eklipss
04.03.13,12:40
Dobrý deň, viem, že to už bolo riešené, ale vždy ma učili,že kto sa pýta sa dozvie a kto sa nepýta ostane hlúpy. Preto sa radšej pýtam znova.
Rodičia mi 1.7. 2012 darovali byt, ktorý vlastnili od roku 1980 a mali v ňom aj trvalé bydlisko. Otec do 1.1.2013 a matka do 2009. Ja som tam mal trvalé bydlisko od 1985 dodnes, a dnes ho predávam.Teda nevlastním ho ani rok.
Rozumiem, že musím odviesť daň z príjmu z predaja, a môžem si dať spraviť posudok k dňu 1.7.2012 a zaplatím daň len z rozdielu. Chcel by som od Vás potvrdenie, či je to možné a či si to správne vykladám...
Ďakujem s pozdravom
boban
06.03.13,11:19
Dobrý deň,

chcem poprosiť o radu. Byt do osobného vlastníctva sme odkúpili v 06/2012, predali sme ho 07/2012. Podmienka trvalý pobyt v ňom splnená bola, lebo sme tam mali trvalý pobyt 18 rokov. Ale nebola pri predaji splnená podmienka mať ho v osobnom vlastníctve 5 rokov. Musíme teda zaplatiť daň z predaja nehnuteľnosti, alebo sa na FO vzťahuje iba podmienka trvalý pobyt 2 roky ? Dakujem
Katy a R
06.03.13,11:32
Dobrý deň,

chcem poprosiť o radu. Byt do osobného vlastníctva sme odkúpili v 06/2012, predali sme ho 07/2012. Podmienka trvalý pobyt v ňom splnená bola, lebo sme tam mali trvalý pobyt 18 rokov. Ale nebola pri predaji splnená podmienka mať ho v osobnom vlastníctve 5 rokov. Musíme teda zaplatiť daň z predaja nehnuteľnosti, alebo sa na FO vzťahuje iba podmienka trvalý pobyt 2 roky ? Dakujem
Ale v zákone o DzP je len podmienka o dĺžke vlastníctva (5 rokov). Trvalý pobyt tam nie je ani spomenutý.