sendy2212
04.03.13,07:30
Dom som kúpil v roku 2008 a trvalý pobyt som tam nahlásil v roku 2009 v septembri to ešte platil starý zákon že ak som tam mál nahlásený trvali pobyt dva roky mohol som ho predať bez toho aby som platil daň z predaja nehnuteľnosti. Ja som ho predal až v roku 2012 to už platí nový zákon od 1.1.2011 v ktorom je uvedené že až po piatich rokov je predajca oslobodený od dane z predaja nehnuteľnosti. Vie mi niekto poradiť či budem platiť daň z predaja nehnuteľnosti alebo nie? Ďakujem.
Xanti
04.03.13,11:11
Nie nebudeš platiť, lebo si posudzovaný podľa starého zákona ešte.
mizu24
09.03.13,11:12
a odvody do ZP?
Katy a R
09.03.13,11:15
????????
Negoti
09.03.13,11:17
a odvody do ZP?

odvody do ZP (v tomto prípade) sa posudzujú iba z podaného DP, ak nie je potrebné podávať DP aké budú odvody do ZP???? žiadne, má to logiku, nie???
ewita888
09.03.13,11:18
a odvody do ZP?
keď predaj domu nebude uvádzať do DP, tak ani zdravotka nemá z čoho vymerať.. :)
sendy2212
10.03.13,10:50
Bol som na daňovom úrade budem platiť nakoniec daň z predaja nehnuteľnosti podľa nového zákona a určite aj do zdravotnej odvody
Katy a R
10.03.13,10:59
Bol som na daňovom úrade budem platiť nakoniec daň z predaja nehnuteľnosti podľa nového zákona a určite aj do zdravotnej odvody
Ak si napísal v prvom príspevku pravdu - tak si nemusel vôbec chodiť na DU - stačilo pozrieť zákon o DzP - §52j .
Ak ti tak na DU povedali - tak si im asi iné informácie poskytol :confused::confused: - alebo :confused:;):mee:
ewita888
10.03.13,11:42
alebo zase dali ,,dobrú,, radu..
ormika
10.03.13,12:01
Dobrý deň, a ja mám k dani z príjmov takýto problém ktorý si potrebujem len ozrejmiť či sa bude platiť daň z predaja nehnuteľnosti alebo nebude: manželia si postavili spolu dom v ktorom spolu bývali asi 7 rokov, majú tam trvalé bydlisko, manžel ho tam stále má, manželka možno 2 roky nie, ona tam 2 roky nebýva, pred rokom sa rozviedli a teraz ho chcú v roku 2013 predať. Budú platiť daň alebo nebudú? Ja si myslím že nebudú. Ďakujem za radu a prajem pekný deň...
Katy a R
10.03.13,12:10
no veˇ- preto tie otázniky ...
ewita888
10.03.13,12:16
vlastnia ho viac, ako 5 rokov, tak nebudú
ormika
10.03.13,12:28
veľmi pekne ďakujem ewita888
sendy2212
10.03.13,19:26
V tomto pagrafe DzP - §52j sa píše iba o predaji bytu toto mi tvrdili aj na daňovom na rodinní dom sa to vraj nevzťahuje vraj
Katy a R
10.03.13,19:50
V tomto pagrafe DzP - §52j sa píše iba o predaji bytu toto mi tvrdili aj na daňovom na rodinní dom sa to vraj nevzťahuje vraj

však urob ako chceš - zaplať tú daň;)
to je taký problém pozrieť si to v zákone ? Aj tu hore na lište nájdeš Zák o DzP - aj ten platný do roku 2010;)
a tam sa veru hovorí o byte alebo o obytnom dome s najviac s dvomi bytovými jednotkami - nuž ale keď sa ti ani čítať nechce ... :(:confused:
Mila123
10.03.13,19:53
však urob ako chceš - zaplať tú daň;)
to je taký problém pozrieť si to v zákone ? Aj tu hore na lište nájdeš Zák o DzP - aj ten platný do roku 2010;)
a tam sa veru hovorí o byte alebo o obytnom dome s najviac s dvomi bytovými jednotkami - nuž ale keď sa ti ani čítať nechce ... :(:confused:
alebo má barák.....s viac bytovými jednotkami, a nechce sa tu chváliť......:D
Katy a R
11.03.13,09:12
alebo je dôležitejšie "vraj" ...
sendy2212
11.03.13,19:11
ďakujem pekne za radu ohľadom tej dane z predaja nehnuteľnosti. Chcem sa ešte spýtať daňové treba podať aj tak nie?