misomiso
03.03.13,21:40
Pred casom som sa docital, ze hokejisti Slovana zarabaju 3.000 - 20.000 EUR mesacne (teda mozno viac, ale tolko priznali). Futbalisti iste podobne.

No nie ze by som im zavidel, len mi akosi nejde do hlavy, ze by zrovna futbal potreboval taku masivnu podporu statu - stat ide rekonstruovat takmer vsetky stadiony v krajine.

Na druhej strane na opravu ciest vraj nie je ani Euro. Teraz nehovorim to takych "opravach", ze dieru ako svet s blatom na spodku v maji bez ocistenia zaleju asfaltom tak, ze z nej spravia hrb, ktory sa v novembri zmeni na este vacsiu dieru. Hovorim o normalnej rekonstrukcii, ake sa robia vsade v civilizovanych krajinach.

Tym by sa samozrejme poriesilo viac problemov. Napriklad po rekonstrukcii ciest by sa uz konecne dalo uvazovat a rozhybani cestovneho ruchu. Kazdy vie, ako je Rakusan, Nemec, ale aj Cech, a hoci aj solventny Slovak haklivy na svoje auto. S takymto stavom ciest mozeme snivat za k nam niekto pride. Pridu, Cesi v teniskch s batohmi plnymi konzerv po zeleznici. Ale plati, ze cim bonitnejsi zakaznik v cestovnom ruchu, tym narocnejsi na aspon zakladne veci, ako su pouzitelne WC a cesty.

Keby sa u nas poriesili cesty, mozno by sa mnohi ludia aj rozhodli kupit si nove auto, lebo teraz to nema absolutne zmysel - kde by s nim jazdili? Kedze u nas sa vyrabaju hlavne auta...

Inak - v tejto situacii aj vystavba dialnic vyznieva dost rozpacito. Naco staviame nove cesty, ked tie jestvujuce nedokazeme udrzat v zjazdnom stave?

Takze smola, futbalisti nam budu zarabat este viac, pretoze vraj zrekonstruovane stadiony pritiahnu viac divakov. My ostatni sa budeme coraz viac priblizovat Cecensku...v kvalite zivota, aj v zivotnej urovni...
Melnick
03.03.13,21:00
Ospravedlňujem sa, chcela som kliknúť na súhlasiť , po pamäti vždy to bolo vľavo dole a teraz môj klik spočinul na : vyriešené.:o
misomiso
03.03.13,21:24
Ospravedlňujem sa, chcela som kliknúť na súhlasiť , po pamäti vždy to bolo vľavo dole a teraz môj klik spočinul na : vyriešené.:o

To je v pohode, ja som to za to vybral prispevok ako "najlepsiu odpoved", aby sme uz prevetrali vseky zbytocne funkcionality Porady :)

"Vyriesene" to obavam sa este dlho nebude. Ja uz sa pristihujem pri myslienkach, ze nabuduce budem volit kohokolvek, kto sa zaviaze, ze da do priadku cesty, hoci aj fasistov.
misoft
03.03.13,21:39
Kamoško - zle si koncipoval otázku. Pretože šport patrí pod školstvo, bola by na mieste otázka Podpora futbalu, alebo skvalitnenie vzdelávania? Takto si to vyviedol z konceptu. A keďže štadióny patria (aj) športovcom a šport je pod školstvo - vyplýva z toho jedno: budú štadióny, nebudú učebnice, nebude na platy učiteľom a už vôbec nie pre THP v školstve. Cesty patria pod dopravu a to je iná "kapitola".
Melnick
03.03.13,23:39
Fanúšikovia futbalu ma teraz za môj názor zrejme budú nenávidieť, ale je mi jedno pod aký rezort futbal patrí, podstatné sú tie neúmerné odmeny. No hráči by si ich snáď aj zaslúžili, veď peknou hrou vytiahnu z vreciek fanúšikov pekné prachy, ale čo tie nehorázne odmeny ľudí čo sa "motajú " okolo futbalu a športu .

A na záver poznámka: futbal je pre určitú skupinu nadšencov , cesty slúžia všetkým.
pavol54
04.03.13,03:53
Kamoško - zle si koncipoval otázku. Pretože šport patrí pod školstvo, bola by na mieste otázka Podpora futbalu, alebo skvalitnenie vzdelávania? Takto si to vyviedol z konceptu. A keďže štadióny patria (aj) športovcom a šport je pod školstvo - vyplýva z toho jedno: budú štadióny, nebudú učebnice, nebude na platy učiteľom a už vôbec nie pre THP v školstve. Cesty patria pod dopravu a to je iná "kapitola". v prvej vláde nechal stavať na dedinách ihriská aj tak nebolo dobre
misomiso
04.03.13,07:48
Kamoško - zle si koncipoval otázku. Pretože šport patrí pod školstvo, bola by na mieste otázka Podpora futbalu, alebo skvalitnenie vzdelávania? Takto si to vyviedol z konceptu. A keďže štadióny patria (aj) športovcom a šport je pod školstvo - vyplýva z toho jedno: budú štadióny, nebudú učebnice, nebude na platy učiteľom a už vôbec nie pre THP v školstve. Cesty patria pod dopravu a to je iná "kapitola".

Nie je to pravda, toto vobec nie je dolezite. Kazdy rok sa tvori novy statny rozpocet, nikde nie je povedane, ze do skolstva musi ist tolko a do dopravy tolko.

Ono by stacilo nechat peniaze tam, kde su, alebo odkial sa vybrali. Samospravy priznavaju, ze vacsinu penazi vybranych z dane z mot. vozidiel smeruju do socialnych sluzieb, skolstva zdravotnictva a pod. Ze by to nemali inak z coho financovat. Je uplne jedno, ako ktoru dan nazveme, dolezite je, ze v celostatnmom meradle sa vyberie X a v konecnom dosledku je to X rozdelene tak a tak...

Starat sa o zjazdne cesty je zakladna uloha statu, rovnako ako starat sa o funkcne zdravotnictvo alebo skolstvo. Aku inu ulohu uz potom ma mat stat ak nie tuto? Treba nam potom vobec stat? No tak potom nech sa star akazdy sam o seba....

Co je to Ficov "silny stat", ak nevie zabezpecit zjazdnost ciest? Ma byt silny stat taky, ktory vyplaca tucne socialne davky este aj tym, ktori nikdy nechceli pracovat? V tom ma byt sila statu?

Mne ako obcanovi je uplne jedno, ako si kto nazve tie virtualne chlieviky pre peniaze. Argumentovat tym, ze su to rozdielne rezorty by bolo ako keby za mnou prisli zamestnanci, ze nemaju ochranne prostriedky a aj by som im povedal, ze na ochranne prosriedky mama tento rok uz rozpocet vycerpany a ja to neviem kupit z rozpoctu na nakup aut alebo propagacnych materialov.
misoft
04.03.13,19:01
Vieš čo sa vraví medzi pospolitým ľudom?

Peňazí je dostatok, len sú nesprávne rozdelené a sedia na nich nesprávni ľudia.

Obraz si už asi urobíš sám.
trisestri
04.03.13,19:06
keby aspon na ten futbal niekto chodil a boli nejake vysledky.
buchač
04.03.13,19:13
Pred casom som sa docital, ze hokejisti Slovana zarabaju 3.000 - 20.000 EUR mesacne (teda mozno viac, ale tolko priznali). Futbalisti iste podobne.

No nie ze by som im zavidel, len mi akosi nejde do hlavy, ze by zrovna futbal potreboval taku masivnu podporu statu - stat ide rekonstruovat takmer vsetky stadiony v krajine.
...takmer ...to slovo je dôležité ...
Ja predpokladám , že pôjde v podstate iba o tie štadióny - mestá ( obce ) , v ktorých je šéfstvo naklonené Smeru ...
Na druhej strane na opravu ciest vraj nie je ani Euro. Teraz nehovorim to takych "opravach", ze dieru ako svet s blatom na spodku v maji bez ocistenia zaleju asfaltom tak, ze z nej spravia hrb, ktory sa v novembri zmeni na este vacsiu dieru. Hovorim o normalnej rekonstrukcii, ake sa robia vsade v civilizovanych krajinach.

Tym by sa samozrejme poriesilo viac problemov. Napriklad po rekonstrukcii ciest by sa uz konecne dalo uvazovat a rozhybani cestovneho ruchu. Kazdy vie, ako je Rakusan, Nemec, ale aj Cech, a hoci aj solventny Slovak haklivy na svoje auto. S takymto stavom ciest mozeme snivat za k nam niekto pride. Pridu, Cesi v teniskch s batohmi plnymi konzerv po zeleznici. Ale plati, ze cim bonitnejsi zakaznik v cestovnom ruchu, tym narocnejsi na aspon zakladne veci, ako su pouzitelne WC a cesty.

Keby sa u nas poriesili cesty, mozno by sa mnohi ludia aj rozhodli kupit si nove auto, lebo teraz to nema absolutne zmysel - kde by s nim jazdili? Kedze u nas sa vyrabaju hlavne auta...

Inak - v tejto situacii aj vystavba dialnic vyznieva dost rozpacito. Naco staviame nove cesty, ked tie jestvujuce nedokazeme udrzat v zjazdnom stave?
Staviame a rekonštrujeme stále a neustále len v tom okolí Blavy ....
Takze smola, futbalisti nam budu zarabat este viac, pretoze vraj zrekonstruovane stadiony pritiahnu viac divakov. My ostatni sa budeme coraz viac priblizovat Cecensku...v kvalite zivota, aj v zivotnej urovni...

...a hlavne sa ide stavať Národný futbalový štadión ......
Hokejový , tenisový stánok by sme už mali ........
Všetko urvaté v Blave a celé Slovensko sa na to skladá ...

Trtoviny na kvadrát .........všetok šport je iba biznis ....
Zaujímavé , že v Engliš ( a inde ) také " problémy " nemajú ........a futbale ani nevravím ....
day
04.03.13,19:25
ze nabuduce budem volit kohokolvek, kto sa zaviaze, ze da do priadku cesty, hoci aj fasistov.

To si uz riadne daleko, koho sme so zvolili toho mame, minimalne podpora je 30%, nezostalo na skoly, zdravotnictvo, ale na stadiony sukromnym klubom ano. To je cele na hlavu.
220870
04.03.13,19:33
Ja som za futbal tam sa ľahšie rozkradnú.aj majiteľia futbalových teamov potrebujú dotácie ,nie len výrobné podniky.
buchač
05.03.13,06:08
Vieš čo sa vraví medzi pospolitým ľudom?
Peňazí je dostatok, len sú nesprávne rozdelené a sedia na nich nesprávni ľudia.
Obraz si už asi urobíš sám.

...onehdá sa vravelo .....

" Socializmus nie zlá vec .....len si ho poniektorí ľudia zle vysvetľujú ( vykladajú .....) ..."

...a čo sa Fica týka , ten dostal dobrú školu ....


Politická kariéra
Komunistická strana Slovenska„ Domnievam sa, že do roku 1990 tu bolo množstvo dobrých vecí... Napríklad podpora mladých ľudí, rozličné štipendijné systémy... Netvrďme preto, že všetko bolo úplne zlé a že tu bola čierna diera. “
– Z rozhovoru pre časopis Slovo (22. november 2000)[4]

14. apríla 1987 vstúpil do Komunistickej strany Slovenska - KSS, do ktorej bol vybraný na základe výborných študijných výsledkov, ambicióznosti ako aj vhodného pôvodu.[5]

Strana demokratickej ľavice

Za poslanca bol prvýkrát zvolený v roku 1992 za Stranu demokratickej ľavice (SDĽ), ktorá vznikla po novembri 1989 premenovaním z vtedajšej KSS. Odvtedy bol až do roku 2006 poslancom Národnej rady Slovenskej republiky. Po voľbách, v ktorých SDĽ stratila veľkú časť podľa prieskumov očakávaných hlasov, z postu predsedu strany odstúpil Peter Weiss a za svojho nástupcu označil 31-ročného Roberta Fica. Niekoľko hodín pred začiatkom zjazdu však Fico kandidatúru stiahol v prospech Ľubomíra Fogaša, bývalého kolegu z Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.

Po voľbách v roku 1998 vznikala široká koalícia strán SDK, SDĽ, SMK a SOP. Robert Fico začal vystupovať proti koalícii s SMK, tvrdiac, že sa strana pokúša otvárať tzv. Benešove dekréty. V tom čase bol najpopulárnejším politikom strany a získal vo voľbách najviac preferenčných hlasov z politikov SDĽ. Avšak kvôli nezhodám stranu opustil.


SMER - sociálna demokracia
„ Nie je dôležité, či je mačka biela alebo čierna, ale či chytá myši. “
– Robert Fico interpretoval čínske príslovie pred parlamentnými voľbami v roku 2002


...je to mrokar ....
misomiso
09.03.13,14:29
Tak som bol akoze polyzovat v Tatrach. Sluzby take miesane, nico fajn, nieco otrasne, ako je uz u nas zvykom. Neprijemnym prekvapenim je fakt, ze aj v Tatrach su cesty derave. Nejake kochanie sa prirodou z auta nehrozi, clovek musi mat stale nalepenu hlavu na skle a sledovat kazdy meter cesty. Vecer je to duplom neprijemne, mnohi si pomahaju prednymi hmlovkami, ktore svietie dole pred auto. Samozrejme, je to zakazane, ved som napokon ani neunikol pozornosti policie, no nechcel som ani verit vlastnym usiam, nakoniec policajt priestupok vyriesil dohovorom...

Je to ale bezmocnost, dobre, clovek si nici auto, to je jedna stranka veci, ale ta medzinarodna hanba, to uz je zas iny rozmer. Viezol som k nam partnera zo Skandinavie, prisiel s Viedne vlakom, tesil som sa, ze nie na hlavnu stanicu, ale do Petrzalky, pretoze tato stanice je nova a vzdy bola pekna. Teraz som z hrozou zistil, ze uz sa zacina podobat tej hlavnej. Coraz viac spinava, eskalatory prehradene doskami, s nejakym zdrapoim papiera, ze nefunguju. Fetaci tam rozoberali hlinikovu garnizu, ktovie, kde ju odtrhli, no bez ohladu na to narobili tam z toho na zemi bordel...

Potom cestou autom sa ma pyta, ako som tu spokojny, ako stojime, ako sa vyvijame, ako krajina. Co na to povedat, ked sam vidi, ze cele dlhe useky som isiel v protismere, aby sme neodtrhli napravu? Tak vravim, no vies, celkom fajn, bohuzial mame tu teraz trocha populisticku vladu, ktora sa velmi nestara o potreby beznych ludi, ako si si iste vsimol, tiez korupciu sa nedari drzat v nejakych uspokojivych medziach, ale kedze ja som sa narodil za komunistov, kde to bolo vsetko este horsie, tak mozno mi neuveris, ale viem s tym zit...
erik555
09.03.13,14:38
Futbal, hokej je vlastna kapitola. Tolko prachov vedia kluby ponuknut hracom, ze az rozum zastava. A vo svete tiez. Nie je toto chory svet?
misomiso
09.03.13,15:36
Ak by boli v poriadku cesty, skoly, a ak by sme mali zdravotictvo aspon na urovni 50% toho, ktore maju vo vyspelych statoch EU, tak by ma netrapilo, kolko zarabaju futbalisti a kolko im na to prispieva stat.

Apropos - su take dve kategorie, ktore sa zvyknu casto spominat aj spolu, v tom zmysle, ze je to (ako to komunisti nazvali) nadstavba, teda ze to priamo neprodukuje ekonomicke hodnoty, teda je to akysi luxis, ale na druhej strane je to nutny luxus na to, aby spolocnost zila plnohodnotnym sposobom a aby sa zmysluplne vyvijala.

Tymito oblastami su kultura (umenie) a sport. Teda ak hokejisti u nas zarabaju 3.000 - 20.000 EUR mesacne (aspon, co oficialne priznali), tak ja mam nejakych znamych v oblasti kultury, musim sa popytat, ci hraci Slovenskej Filharmonie beru od 3.000 EUR mesacne vyssie a ci koncertny majster SF ma 20.000 EUR mesacne.

Ak ano, tak urcite prestanem chodit na koncerty, dokial sa vsetky cesty u nas neopravia.
pavol54
09.03.13,16:00
Ak by boli v poriadku cesty, skoly, a ak by sme mali zdravotictvo aspon na urovni 50% toho, ktore maju vo vyspelych statoch EU, tak by ma netrapilo, kolko zarabaju futbalisti a kolko im na to prispieva stat.

Apropos - su take dve kategorie, ktore sa zvyknu casto spominat aj spolu, v tom zmysle, ze je to (ako to komunisti nazvali) nadstavba, teda ze to priamo neprodukuje ekonomicke hodnoty, teda je to akysi luxis, ale na druhej strane je to nutny luxus na to, aby spolocnost zila plnohodnotnym sposobom a aby sa zmysluplne vyvijala.

Tymito oblastami su kultura (umenie) a sport. Teda ak hokejisti u nas zarabaju 3.000 - 20.000 EUR mesacne (aspon, co oficialne priznali), tak ja mam nejakych znamych v oblasti kultury, musim sa popytat, ci hraci Slovenskej Filharmonie beru od 3.000 EUR mesacne vyssie a ci koncertny majster SF ma 20.000 EUR mesacne.

Ak ano, tak urcite prestanem chodit na koncerty, dokial sa vsetky cesty u nas neopravia. takže zajtra vitaj na ceste, nie každý športovec je hokejista alebo futbalista, sú aj podstatne menej platené druhy športov, a nie každý "kultúrnik" je vychytený moderátor alebo scénarista alebo herec
pavol54
09.03.13,16:04
Keby sa známe "osoby z poisťovníctva" menej vytrčali pred kamerami na akciách za peniaze poistencov, ale ich aspoň požičali na opravu ciest(menej by preplácali na nehodách), za socíku participovala slov poisťovňa na bezpečnosti cestnej prevádzky.
buchač
09.03.13,16:39
...ale kedze ja som sa narodil za komunistov, kde to bolo vsetko este horsie, tak mozno mi neuveris, ale viem s tym zit...
...niekedy sa nestíham čudovať , že čo za bláboly vieš napísať .......
Totálne odvodeniny Ludolfovho čísla šmrcnuté tými múdrosťmi starého uja , čiže juchoviny ......niekedy mi je z toho na grc...

To všetko je podľa Teba čo ???

ČO VŠETKO ???

Píšeš tak , ako keby si sa narodil v 89 roku a na dobrú noc Ti ( aj starí ) rodičia miesto čítania Dobšinského rozprávali krivdy spáchané na celých generáciách a členov Tvojej rodiny ...

Netvrdím , že socík bol ideálny ........ale odtál - potál s určitými faktami , ktoré sú nezvratné .....
misomiso
09.03.13,20:50
...niekedy sa nestíham čudovať , že čo za bláboly vieš napísať .......
Totálne odvodeniny Ludolfovho čísla šmrcnuté tými múdrosťmi starého uja , čiže juchoviny ......niekedy mi je z toho na grc...

To všetko je podľa Teba čo ???

ČO VŠETKO ???

Píšeš tak , ako keby si sa narodil v 89 roku a na dobrú noc Ti ( aj starí ) rodičia miesto čítania Dobšinského rozprávali krivdy spáchané na celých generáciách a členov Tvojej rodiny ...

Netvrdím , že socík bol ideálny ........ale odtál - potál s určitými faktami , ktoré sú nezvratné .....

No pre mna bolo vsetko horsie. Pisem za seba. Pre teba bolo pravdepodobne vsetko lepsie, pretoze si sluzil v armade. Je vseobecne zname, aka to bola pricilegovana vrstva. este dodnes im tie neopodstatnene socialne vyhody nevedia zrusit, z toho je na grc zasa mne.

Mal som v sirsej rodine pribuzneho, ktory peciatkoval povolavacie rozkazy v tepluckej kancelarii, a viem, kolko zarabal, ze dostaval plny plat aj ked sa hodil na PNku, kedy odisil do dochodku, aky stale berie (v produktivnom veku) dochodok, a popri tom je este zamestnany.... Takze prosim nepisat blaboly, pretoze realitu dobre poznam.

Keby bol sicik, tak ziadneho obchodneho partnera k sebe na obed samozrejme neveziem, takze by nebolo o com debatovat, to mas pravdu. Mozno by som ani nemal auto, takze by ma diery na ceste netrapili...
buchač
09.03.13,21:54
No pre mna bolo vsetko horsie. Pisem za seba. Pre teba bolo pravdepodobne vsetko lepsie, pretoze si sluzil v armade. Je vseobecne zname, aka to bola pricilegovana vrstva. este dodnes im tie neopodstatnene socialne vyhody nevedia zrusit, z toho je na grc zasa mne.
Trieskaš .........
Mal som v sirsej rodine pribuzneho, ktory peciatkoval povolavacie rozkazy v tepluckej kancelarii, a viem, kolko zarabal, ze dostaval plny plat aj ked sa hodil na PNku, kedy odisil do dochodku, aky stale berie (v produktivnom veku) dochodok, a popri tom je este zamestnany.... Takze prosim nepisat blaboly, pretoze realitu dobre poznam.
Poznáš trt a aj to z rozprávania blábolov......
Keby bol sicik, tak ziadneho obchodneho partnera k sebe na obed samozrejme neveziem, takze by nebolo o com debatovat, to mas pravdu. Mozno by som ani nemal auto, takze by ma diery na ceste netrapili...
Neviem , že koľko máš rokov a ako som spomínal , je rozdiel porovnávať z pohľadu a rečí iných a dávať vlastné skúsenosti ...takže sa nedá diskutovať na úrovni ...

Armádu by som do toho nejak neplietol ....každý šiel do nej kvôli peniazom , či vtedy a či aj teraz ...a v dnešnej dobe by radi šli a nemôžu , nakoľko sú to tupci - nemajú totiž na to ...
misomiso
12.03.13,15:56
http://ekonomika.sme.sk/c/6731120/kazimir-ukazal-kde-chce-skrtat-peniaze-na-vytlky-nasiel.html

No to som, zvedavy, hlavne som zvedavy, ako tie cesty opravia. Lebo doteraz sa pouzivali typicky slovenske technologie a mam obavy, ze stareho psa novym kuskom nenaucis.

Ja by som zacal tym, ze by som najprv zaplatil odbornikov z Nemecka alebo Rakuska, aby to tu tych nasich prislo naucit a troach an to dozreli. Inak - vyhodene peniaze.
misomiso
08.04.13,08:24
Tak som bol prezuvat, mam ohnuty jeden disk, vraj teraz je to uplne bezne, kazdy druhy zakaznik ma disky poohybane a ani o tom nevie.

Mali by sme ziadat zastavenie budovania dialnic ak sme naozaj v takej financnej situacii, ze nevieme zabezpacit zjazdnost ciest 1, 2. a 3. triedy. Bez dialnic sa da dostat vsade, aj ked pomalsie, ale bez cestnej siete sa neda dostat v podstate nikde. Radsej budem jazdit na vychod po kvalitnej ceste 1. triedy, ako po dialnici, z ktorej sa neda nikam odbocit. Je to totalna hanba. Prave som hovoril s ludmi, co prisli z Ruska, vraj su tam podstatne lepsie cesty, to uz je aka hanba...
misoft
08.04.13,13:14
Bez obáv - vyčlenili 25 mil € na čiary :D. Len pozor, keď budeš výtlk obchádzať cez plnú čiaru -aby ťa fízli nevideli (60€ pokuta) a aby si tú čiaru nepretrhol, alebo nepolámal :D
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=126830&stc=1&d=1365430442
buchač
08.04.13,15:51
Bez obáv - vyčlenili 25 mil € na čiary :D. Len pozor, keď budeš výtlk obchádzať cez plnú čiaru -aby ťa fízli nevideli (60€ pokuta) a aby si tú čiaru nepretrhol, alebo nepolámal :D

...z vyhlášky ....

......" vodič je povinný prispôsobiť jazdu ......atď ..."......

Mi ver , že by som týmto oponoval a odporoval chlapcovi ...
misoft
08.04.13,17:31
Buchy - ty to vieš. Otázne je, či to vedia ONI!