sheida
05.03.13,06:34
Dobrý deň, potrebujem si urobiť základnú jazykovú skúšku z NJ. Ak ju niekto má, môžete mi povedať, z čoho ste sa pripravovali, ako to prebiehalo?
Budem ju robiť v Prešove alebo v Poprade. Kde je to lepšie a istejšie, že ju urobím?

Ďakujem
GabiZ
05.03.13,05:54
Moja dcéra sa pripravuje na štátnu jazykovú skúšku z NJ ale všeobecnú (tá je obsahovo rozsiahlejšia). Myslím si však, že je ťažko povedať, na čo sa pripraviť, pretože na to vám môžu odpovedať priamo na jazykovej škole, kde skúšku budete robiť. Pokiaľ chcete ísť len na skúšku, aj tak si musíte zistiť termíny a oni vám môžu povedať okruh otázok, na ktoré sa zamerať. Jazykové školy robia aj prípravné kurzy pre tých, ktorí chcú túto skúšku urobiť, ona napr. teraz chodí do 7. ročníka (posledný prípravný ročník pre tých, ktorí idú robiť štátnáu jazykovú skúšku či už základnú alebo všeobecnú). Tam dostávajú témy, otázky a pracujú s textom, ktoré sa na skúškach vyskytnú. Podľa informácii z týchto kurzov budú robiť písomné skúšky (dostanete test - skúška gramatiky a slovnej zásoby), potom sa počúva nahrávka s ďalším textom, po ktorom dostanete znovu test a do neho sa vypĺňajú slová alebo vety z počutého textu a potom je ústny pohovor, kde môžete dostať obrázok o ktorom rozprávate, alebo tému o ktorej budete hovoriť. Každá jazyková škola to však realizuje svojim systémom a preto by som odporúčala ísť sa informovať priamo tam, kde skúšku budete robiť, tam dostanete určite presnejšie odpovede na vaše otázky.