tinkastr
04.03.13,06:41
dobry den
chcela by som sa inforomovat na nasledovne:
ak ma clovek ako FO exekuciu a chce zalozit sro sam je to mozne? pripadne ake problemy tam mozu hrozit?
1. je mozne zalozit podnikatelsky ucet , bez toho aby bol exekutortom zablokovany?
2 .ak siahne exekutor na obchodny podiel( co v tomto pripade by bolo sto percet) co to znamena pre sro? moze fungovat aj nadalej?pripadne siahne na vklad hned? po roku?
3. pripadne ak podiel vlozi a nasledne hned vyberie, ako exekutor siahne na tento podiel?( samozrejme to je len konspirativne)
ide o to aby clovek mohol zacat podnikat, zarabat a splacat exekuciu z fo, kedze s exekuciou nema moznost sa zamestnat ako riadny zamestnanec.toto je jedine riesenie ako moct pracovat( aj ked pociatocny vklad bude pozicany) a zacat pravidelne splacat splatky exekutorovi...
ako vyjst z toho bludneho kruhu?

dakujem za informacie rady a pomoc
blavaciko
04.03.13,07:18
dobry den
chcela by som sa inforomovat na nasledovne:
ak ma clovek ako FO exekuciu a chce zalozit sro sam je to mozne? pripadne ake problemy tam mozu hrozit?
1. je mozne zalozit podnikatelsky ucet , bez toho aby bol exekutortom zablokovany?
2 .ak siahne exekutor na obchodny podiel( co v tomto pripade by bolo sto percet) co to znamena pre sro? moze fungovat aj nadalej?pripadne siahne na vklad hned? po roku?
3. pripadne ak podiel vlozi a nasledne hned vyberie, ako exekutor siahne na tento podiel?( samozrejme to je len konspirativne)
ide o to aby clovek mohol zacat podnikat, zarabat a splacat exekuciu z fo, kedze s exekuciou nema moznost sa zamestnat ako riadny zamestnanec.toto je jedine riesenie ako moct pracovat( aj ked pociatocny vklad bude pozicany) a zacat pravidelne splacat splatky exekutorovi...
ako vyjst z toho bludneho kruhu?

dakujem za informacie rady a pomoc

FO a SRO su dve rozdielne osoby, exekutor teda nemoze siahnut na nic, co patri spolocnosti. (ani bankovy ucet)

moze siahnut jedine na obchodny podiel povinneho (ale to fakt nerobia moc casto, pokial sa dohodnu napr. na splatkach...)

mylis si pojmy "vklad" a "obchodny podiel"
vklad = majetok, ktory fo vklada do sro
obchodny podiel = majetkova ucast spolocnika na sro (teda majetkove pravo, ze on vlastni tu spolocnost, resp. jej podiel)

na vklad teda exe nema dosah, lebo ten patri spolocnosti, obchodny podiel patri fo, ten moze exekuovat, ale vravim, su s tym len problemy, ani oni to radi nerobia (pokial clovek riadne splaca! a netreba sa na to spoliehat)
tinkastr
04.03.13,07:31
Dakujem za info, nevyznam sa v tom uplne prosim este o vysvetlenie dole

cize obchodny podiel = majetkova ucast spolocnika na sro (teda majetkove pravo, ze on vlastni tu spolocnost, resp. jej podiel), to znamena , ze ak je jediny majitel tym padom vlastni sro, ktora ma cenu 5000 eur( co je vlastne pociatocny vklad -zakladne imanie, bez ktoreho spolocnost nemoze vzniknut)
vklad = majetok , ak ziaden nevlastni? vobec nic iba to zakladne imanie , ktorym si zalozi sro?
cize stale mi to dava , ze exekutor( teda ak by take nieco nastalo, co dufam, ze nie a dohodne sa na splatkach) moze siahnut na zakladne imanie( lebo to je majetok exekuovanej FO)? co by to potom znamenalo?
avalik
04.03.13,07:41
Dakujem za info, nevyznam sa v tom uplne prosim este o vysvetlenie dole

cize obchodny podiel = majetkova ucast spolocnika na sro (teda majetkove pravo, ze on vlastni tu spolocnost, resp. jej podiel), to znamena , ze ak je jediny majitel tym padom vlastni sro, ktora ma cenu 5000 eur( co je vlastne pociatocny vklad -zakladne imanie, bez ktoreho spolocnost nemoze vzniknut)
vklad = majetok , ak ziaden nevlastni? vobec nic iba to zakladne imanie , ktorym si zalozi sro?
cize stale mi to dava , ze exekutor( teda ak by take nieco nastalo, co dufam, ze nie a dohodne sa na splatkach) moze siahnut na zakladne imanie( lebo to je majetok exekuovanej FO)? co by to potom znamenalo?

exekucny poriadok

§ 113b
Exekúcia na obchodný podiel (1) Exekúciou možno postihnúť aj obchodný podiel v obchodnej spoločnosti.
(2) Exekútor poverený vykonaním exekúcie a) upovedomí oprávneného, povinného a obchodnú spoločnosť, v ktorej je povinný spoločníkom, o začatí exekúcie postihnutím obchodného podielu,

b) prikáže obchodnej spoločnosti, aby po vydaní príkazu na začatie exekúcie postihnutím obchodného podielu už nevyplatila vyrovnací podiel alebo podiel na likvidačnom zostatku povinnému, c) zakáže obchodnej spoločnosti, aby po vydaní príkazu na začatie exekúcie udelila súhlas na prevod obchodného podielu, ak je taký súhlas potrebný.

(3) Upovedomenie o začatí exekúcie doručí exekútor oprávnenému, povinnému a obchodnej spoločnosti podľa osobitného predpisu.11ac) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/1995-233#f5435185) Príkaz na začatie exekúcie doručí exekútor obchodnej spoločnosti do vlastných rúk.(4) Po uplynutí lehoty na podanie námietok alebo po nadobudnutí právoplatnosti uznesenia, ktorým sa námietky zamietli, vydá exekútor exekučný príkaz. Exekučný príkaz sa doručí oprávnenému, povinnému a obchodnej spoločnosti do vlastných rúk.
(5) Doručením exekučného príkazu zaniká účasť povinného v obchodnej spoločnosti, ak osobitný predpis11ad) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/1995-233#f5435186) neustanovuje inak. Ak tak ustanovuje osobitný predpis,11b) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/1995-233#f5435187) obchodná spoločnosť sa doručením exekučného príkazu zrušuje.
(6) Ak doručením exekučného príkazu účasť povinného v obchodnej spoločnosti podľa osobitného predpisu nezaniká, na exekúciu obchodného podielu sa primerane použijú ustanovenia o exekúcii predajom hnuteľných vecí. Najnižším podaním pri dražbe obchodného podielu je hodnota podielu na čistom obchodnom imaní spoločnosti určená na základe riadnej individuálnej účtovnej závierky za účtovné obdobie predchádzajúce účtovnému obdobiu, v ktorom došlo k začatiu exekučného konania.
(7) Ak doručením exekučného príkazu účasť povinného v obchodnej spoločnosti podľa osobitného predpisu zaniká, obchodná spoločnosť je povinná poukázať peňažné prostriedky zodpovedajúce vyrovnaciemu podielu v rozsahu vymáhanej pohľadávky a jej príslušenstva oprávnenému, ak zákon neustanovuje alebo stanovy neurčujú inak alebo ak sa oprávnený s exekútorom písomne nedohodol inak.
(8) Ak je obchodná spoločnosť v likvidácii, je povinná poukázať oprávnenému peňažné prostriedky zodpovedajúce podielu povinného na likvidačnom zostatku, a to v rozsahu vymáhanej pohľadávky a jej príslušenstva, ak sa oprávnený s exekútorom písomne nedohodol inak.
(9) Ustanovenia § 105 až 111 (http://www.zakonypreludi.sk/zz/1995-233#f5434073) sa na exekúciu obchodného podielu použijú primerane.
blavaciko
04.03.13,09:08
Dakujem za info, nevyznam sa v tom uplne prosim este o vysvetlenie dole

cize obchodny podiel = majetkova ucast spolocnika na sro (teda majetkove pravo, ze on vlastni tu spolocnost, resp. jej podiel), to znamena , ze ak je jediny majitel tym padom vlastni sro, ktora ma cenu 5000 eur( co je vlastne pociatocny vklad -zakladne imanie, bez ktoreho spolocnost nemoze vzniknut)
vklad = majetok , ak ziaden nevlastni? vobec nic iba to zakladne imanie , ktorym si zalozi sro?
cize stale mi to dava , ze exekutor( teda ak by take nieco nastalo, co dufam, ze nie a dohodne sa na splatkach) moze siahnut na zakladne imanie( lebo to je majetok exekuovanej FO)? co by to potom znamenalo?


exekutor nemoze vziat majetok spolocnosti, exekutor moze vziat spolocnost (a chybajuce peniaze v nej dalej vymahat)
tinkastr
04.03.13,14:04
Cize ak by sa fo nedohodla na spl.kalendari,pripadne exekutor nesuhlasil,tak ani sro jedneho majitela nie je vhodna moznost ako zarobit ako po a platit exekuciu tej istej ale fo.kedze v pripade nedohody exekutor zobere firmu,teda ju zalozenim obch.podielu zrusi,znemozni jej dalsiu cinnost.je tak?