Alena001
05.03.13,13:21
Je možné pri uplatenení nezdaniteľnej časti základu dane na manžela odpočítať od vlastného príjmu manžela zaplatené preddavky samoplatiteľa na zdravotné poistenie? Vlani, keď som v daňovom priznaní pri uplatnení nezdaniteľnej časti základu dane na manžela odpočítala od jeho príjmu zaplatené zdravotné poistenie ako samoplatiteľa, vyzvali ma z daňového úradu, aby som to opravila. Podľa ich vyjadrenia, nie je možné odpočítať od vlastného príjmu zaplatené poistné samoplatiteľa na zdravotné poistenie.
Tweety
05.03.13,12:30
ÁNo, nie je možné odpočítať odvody samoplatiteľa. Prepáč, ospravedľňujem sa, nechcela som pomýliť, príspevok som zle prečítala. Samozrejme ak ide o uplatnenie NČ na manžela, odvod je možné odpočítať od samotného príjmu.
Alena001
05.03.13,12:45
Ak nie je možné odpočítať odvody samoplatiteľa na zdravotné poistenie od jeho príjmu pri uplatnení nezdaniteľnej časti základu dane na manžela za rok 2012, potom máte nesprávnu informáciu na stránke PORADA.sk v časti nezdanit.časť základu dane na manželku
ewita888
05.03.13,12:52
ÁNo, nie je možné odpočítať odvody samoplatiteľa.
Majka, prečo? Veď:

príjem manželky/manžela, znížený o zaplatené poistné a príspevky, ktoré manželka/manžel bol povinný v príslušnom zdaňovacom období platiť