup k peniazom, svoju životnu poistku prepísal na brata a zbil ju. Teraz zobral všetky doklady ich dcery, rodný list, sobášny list a chce ju rano odvliect preč. Poradte prosím.
Tweety
03.03.13,15:30
Ísť na políciu a podať trestné oznámenie.
vrtelka
03.03.13,15:41
trestné oznámenie za čo? že ich vyhadzuje? lebo ohladne tej malej jej povedali, že on ma na nu to iste pravo, kým nie su rozvedení..že ju može odniest kam chce..
Mila123
03.03.13,15:42
trestné oznámenie za čo? že ich vyhadzuje? lebo ohladne tej malej jej povedali, že on ma na nu to iste pravo, kým nie su rozvedení..že ju može odniest kam chce..
za týranie
za bitky
Tweety
03.03.13,15:43
trestné oznámenie za čo? že ich vyhadzuje? lebo ohladne tej malej jej povedali, že on ma na nu to iste pravo, kým nie su rozvedení..že ju može odniest kam chce..
Na všetko, že ich vyhadzuje, fyzicky a psychicky týra, vyhráža sa unesením malej....
mattto
03.03.13,15:46
trestné oznámenie za čo? že ich vyhadzuje? lebo ohladne tej malej jej povedali, že on ma na nu to iste pravo, kým nie su rozvedení..že ju može odniest kam chce..

najčastejšie týranie blízkej osoby a zverenej osoby §208 TZ, ale ona to nemusí vôbec riešiť, nie je na poškodenom, aby kvalifikoval skutkovú podstatu TČ, nato tu sú orgány činné v trestnom konaní. Ona nech iba vypovedá a OČTK to už kvalifikujú.
mattto
03.03.13,15:55
keďže sú tam deti, odporúčam, aby poškodená žiadala od PZ použiť §27a zák. č. 171/1993 Z.z. "Policajt je oprávnený vykázať z bytu alebo domu alebo iného priestoru spoločne obývaného s ohrozenou osobou a aj z jeho bezprostredného okolia..." toto platí na 48 hod., ale poškodená môže žiadať vydanie predbežného opatrenia podľa §76 ods. 1 písm. g) OSP "Predbežným opatrením môže súd nariadiť účastníkovi najmä, aby nevstupoval dočasne do domu alebo bytu, v ktorom býva osoba vo vzťahu ku ktorej je dôvodne podozrivý z násilia" - o tomto návrhu súd rozhoduje do 48 hod. od podania návrhu
vrtelka
03.03.13,18:46
dakujem vám všetkým..
Tweety
04.03.13,06:31
dakujem vám všetkým..
TAk ako? Zriešili ste niečo?
vrtelka
04.03.13,06:43
sestra spala aj s detmi u našich a nechala malú tam..musela ist rano do práce a hned z práce ide na socialku zase..a pravdepodobne aj na políciu, lebo večer jej vyvolával, nech si ho neželá ked príde domov..zatial tak..
Stanislav 1975
04.03.13,06:45
sestra spala aj s detmi u našich a nechala malú tam..musela ist rano do práce a hned z práce ide na socialku zase..a pravdepodobne aj na políciu, lebo večer jej vyvolával, nech si ho neželá ked príde domov..zatial tak..
nie,pravdepodobne ide na políciu- ale URČITE nech ide a mala ísť hneď a nečakať...
vrtelka
04.03.13,06:47
ja som je hovorila nech ide, tu hanba nie je namieste..musí sa ale rozhodnut sama a ja som sa jej snažila pomoct ako som vedela..už je to na nej..
majka 62
04.03.13,06:55
Presne tak, určite to treba riešiť. Neriešením situácie sú ohrozené životy detí, jej i jej blízkych. Je mi veľmi ľúto všetkých čo takéto niečo prežívajú.
Tweety
04.03.13,06:58
sestra spala aj s detmi u našich a nechala malú tam..musela ist rano do práce a hned z práce ide na socialku zase..a pravdepodobne aj na políciu, lebo večer jej vyvolával, nech si ho neželá ked príde domov..zatial tak..
Píšeš , že spala s deťmi u rodičov. A prečo potom nechala malú s nim? To nie je jej dieťa alebo ostatné nie sú ich spoločné?
majka 62
04.03.13,07:00
malú nechala zrejme u rodičov, tak to chápem
vrtelka
04.03.13,07:00
u rodičov nechala malú, staršia išla od nich do školy..nie s ním..
Mila123
04.03.13,07:03
u rodičov nechala malú, staršia išla od nich do školy..nie s ním..
a pre staršiu si pôjde otec do školy......
nemala ísť dnes do práce, mala ísť na políciu a UP
majka 62
04.03.13,07:05
Možno by mohla dnes skôr skončiť a robiť iba doobeda, keby sa dalo. Aby sa nestalo, že ju počká pred jej robotou keď jej normálne končí pracovná doba a už nestihne nič poriešiť. Zase iba vyfasuje nadávky, bitku atď. Skúste jej to navrhnúť. Škoda, že to nešla poriešiť hneď ráno.
Tweety
04.03.13,07:05
a pre staršiu si pôjde otec do školy......
nemala ísť dnes do práce, mala ísť na políciu a UP
ÁNo, presne tak, mala to riešiť už včera, dnes sa môže kadečo poriešiť v neprospech jej aj detí. Takéto veci netreba odkladať. Agresorovi treba dať jasne najavo, že sa ho nikto nezľakne.
vrtelka
04.03.13,07:06
nepojde, staršia nie je jeho..a segra pojde hned z práce vybavovat..
blavaciko
04.03.13,07:10
sestra nech ide cim skor na policiu, tu sa nema za co hanbit, jej maznel by sa mal hanbit
taky chrapun patri do basy a nie do spolocnej domacnosti este k tomu s detmi!
Drzim palce, nech setko dobre dopadne
vrtelka
04.03.13,07:11
dakujem všetkým