mio001
05.03.13,07:44
Ahojte,

dovolte aby som sa informoval ci vobec ma vyznam podavat formular na 2% z dane pokial neplatim ziadnu dan?

Podla logiky to nema vyznam, len by som rad pomohol ked by to malo vyznam, preto sa potrebuje uistit.

Dakujem.

M.
wirgi
05.03.13,06:54
Keď neplatíš daň z čoho chceš dať 2% ? z 0 2% je len 0.
juraj:-)
05.03.13,09:43
a v prípade ze mám TPP a tiež som aj SZČO kde v praci odvádzam dan, ale zo živnosti nebudem, DP si musim podať sám. Tu sa dá darovať 2% ?
kn-alka
05.03.13,09:46
podáš DP typ B a keď ti vyjde daň na r. 97, tak vyplníš oddiel XIII.
Vtedy sa už nevyplňuje zvlášť formulár - vyhlásenie o poukázaní dane.
Katy a R
05.03.13,09:49
a v prípade ze mám TPP a tiež som aj SZČO kde v praci odvádzam dan, ale zo živnosti nebudem, DP si musim podať sám. Tu sa dá darovať 2% ?

a priamo v tlačive DP (v prísl riadku) máš uvedené - ža aká je minimálna hranica - 3,32 eur. Ak nemáš ani toľko - tak nemáš čo darovať! Ak áno - napíšeš tam, že komu:)
KEJKA
08.03.13,21:29
aby boli tie 2% poukázané, musí byť daň aj zaplatená. teraz sa mi stalo pri DPFO A po rokoch, že mám doplatiť 6 centov.
Mala som radšej požiadať o ročné zúčtovanie, len už je neskoro.
Môžem požiadať, aby to za mňa zaplatila firma a strhla mi to zo mzdy, aj ked mi RZD nerobili?
A vystavia mi potvrdenie o zaplatení dane?
Podľa mňa nie, firma platí na svoj účet, ja to musím vyrovnať na svoj "pridelený" účet, či ako?
KEJKA
09.03.13,23:23
posúvam
ešte mám problém, že som prestala podávať DPFO B - na DIČ som dostala č.účtov
podávam DPFO A na rodné číslo - ak sa rozhodnem doplatiť tých 6 centov - uhradím na účet, ktorý som dostala na DIČ?
CHIC
10.03.13,02:21
aby boli tie 2% poukázané, musí byť daň aj zaplatená. teraz sa mi stalo pri DPFO A po rokoch, že mám doplatiť 6 centov.
Mala som radšej požiadať o ročné zúčtovanie, len už je neskoro.
Môžem požiadať, aby to za mňa zaplatila firma a strhla mi to zo mzdy, aj ked mi RZD nerobili?
A vystavia mi potvrdenie o zaplatení dane?
Podľa mňa nie, firma platí na svoj účet, ja to musím vyrovnať na svoj "pridelený" účet, či ako?

Daň na úhradu sa neplatí, ak nepresiahne 3,32 eura, a to aj vtedy, ak daňovník použije postup podľa §50 zákona.
KEJKA
10.03.13,08:50
Daň na úhradu sa neplatí, ak nepresiahne 3,32 eura, a to aj vtedy, ak daňovník použije postup podľa §50 zákona.
Tomu neverím. Keby to bola pravda tak mi v eDane ukaže nulu ale žiada ten doplatok.
Aj v RZD musim zam-com strhnut aj par centov.
Len ak dan vypocitana nepresiahne uvedenú sumu tak sa neplatí v mojom pripade sa jedna o nedoplatok nie o vypočítanú daň.
Ale našla som si to oznámenie o čislach uctov - je na moje rč nie DIČ takze nebude problem doplatiť len poplatok za uhradu bude vyšší ako nedoplatok
Benko
10.03.13,09:00
Ak chcem dať 2% dane, musím podať DP k 31.3.2013 alebo môžem neskôr?
Ide o príjem SZČO zo zahraničia.
KEJKA
10.03.13,09:02
Musis oznámiť odklad z uvedeného dovodu a mozes určiť prijimateľa tvojich 2%
CHIC
10.03.13,13:30
Tomu neverím. Keby to bola pravda tak mi v eDane ukaže nulu ale žiada ten doplatok.
Aj v RZD musim zam-com strhnut aj par centov.
Len ak dan vypocitana nepresiahne uvedenú sumu tak sa neplatí v mojom pripade sa jedna o nedoplatok nie o vypočítanú daň.
Ale našla som si to oznámenie o čislach uctov - je na moje rč nie DIČ takze nebude problem doplatiť len poplatok za uhradu bude vyšší ako nedoplatok

RZD a DP je predsa rozdiel. §46 posledná veta hovorí jasne: "Daň sa neplatí, ak daň na úhradu vypočítaná v daňovom priznaní nepresiahne sumu 3,32 eur".
Co sa tyka RZD tam zakon v §38 jasne hovori ze zamestnancovi musis zrazit centove nedoplatky ak chcu poukazat 2%.

http://www.finance.sk/spravy/finance/50004--dan-na-uhradu-ktora-nepresiahne-3-32-eura-danovnici-nemusia-platit/

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/brozury_a_letaky/data/2013_letak_2percenta.pdf
KEJKA
10.03.13,17:13
Ďakujem, veľmi mi to pomohlo.