bietka
04.03.13,17:17
Dobrý deň. Chcela by som vas vsetkych poprosit o radu. Vazim si akukolvek pomoc. 4 roky pracujem v jednej firme v oblasti gastronomie. nemusim ani pripominat, ze za minimalnu mzdu na papieri. po nejakom case nam v praci oznamili, ze z dovodu krizy je firma nutena prejst na system polovicnych uvazkov. nikto z nas tomu nekladol dolezitost. nikto nic nepodpisal. mam iba jednu pracovnu zmluvu a to povodnu. ziadnu inu som nepodpisala. problem je v tom, ze nase docasne polovicne uvazky sa zmenili na trvale. zaciatkom roka som otehotnela a o mesiac budem mat svadbu. ked som zamestnavatela oslovila s tym, ze ziadam, aby za mna platil odvody ako ma a nie polovicne, aby som pre pripad, ze ostanem PN dostala aspon ake take peniaze. samozrejme odisla som s dlhym nosom. obavam sa toho, ze ked o mesiac zmenim priezvisko, mal by mi zamestnavatel vystavit novu pracovnu zmluvu, ale vzhladom na to, ze to uz v nasej firme nie je IN nechaju to tak. chcem sa opytat, ake mam prava a ake mam moznosti v pripade ze mi ponuknu novu zmluvu, samozrejme na polovicny uvazok, ake mam pravo v pripade ze odmietnem podpisat s tym, ze nesuhlasim a zaujimalo by ma, ake mam pravomoci s mojou povodnou a zaroven jedinou vlastnorucne podpisanou zmluvou i ked za mna platia odvody iba ako za polovicneho zamestnanca. velmi pekne dakujem za akukolvek radu a prajem pekny den
Mila123
04.03.13,16:31
zmenou priezviska sa nemení pracovná zmluva, si predsa tá istá osoba....
bietka
04.03.13,16:43
myslim dodatok k pracovnej zmluve alebo nieco take. budem mat predsa nove cislo obcianskeho preukazu a tak...
MarcoM
04.03.13,16:46
bietka: nič nepodpisovať, zmena priezviska nič nemení, ani zmena OP. Zavolaj inšpekciu práce na neho. Oni ho už pozvŕtajú aj tie odvody mu zrátajú. Taktiež kontrola od daňovákov nieje na škodu. Nezabudni sa podpísať a hlavne mu oznám, že si tehotná, kvôli ochrannej lehote.
Takýchto zamestnávateľov by som bil jedna radosť, ani nadácia "Oheň ako dar" by nebola na škodu.
bietka
04.03.13,16:48
nechcem to velmi riesit takouto cestou, skor ma zaujima, ako je toto vsetko mozne, a hlavne na zaklade coho sa mi bude odvijat materska a co v pripade, ze budem PN. podla coho sa to odvija
MarcoM
04.03.13,16:51
A to je problém väčšiny slovenských zamestnancov, nechcú to riešiť rázne tak aby zamestnávateľ vedel, kde sú mantinely, ale krčia sa a hrbia, až nakoniec zistia, že nosom orú zem.
bietka
04.03.13,16:54
Dakujem za odpoved. Je to bohuzial velmi citliva tema, a vedeli by odkial vietor fuka. pekny vecer