maaato
04.03.13,10:25
Dobrý deň,
chcem sa spýtať či má niekto skúsenosť s vybavovaním pozemku ktorý je vo vlastníctve Slovenského pozemkového fondu..Mám záujem o pozemok ktorý je medzi už postavenými domami avšak ako vlastník je na katasterportali uvedený SPF.. Vie mi niekto pomôcť ako postupovať v takomto prípade..SPF nepredáva teraz údajne žiadne nehnutelnosti, ale tento pozemok sa neda n anič iné využiť len an nejakú stavbu rod. domu..Ak má niekto nejaké skúsenosti s niečím podobným možete poradiť?
Ďakujem
type
04.03.13,20:45
to SPF nijako nezaujima ale da sa to od nich prenajat na nejaku dobu ale tym sa asi nic nevyriesi kedze vy tam chcete asi staviat RD
Erzebeth
06.03.13,04:42
Ak je pozemok v intraviláne, a má ho vo vlastníctve SR, tak tento pozemok by mal byť v správe príslušnej VÚC. Nehnuteľnosti vo vlastníctve SR a správe SPF sú pozemky v extraviláne, napr. orná pôda, lesné pozemky ... Napíš na adresu, ktorá je uvedená na LV. Uvidíš, čo ti odpíšu. Zvyčajne sa pozemky, ktoré sú v intraviláne a majú ako správu zapísaný SPF musia si delimitačným protokolom previesť správu na VÚC. Ale v prvom rade napíš na SPF.
maaato
06.03.13,21:32
Ak je pozemok v intraviláne, a má ho vo vlastníctve SR, tak tento pozemok by mal byť v správe príslušnej VÚC. Nehnuteľnosti vo vlastníctve SR a správe SPF sú pozemky v extraviláne, napr. orná pôda, lesné pozemky ... Napíš na adresu, ktorá je uvedená na LV. Uvidíš, čo ti odpíšu. Zvyčajne sa pozemky, ktoré sú v intraviláne a majú ako správu zapísaný SPF musia si delimitačným protokolom previesť správu na VÚC. Ale v prvom rade napíš na SPF.
noo ja som uz pisal v minulosti na SPF a odpisali mi ze pozemky nepredavaju.tak preto by som rad vedel ako mam postupovat..