kubikkkk
03.03.13,21:17
ahojte,v prvom rade neviem aku temu som si mal vybrat pre zaradenie mojej otazky...tak sa vopred ospravedlnujem ak som vybral zle...

jedna sa o to:

pracoval som v zahranici, 4 mesiace mi chodila na ucet ta ista suma(povedzme 2000eur),na piaty mesiac som odisiel a mala mi prist nejaka suma(neviem aka), prisla mi plna suma(2000 eur)...avsak po mesiaci,co mi bola dorucena suma mi zamestnavatel povedal,ze urobil chybu a ze mi mal poslat iba zlomok z tej sumy (600eur)...ja som vsak peniaze minul,pretoze som nebol oboznameny s tym,ze mi prisla platba a ani s tym kolko mi ma platba prist....zamestnavatel chce odomna peniaze spat avsak ja ich uz nemam.... Dolezite moze byt to,ze som nemal ziadnu pracovnu zmluvu...zamestvnavatel sa vyhraza,ze to bude riesit cez pravnikov banky...ako postupovat?pozicat si peniaze a vratit(co by pre moje svedomie bolo najlepsie),ale zadlzit sa kvoli chybe toho cloveka na druhej strane??? fakt neviem a prosim o radu....navrhol som mu,ze ked si zarobim tu na svk,ze mu ich poslem,alebo mu ich pridem odrobit...odmietol a vytiahol to s tymi pravnikmi...

velmi pekne dakujem za vsetky rady
Hakika
03.03.13,20:32
Myslím si, že tu ide o nezákonné obohatenie z tvojej strany, radím, čím skôr peniaze vrátiť.
kubikkkk
03.03.13,21:33
V mieste kde som robil bolo bezne,ze ked si odrobil 15 alebo 31 dni dostal si rovnaku vyplatu...rozmyslal som nad tym nezakonym obohatovanim,avsak ja som nebol oboznameny so sumou ,ktora mi mala prist na ucet...nikdy s peniazmi nebol problem,tak som to nikdy nekontroloval... len sa bojim toho,aby nepytal zamestnavatel naspat vsetky peniaze kedze son nemal ziadnu zmluvu avsak fyzicky son tam bol....
bubkoch
04.03.13,06:15
Myslím si, že tu ide o nezákonné obohatenie z tvojej strany, radím, čím skôr peniaze vrátiť.

myslis vsetky peniaze ? aj za predchadzajuce 4 mesiace ?
nemyslim si ze byvaly "zamestnavatel" bude od neho sudne vymahat odplatu za čiernu pracu .... :D len ho chce postrasiť ...
Hakika
04.03.13,07:12
myslis vsetky peniaze ? aj za predchadzajuce 4 mesiace ?
nemyslim si ze byvaly "zamestnavatel" bude od neho sudne vymahat odplatu za čiernu pracu .... :D len ho chce postrasiť ...

Jasné, že nie všetky, iba to čo mu nepatrí. No neviem, čo sa tej čiernej práce týka, nepoznáme zákony tej krajiny. A keď mu peniaze posielali peniaze z firemného účtu, tak to až také "čierne" nemôže byť :eek:
kubikkkk
04.03.13,10:18
a co mi nepatri????kedze som nebol oboznameny s tym kolko mi posila penazi a ziadna vyplatna paska a tak podobne....to akokeby ti piatel/priatelka posielal kazdy mesiac peniaze dobrovolne a potom by ich ziadal spat,ale vy by ste ich uz minuli...a on ich posielal doborvolne...toto je velmi tazka situcia podla mna
Hakika
04.03.13,10:45
Asi ti nepatrí to, čo žiadajú naspäť, teda moja logika to tak káže. A ten príklad s tou priateľkou je myslím o niečom inom. Ty si tam robil, a aj na černotu treba dvoch.
kubikkkk
04.03.13,12:58
mozno je to o niecom inom ten priklad....a prakticky to moje je a prakticky to moje aj nie je.... cez december sme orboili cca 17 dni(vyplatena plna suma)...ked som odchadzal odrobil som 10 dni(vyplatena plna suma) avsak teraz mi vypocitala,ze mala poslat iba zlomok sumy...takze komplikacie na svete...ja som jej povedal,ze peniaze vratim,ale teraz ch nemam..navrhol som,ze vratim ked zarobim respektive budem mat lebo to pridem odrobit...a vtedy zacali vyhrazky s pranikmi....
Hakika
05.03.13,18:38
ok, pýtal si sa na názor. Aj tak si nakoniec spravíš ako uznáš za vhodné.