ma3nka
05.03.13,13:23
Dobry den.
Som na rodicovskej dovolenke a v roku 2012 som vyhrala penaznu vyhru 3000 EUR, ktora mi bola zdanena zrazkovou danou a moja danova povinnost bola povazovana za splnenu. Nemala som iny prijem, ale dan mi nemozu vratit, aj ked nezdanitelna cast je 3644,74 EUR. Moze si teda na mna manzel uplatnit nezdanitelnu cast na manzelku? A ak ano, v akej vyske. Dakujem za odpoved.
Katy a R
05.03.13,12:26
Dobry den.
Som na rodicovskej dovolenke a v roku 2012 som vyhrala penaznu vyhru 3000 EUR, ktora mi bola zdanena zrazkovou danou a moja danova povinnost bola povazovana za splnenu. Nemala som iny prijem, ale dan mi nemozu vratit, aj ked nezdanitelna cast je 3644,74 EUR. Moze si teda na mna manzel uplatnit nezdanitelnu cast na manzelku? A ak ano, v akej vyske. Dakujem za odpoved.

Či si môže na teba niečo manžel uplatniť - to záleží aj od tvojich iných príjmov (aj nezdaniteľných) - napr dávky zo SP sa tam počítajú, samozrejme výhra 3000 a iné:confused:
doplním: ak teda iné nemáš:confused:, tak príjem manželky 3000 napíše manžel do svojho DP . A NČZD na manželku bude 664,74 (samozrejme, ak neprichádza do úvahy krátenie z dôvodu jeho vysokánskeho príjmu;))
ma3nka
05.03.13,15:35
Dakujem za odpoved.