vlado 33
03.03.13,19:33
Chcel by som robiť IR foto a som na pokraji bezradnosti. Skúšal som už všetko možné. Fotil som na bielu aj na 18% sivú tabuľku aby som skalibroval vyváženie bielej pri jasnom slnku, znížil som vyváženie červeného kanála vo foťáku, už sa to aj rysovalo že k niečomu prišlo ale zmeny boli v JPG a v RAWe to svieti na červeno. V RAWe keď znížim vyváženie červeného kanála spraví mi to čb foto. Prečítal som min. 100 návodov. Našiel som na nete postup ako nastaviť RAW ale iba pre PHOTOSHOP LIGHTROOM a stále nič. Dočítal som sa, že novšie foťáky majú tak nepriepustnú IR ochranu, že nie je možné fotiť IR. Je to pravda? Mám IR filter hoya R72, foťak EOS 60 D, objektív tamron 17-50 na ktorom som to skúšal, viem že ho neodporúčajú ale iba pre optickú chybu pri IR, biele miesto v strede obrázku čo ja nepozorujem a Photoshop CS 5. Prosím pomôžte!!! Ocenil by som rady od DUVESa, ktorý sa venuje IR foto ale aj ostatných poraďákov ktorým je táto téma blízka.
srska
03.03.13,18:51
vlado, nie je mi to blízke ale skús prečítať toto: http://www.smashingmagazine.com/2009/01/11/40-incredible-near-infrared-photos/
a potom pod fotkami odkazy
vlado 33
31.03.13,21:16
Už som na to prišiel, je to o počasí, nastavení a skúšaní. Aj tak ďakujem.