Silkov
06.03.06,08:51
Prosím Vás o radu.
Občianské združenie (spevácky súbor) mal v Japonsku vystúpenie. Jedna nemenovaná firma im na tento zájazd poskytla finančné prostriedky cca. 800000Sk.
Otázka znie:
- Môže si každý člen spevackého súboru účtovať zahr. diety (účtovať ako pracovnú cestu)?
- Ako sa môžu zaučtovať peniaze, ktoré boli poskytnuté týždeň pred odchodom súboru do Japonska v 08/2005 a doučtovanie bolo 12/2005?
Prosím..
alexxandra
08.03.06,17:50
domnievam sa,ze ten sponzorsky prispevok je normalny prijem toho zdruzenia. Prijmy do 300tis su myslim oslobodene. Cestaky ... to je osemetne,tiez mam jedno OZ, davala som dopyt na DU a odpisali mi,ze cestovne vydavky nie su v ich kompetencii, ze to ma na starosti ministerstvo prace,soc,veci a rodiny. Ale ja predpokladam,ze by si cestaky urobit mohli,pretoze v zakone o dani z prijmov sa hovori,ze sice clenovia druzstva si mozu davat cestaky,ale ... no,neni k tomu celkom jasny vyklad,ale ja si myslim,ze by mohli. Uz som to davnejsie pozerala a nadobudla som dojem,ze clenovia zdruzenia si cestaky davat mozu. Konatelia a statutarne organy si mozu bez problemov. Podla mna mozes,ale este to prever. Na tom,ci prispevok dostali naraz alebo po castiach podla mna nezalezi. Prijem ako prijem.
Silkov
09.03.06,22:53
Ďakujem....