thecrow17
03.03.13,20:06
Prajem krasny vecer,

potrebovala by som si utvrdit jednu informaciu.
Znama dosiahla zdanitelny prijem za rok 2012 1099,-eur. Pracovala v januari a februari a zvysok roka bola na dlhodobej PN. Za tieto dva mesiace jej bol vyplateny danovy bonus. Minimalnu vysku prijmu za zdanovacie obdobie nesplnila.
Co s vyplatenym bonusom? Podla §33 ods. 7 ... nestraca narok na uz priznany danovy bonus... na internete som sa docitala, ze ak podava sama danove priznanie tak vyplateny bonus musi vratit... Musi ci nemusi?
Dakujem velmi pekne za rady. :)
Mila123
03.03.13,19:07
Prajem krasny vecer,

potrebovala by som si utvrdit jednu informaciu.
Znama dosiahla zdanitelny prijem za rok 2012 1099,-eur. Pracovala v januari a februari a zvysok roka bola na dlhodobej PN. Za tieto dva mesiace jej bol vyplateny danovy bonus. Minimalnu vysku prijmu za zdanovacie obdobie nesplnila.
Co s vyplatenym bonusom? Podla §33 ods. 7 ... nestraca narok na uz priznany danovy bonus... na internete som sa docitala, ze ak podava sama danove priznanie tak vyplateny bonus musi vratit... Musi ci nemusi?
Dakujem velmi pekne za rady. :)
nič, nemá povinnosť ho vrátiť......
thecrow17
03.03.13,19:20
nič, nemá povinnosť ho vrátiť......

Superrychla odpoved, dakujem :)
Ako vyplnit DP? Na druhej strane DP uvadzat udaje o dietati vo IV odd.? a potom nasledne r.55 a r.57? Ci mam aj oddiel IV aj r. 55 a r.57 nechat prazdne?
Mila123
03.03.13,19:23
Superrychla odpoved, dakujem :)
Ako vyplnit DP? Na druhej strane DP uvadzat udaje o dietati vo IV odd.? a potom nasledne r.55 a r.57? Ci mam aj oddiel IV aj r. 55 a r.57 nechat prazdne?
údaje o dieťati uvádzaš, predsa mala vyplatený DB, a tiež v riadkoch na DP (doma nemám ani jedno DP a nie je možnú mi súbor rozbaliť) teda r. neviem, na kt. to presne má byť.....

ale aj v nároku na DB, vo vyplatenom zamestnávateľom, a na doplatok DB nič neuvádzaš......
určite sa nájde nejaká účtovníčka, kt. doplní čísla riadkov
kulmar
03.03.13,19:52
ahojte,
táto téma aj mňa zaujíma, taktiež ma jedna známa poprosila urobiť DP a je to podobný prípad.
Chcela by som k vyplneniu DP - v IV. odd. vyplním mená a rč detí - ale v mesiacoch vyznačím len tie mesiace, za ktoré dostal daňový bonus - v mojom prípade október, november. Na r. 55 - nárok na DB vypíšem sumu za dva mesiace - 84,12 - to isté aj na r. 55 - DB vyplatené zamestnávateľom- pochopila som to správne?
thecrow17
03.03.13,20:05
ahojte,
táto téma aj mňa zaujíma, taktiež ma jedna známa poprosila urobiť DP a je to podobný prípad.
Chcela by som k vyplneniu DP - v IV. odd. vyplním mená a rč detí - ale v mesiacoch vyznačím len tie mesiace, za ktoré dostal daňový bonus - v mojom prípade október, november. Na r. 55 - nárok na DB vypíšem sumu za dva mesiace - 84,12 - to isté aj na r. 55 - DB vyplatené zamestnávateľom- pochopila som to správne?

Presne tak ako pises, som to vyplnila aj ja - IV oddiel + r.55 + r.57, vysledok je teda nulovy... tiez cakam skusenejsich, ci nam to schvalia, alebo budu mat ine odporucanie.