Vlado senior
03.03.13,16:53
Náš bytový dom má len nedávno založené SVB.Drvivá väčšina bytov(30) je vo vlastníctve firmy ktorá byty prenajíma a zvyšok (8),sú byty v OV. Bude sa konať schôdza,kde by sa malo prejednať hospodárenie a návrh rozpočtu na tento rok. V tejto súvislosti sa pýtam,či majú nájomníci hlasovacie právo,alebo za nich hlasuje len majiteľ bytovky. V tomto prípade je nemožné čokoľvek navrhnúť a presadiť,ak nebude s tým súhlasiť väčšinový vlastník.Dozvede som sa od rozprávania nájomníkov že vyúčtovanie za predchádzajúci rok bolo urobené neprehľadne a nekorektne( spotreba vody a tepla,zarátanie nedoplatkov už nebývajúcich nájomníkov ap). No nemohli s tým urobiť nič.Ako bývalý dlhoročný predseda samosprávy pri SBD som sa s takým prístupom nestretol.Chcem sebe i druhým pomôc a prinútiť správcu k zodpovednosti. Na koho sa máme obrátiť,aby niekto previedol zodpovený audit...... aby na súd?
Dakujem za rady. Vlado senior
sito
03.03.13,16:31
Najprv na Radu SVB, ktorá je kontrolný orgán SVB. Ak sa nenájde riešenie. Potom môže ktorýkoľvek vlastník bytu, bytov, je vás deväť, požiadať ten súd, aby ....
Vlado senior
04.03.13,09:15
Ešte by som chcel vedieť ako je to s hlasovaním.......má nájomca právo hlasovať na schôdzi,alebo mu musí firma písomne delegovať právomoc hlasovať. Vďaka za promptnosť. Vlado senior.
mackoivan
04.03.13,09:42
Ešte by som chcel vedieť ako je to s hlasovaním.......má nájomca právo hlasovať na schôdzi,alebo mu musí firma písomne delegovať právomoc hlasovať. Vďaka za promptnosť. Vlado senior.
hlasovať môže len vlastník bytu- jeden byt , jeden hlas. Vlastník bytu môže splnomocníť niekoho na zastupenie na zhromaždení a na hlasovaní. Keď jeden vlastní 30 bytov má tridsať hlasov. Neviem či za takých podmienok bolo dobré zakladať SVB. Vlastne načo , vás osem je len do počtu. O všetkom rozhodne tá firma.
nunenko
04.03.13,09:45
Neviem či za takých podmienok bolo dobré zakladať SVB.
SVB má výhody SOI sa do nich na rozdiel od toho keď sú správcom vôbec nestará...
mackoivan
04.03.13,09:51
Neviem či za takých podmienok bolo dobré zakladať SVB.
SVB má výhody SOI sa do nich na rozdiel od toho keď sú správcom vôbec nestará...
tej firme sa lepšie podniká- uznávam- fiškusi :-)