miroslavp
04.03.13,10:02
Zdravím.
Chcem sa opýtať , aký máte názor na nasledujúci stav:
Kúpili sme auto od nemenovanej leasingovej spoločnosti. Auto bolo odobraté z leasingu. Pri obhliadke auta pri uzatváraní havarijnej poistky bolo poistovakom zistené, že na aute sú diely , ktoré sú označené a mali byť vymenené. Vymenené však neboli. Plnenie poistnej udalosti však nastalo - držiteľ vozidla mal prostriedky uhradené. Je to poistný podvod?

Ďalej sa chcem opýtať, či máme právo odstúpiť od zmluvy, nakoľko poisťovňa poistí auto len z výlukou dotknutých častí. To znamená pre nás obmedzené používanie predmetu. Máme právo odstúpiť po zistení , že ak bol urobený poistný podvod tak nám to bolo zamlčané? V zmluve o tom, že auto bolo nabúrané nie je ani zmienky o tých dielov taktiež nie. Leasingovka tvrdí, že auto sa predalo tak ako "stojí a leží" a teda sme si to mali všimnúť pri obhliadke. Tak neviem.
Navrhli sme 2 riešenia- dali na papier a doručili im: Buď odstúpenie od zmluvy, alebo to že vymenia časti ktoré byť vymenené mali na vlastné náklady. Neviem ako sa rozhodnú. možno nebudú chcieť odstúpiť od zmluvy.

Aký máte názor na vec? Vďaka za každú odpoveď.
lujza.j
04.03.13,09:52
A to si pri kupovani nevidel...ze su diely oznacene...na vymenu...krizikmi......
misomiso
04.03.13,10:03
Poistny podvod to nie je. Ak ti niekto nabura auto, poistovna to moze vyplatit aj odhadom, podla ich vypoctu. Poistovna teda vyplati plnenie, oznaci diely, aby si si ich neuplatnila druhy raz a nasledne uz nezalazi na tom, ci si das auto skutocne opravit, alebo jazdis nadalej na poskodenom, alebo auto v poskodenom stave predas.
day
04.03.13,10:03
je to poistny podvod,

v pripade, ze Vam nezoberu auto naspat, tak by som im oznamil,
ze to budete riesit cez poskodenu poistovnu a zverejnite verejne meno leasingovky co robi poistne podvody
bubkoch
04.03.13,10:48
je to poistny podvod,

v pripade, ze Vam nezoberu auto naspat, tak by som im oznamil,
ze to budete riesit cez poskodenu poistovnu a zverejnite verejne meno leasingovky co robi poistne podvody

aky poistny podvod ???
vsak bud plati co pise miso alebo poistovna plnila na zaklade faktury zo servisu ...
a v takom pripade co s tym ma lizingovka alebo byvaly majitel ? preco by nechcel mat vymenene diely ked to poistovna preplatila ? ked uz podvod, tak zo strany servisu a byvaly majitel o tom nevedel, ale skor sa priklanam k plneniu rozpočtom
ja by som trval na vymene a jej uhrade byvalym drzitelom
Stanislav 1975
04.03.13,10:59
pridávam sa- nejedná sa o poistný podvod...
lujza.j
04.03.13,11:10
Horsie je ked to niekto napasuje zrovna do tych oznacenych neopravenych casti.....takze smolka...
bubkoch
04.03.13,12:31
pridávam sa- nejedná sa o poistný podvod...

hm teraz ma napadlo ... ty sa vyznas lepsie ... v pripade plnenia rozpočtom: preco by poistovna oznacovala diely na vymenu ked v takom pripade poistovna vobec neskuma co sa stalo s autom a ci vobec bolo opravene a je jej to uplne jedno ?
teraz mi to uz fakt pride tak ze servis diely nevymenil, ale nechal si ich vo fakture od poistovne preplatit ...
day
04.03.13,13:44
pochybujem, ked Ti poistovna preplati skodu a ty nevymenis "zaplatene" diely, to je podla mna poistny podvod.
... a k tomu ho leasingovka preda dalej bez upozornenia, ci si to vsimol alebo nie, tak tymto smerom by sme sa nemali uberat
Stanislav 1975
04.03.13,14:28
hm teraz ma napadlo ... ty sa vyznas lepsie ... v pripade plnenia rozpočtom: preco by poistovna oznacovala diely na vymenu ked v takom pripade poistovna vobec neskuma co sa stalo s autom a ci vobec bolo opravene a je jej to uplne jedno ?
teraz mi to uz fakt pride tak ze servis diely nevymenil, ale nechal si ich vo fakture od poistovne preplatit ...
Bubkoch, takto akože malo by sa to vymeniť a poistovna volakedy aj volala auto ukázať po oprave, ale v poslednom čase sa od toho nejako upustilo, akože vznikla tam škoda, tak plnenie je v poriadku, krížik sa tam dáva aby to niekto nemohol nahlásiť 2 krát- to už by bol podvod jak delo- ale tu vznikla škoda a klient sa neobohatil, a je len na jeho škodu,že si to nedal opraviť
Ale samozrejme je rozdiel pri minimálnej škode za pár desiatok, stoviek eur ako pri tisícoch- tam by už poistovna robila iné vyšetrovačky, ako napríklad teraz sa robia velké podvody s GAP-kami,takže každá totálka ide na políciu, lebo dávajú sa autá rozbíjať kaskaderom, originál, človek naschvál napáli v 100-v ke do stromu...;)
Stanislav 1975
04.03.13,14:30
pochybujem, ked Ti poistovna preplati skodu a ty nevymenis "zaplatene" diely, to je podla mna poistny podvod.
... a k tomu ho leasingovka preda dalej bez upozornenia, ci si to vsimol alebo nie, tak tymto smerom by sme sa nemali uberat
to že ich nevymenil nieje podvod, ale ako píše lujza- problém bude ked sa tie diely poškodia druhýkrát- poisťovna pravdepodobne zamietne poistné plnenie...
misomiso
04.03.13,16:53
Co mate stale s tym podvodom? Poisteny mi preliaci blatnik a praskne naraznik. Necham si to preplatit z jeho PZP rozpoctom.

Rozhodnem sa jazdit dalej s poskodenymi dielmi, auto je pojazdne. Ked budem auto predavat, predam ho za adekvetne znizenu cenu s tym, ze ho predavam poskodene. Co je na tom podvod?

Dost sa cudujem, preco si chce niekto dat stary crep este aj havarijne poistit. Co myslis, kolko v pripade havarie dostanes od poistovne?
miroslavp
05.03.13,06:16
Co mate stale s tym podvodom? Poisteny mi preliaci blatnik a praskne naraznik. Necham si to preplatit z jeho PZP rozpoctom.

Rozhodnem sa jazdit dalej s poskodenymi dielmi, auto je pojazdne. Ked budem auto predavat, predam ho za adekvetne znizenu cenu s tym, ze ho predavam poskodene. Co je na tom podvod?

Dost sa cudujem, preco si chce niekto dat stary crep este aj havarijne poistit. Co myslis, kolko v pripade havarie dostanes od poistovne?

No neide o starý črep. Auto má 2 roky a niečo cez 10000km. Havarijne poistiť? No hlavne preto, že sa stávajú aj veci ako je krádež niektorých častí (napr.xenónov) z auta, krádež auta atď.
misomiso
05.03.13,13:45
Dobre. Po piatich rokoch mi napis, kolko ste zaplatili na poistnom, kolko ste mali poistnych udalosti, aka bola celkova skoda, kolko vam preplatila poistovna a kolko ste museli napriek poistke zacvakat z vlastneho vrecka...
Ice dive
05.03.13,13:59
nejedná sa o žiaden poistný podvod, jedná sa o to, že vozidlo bolo odobraté z leasingu, počas leasingu bolo poistené a keď ho klientovi odobrali lebo neplatil, zistili poškodenia a tieto si dali preplatiť cez poistku v hotovosti a auto nedali opraviť, lebo radšej majú peniaze ako ich mať umrtvené v aute... a auto následne predali ako stojí a leží t.j. aj s poškodeniami a o to bola aj predajná cena nižšia, že má nejaké poškodenia... preto ak sa teraz auto ide poisťovať tak poisťovňa tieto diely z poistenia vylúči, keďže už sú poškodené a výrobca predpisuje spôsob opravy výmenu danej časti... t.j. poisťovňa ho znehodnotila označením...
bubkoch
05.03.13,17:02
Dobre. Po piatich rokoch mi napis, kolko ste zaplatili na poistnom, kolko ste mali poistnych udalosti, aka bola celkova skoda, kolko vam preplatila poistovna a kolko ste museli napriek poistke zacvakat z vlastneho vrecka...

tentokrat pises hluposti ty ...
nemozes sa na to pozerat tak ze po x rokoch si spocitas kolko si zaplatil a kolko dostal ...
v prvom rade stat sa moze hocico aj na druhy den a v druhom rade za poistne si kazdy rok kupujes poistnu ochranu na dany rok ... to nie su vyhodene peniaze ...
vzdy, kazdy rok samostatne, sa musis na to pozerat tak ze kolko dany rok zaplatim a kolko dany rok dostanem ak sa nieco stane ... na konci roka sa vsetko nuluje a zacinas odznova ... ak sa dany rok nic nestane, neznamena to ze si zaplatil za dany rok zbytocne !
pocitat nieco za x rokov je nezmysel
misomiso
05.03.13,17:15
tentokrat pises hluposti ty ...
nemozes sa na to pozerat tak ze po x rokoch si spocitas kolko si zaplatil a kolko dostal ...
v prvom rade stat sa moze hocico aj na druhy den a v druhom rade za poistne si kazdy rok kupujes poistnu ochranu na dany rok ... to nie su vyhodene peniaze ...
vzdy, kazdy rok samostatne, sa musis na to pozerat tak ze kolko dany rok zaplatim a kolko dany rok dostanem ak sa nieco stane ... na konci roka sa vsetko nuluje a zacinas odznova ... ak sa dany rok nic nestane, neznamena to ze si zaplatil za dany rok zbytocne !
pocitat nieco za x rokov je nezmysel

Ja by som za cely zivot zaplatil za havarijne poistky vsetkych mojich aut, sukromnych, aj firemnych tolko, ze by som si pokojne mohol nechat 3 nove auta ukradnut, alebo totalne rozbit.

Je to nezmysel?

Teraz si mi pripomenul jedneho mojho znameho. Naposledy, ked som k nemu sadol do auta, pripadal som si ako na smetisku. Zozadu same cinkanie, ako keby tam mal rozvesane plechovky. Vravim, to ti ta zanovna Toyota tak hrka?

Ale, ze nie, ale vies... rok od roka chcel odo mna poistovna viac penazi a uz tie sumy boli neunosne. Tak som si to zratal, ze im vlastne platim cele dalsie auto navyse... Tak vies, ja chodim pravidelne do Japonska, tak su tie Sintuisticke chramy, a tam ti mnisi predavaju take zvojceky, co ta spolahlivo ochrania pred kradezou aj havariou. Problem je iba v tom, ze musis kupit iny zvoncek na kradez, iny na havariu a iny na zivel. Ale aj tak to vyjde neporovnatelne lacnejsie...

Tak sa pytam - a funguje to?
No ved prave, uplne zazracne, uz to tam mam cely rok a ani jedna havaria.
A pred tym kolko si mal nehod?
Ziadnu...
misomiso
05.03.13,17:15
tentokrat pises hluposti ty ...
nemozes sa na to pozerat tak ze po x rokoch si spocitas kolko si zaplatil a kolko dostal ...
v prvom rade stat sa moze hocico aj na druhy den a v druhom rade za poistne si kazdy rok kupujes poistnu ochranu na dany rok ... to nie su vyhodene peniaze ...
vzdy, kazdy rok samostatne, sa musis na to pozerat tak ze kolko dany rok zaplatim a kolko dany rok dostanem ak sa nieco stane ... na konci roka sa vsetko nuluje a zacinas odznova ... ak sa dany rok nic nestane, neznamena to ze si zaplatil za dany rok zbytocne !
pocitat nieco za x rokov je nezmysel

Ja by som za cely zivot zaplatil za havarijne poistky vsetkych mojich aut, sukromnych, aj firemnych tolko, ze by som si pokojne mohol nechat 3 nove auta ukradnut, alebo totalne rozbit.

Je to nezmysel?

Teraz si mi pripomenul jedneho mojho znameho. Naposledy, ked som k nemu sadol do auta, pripadal som si ako na smetisku. Zozadu same cinkanie, ako keby tam mal rozvesane plechovky. Vravim, to ti ta zanovna Toyota tak hrka?

Ale, ze nie, ale vies... rok od roka chcel odo mna poistovna viac penazi a uz tie sumy boli neunosne. Tak som si to zratal, ze im vlastne platim cele dalsie auto navyse... Tak vies, ja chodim pravidelne do Japonska, tak su tie Sintuisticke chramy, a tam ti mnisi predavaju take zvonceky, co ta spolahlivo ochrania pred kradezou aj havariou. Problem je iba v tom, ze musis kupit iny zvoncek na kradez, iny na havariu a iny na zivel. Ale aj tak to vyjde neporovnatelne lacnejsie...

Tak sa pytam - a funguje to?
No ved prave, uplne zazracne, uz to tam mam cely rok a ani jedna havaria.
A pred tym kolko si mal nehod?
Ziadnu...