bea26
03.03.13,16:01
Dôchodca mal dôchodok vo výške 5336 eur, ale zároveň robil na dohodu a tam zarobil 1346 eur, ktoré mal aj zdanené. Daň je vo výške 255,74 eur. Ak v daňovom priznaní dám, že poberal dôchodok tak mi vychádza, že nemá nárok na vrátenie dane. Ale jeho príjem nepresiahol polovičku nezd. časti, tak má nárok na vrátenie dane. Ako to zapísať do DP, aby to bolo v poriadku? Ďakujem
veronikasad
03.03.13,16:04
Pri zdanení príjmov uplatníš § 46 ZoDzP. Na NČZD a výšku SD sa neprihliada.
Výšku dane uvedieš len na riadku 41, na ostatných riadkoch bude nula. Úhrn zrazenej dane od zamestnávatela na r.62, preplatok na r.64.
Predpokladám, že vyplnenie ostatných častí už zvládneš sama.
Tweety
03.03.13,16:04
DP podá podľa §46.
Mila123
03.03.13,16:04
daň na úhradu dáš v nulovej hodnote....daň vrátia D.
popr. v poznámkach uveď, že si D uplatňuje podľa § 46......ZDP
ak si stiahneš aplikáciu od Krosu- je zadarmo, pekne to tam sám program urobí, a bez chyby....
bea26
03.03.13,16:11
Ďakujem za rýchlu odpoveď.