alexa_v
06.03.06,08:14
Keď FO popri zamestnaní je aj živnostníkom, má príjem len zo závislej činností, zo živnosti nemá žiadny príjem a žiadny výdavok ako vyplním DP?
Len napíšem do tabuľky č.1 , riadok 2: príjem=0,výdavok=0?A čo s výkazmi?:confused:
ďakujem za rady
Johanka
06.03.06,07:38
Výkaz príjmov a výdavkov - do príjmov celkom a výdavkov celkom dáš nuly.
Výkaz majetku a záväkov - ak bola živnosť aj v roku 2004, opíšeš údaje z roka 2004 do obidvoch stĺpcov. Ak je to živnosť nová (zač. v roku 2005) a nie je založený podnikateľský účet, na ktorom by bol nejaký zostatok, príp. nakúpený nejaký majetok, tak daj do majetku a záväzkov spolu nuly.
Milan Benka
06.03.06,07:47
Doplním, že ak za r.2004 si uplatňoval pauš.výdaje, tak neodovzával prílohy, a zar.2005 by som takisto v DP zaškrtol uplatňovanie paušálnych výdajov.
Ale aj tak by som si preveril, či v r.2005 neplatil poistné - zdravotné a sociálne. Tým pádom by mu vznikla strata, ktorú by si mohol v budúcnosti odpísať.

Ak je to nová živnosť, takisto by som zaškrtol paušálne výdaje, aby som nemusel vyplňovať prílohy.
alexa_v
06.03.06,07:48
Výkaz príjmov a výdavkov - do príjmov celkom a výdavkov celkom dáš nuly.
Výkaz majetku a záväkov - ak bola živnosť aj v roku 2004, opíšeš údaje z roka 2004 do obidvoch stĺpcov. Ak je to živnosť nová (zač. v roku 2005) a nie je založený podnikateľský účet, na ktorom by bol nejaký zostatok, príp. nakúpený nejaký majetok, tak daj do majetku a záväzkov spolu nuly.
Aj v roku 2004 bol živnostníkom,ale nemá fotokópiu z DP 2004.Ako to vyrieším?Treba ísť na DÚ?V tomto prípade nemôžem používať paušálne výdavky?Viem že nemá žiadny príjem,ale vtedy by som nepotrebovala tie výkazy.:confused:
Milan Benka
06.03.06,07:51
Ak nemá žiadne pohľadávky, záväzky,zásoby, tak môžeš použiť pauš.výdavky. Prever si to v súvislosti s §17/ odst 10 ZDP.
alexa_v
06.03.06,07:58
ďakujem Ti Benka,aj Tebe Johanka:D