kubikkkk
04.03.13,12:00
ahojte,v prvom rade neviem aku temu som si mal vybrat pre zaradenie mojej otazky...tak sa vopred ospravedlnujem ak som vybral zle...

jedna sa o to:

pracoval som v zahranici, 4 mesiace mi chodila na ucet ta ista suma(povedzme 2000eur),na piaty mesiac som odisiel a mala mi prist nejaka suma(neviem aka), prisla mi plna suma(2000 eur)...avsak po mesiaci,co mi bola dorucena suma mi zamestnavatel povedal,ze urobil chybu a ze mi mal poslat iba zlomok z tej sumy (600eur)...ja som vsak peniaze minul,pretoze som nebol oboznameny s tym,ze mi prisla platba a ani s tym kolko mi ma platba prist....zamestnavatel chce odomna peniaze spat avsak ja ich uz nemam.... Dolezite moze byt to,ze som nemal ziadnu pracovnu zmluvu...zamestvnavatel sa vyhraza,ze to bude riesit cez pravnikov banky...ako postupovat?pozicat si peniaze a vratit(co by pre moje svedomie bolo najlepsie),ale zadlzit sa kvoli chybe toho cloveka na druhej strane??? fakt neviem a prosim o radu....navrhol som mu,ze ked si zarobim tu na svk,ze mu ich poslem,alebo mu ich pridem odrobit...odmietol a vytiahol to s tymi pravnikmi...

velmi pekne dakujem za vsetky rady
willma
04.03.13,11:04
načo zakladáš identickú tému, pokračuj v pôvodnej.
Mila123
04.03.13,11:04
včera si zadal tú istú otázku....nestačí????
kubikkkk
04.03.13,11:13
ja sa ospravedlnujem,lenze neviem,ci som zadal spravnemiesto pre moju danu otazku...
Mila123
04.03.13,11:15
ja sa ospravedlnujem,lenze neviem,ci som zadal spravnemiesto pre moju danu otazku...

peniaze vráť, nepatrili ti, teda žiadne špekulácie
kubikkkk
04.03.13,11:24
ako vies,ze i nepatrili????podla toho,ze som robil na cierno mi potom nepatrila ani jedna vyplata....vies?ale my sme mali dohodu a ja som odpracoval,ona poslala....a teraz ked som odisiel,poslala tiez,lenze asi sa preratala a zistila to az potom ked uz peniaze neboli....tak mas nejake vysvetlenie aj radu na toto???ja som nevedel kolko mi ma poslat penazi,nedostal som vyplatnu pasku ani nic podobne a nedostal som ani oboznamenie,ze mi poslala peniaze....
Mila123
04.03.13,11:44
ako vies,ze i nepatrili????podla toho,ze som robil na cierno mi potom nepatrila ani jedna vyplata....vies?ale my sme mali dohodu a ja som odpracoval,ona poslala....a teraz ked som odisiel,poslala tiez,lenze asi sa preratala a zistila to az potom ked uz peniaze neboli....tak mas nejake vysvetlenie aj radu na toto???ja som nevedel kolko mi ma poslat penazi,nedostal som vyplatnu pasku ani nic podobne a nedostal som ani oboznamenie,ze mi poslala peniaze....

mne len jedno vychádza, ak by patrili, tak by si si tu ani nenapísal, ani včera a ani dnes....polemizuješ.....
kubikkkk
04.03.13,11:52
ta je logicke, ze ked pytaju peniaze spat,tak mi asi nepatria,ale na pracovisku kde som pracoval je dohoda taka,ze napr. pocas vianocnych sviatkov sme odrobili 17 dni a normalne mesiace sa robilo cca 24 dni a ci by sme odrobili 10 alebo 31 dni,vzdy dostanem tu istu vyplatu....to v podstate znamena,ze teraz mi vyratala sumu za tu dobu co som tam posledny mesiac bol...preco to vsak nerobila aj pocas decembra?????cele je to divne....a polemizujem,mas pravdu,lebo ja som odrobilco bolo treba,teraz je vsak otazne kolko penazi mi patri???? dohoda co sa tyka odchodu nebola ziadna,kedze sme sa dohodli na oboch sranach o odchode...