tono50
05.03.13,19:38
Dobry vecer, potrebovala by som poradit ohladom podpory a nasledne MD. Dna 28.2 som ukoncila PP dohodou. Nedavno som vsak zistila, ze som otehotnela pocas februara, cize pocas trvania PP. Ak to spravne chapem viaze sa na mna ochranna doba. 1.3 som sa zaregistrovala na UP a kedze mam odpracovanych 7 rokov, mam narok na podporu v nezamestnanosti na pol roka. Len teraz neviem, ci mam potom narok aj na matersky prispevok a nie ten rodicovsky co je len tych cca 199 e. Jedna sa mi teda o to, ci mam narok na MD kedze by som poberala podporu. Zistila som , ze keby som nastupila do novej prace, automaticky mi pada OL a ze ak odpracujem 90 dni v novej praci tak sa mi MD bude ratat z novej prace, co je pre mna nevyhodne, nakolko som mala lepsi prijem v starej praci, preto sme s muzom zvazili, aby som bola doma na podpore. Tak neviem, ci je to dobry krok a ci mam spravne info. Mne sa jedna hlavne o tu matersku. Dakujem velmi pekne za pomoc, pekny vecer
ewita888
05.03.13,18:48
nárok na materské budeš mať, aj keď budeš poberať podporu, hlavné je, aby si bola tehotná už v čase trvania PP..
ostatné veci uvažuješ správne.. tých 90 dní by si musela reálne odpracovať, aby sa ti z toho rátalo materské, čiže minimálne 90 dní platenia odvodov..
tono50
05.03.13,18:58
aha, jasne, dakujem za odpoved, no aj keby som chcela ist opat do novej prace, to sa mi fakt neoplati, kedze som mala vacsi zaklad v starej, este sa chcem opytat ta ochranna doma ono je to ako ratane, zevraj musim porodit do 8 mes. a co sa stane, ak neporodim do terminu co mi urci lekar, nepridem o MD, ci? tomuto moc nerozumiem, dakujem :)
ewita888
05.03.13,19:25
aha, jasne, dakujem za odpoved, no aj keby som chcela ist opat do novej prace, to sa mi fakt neoplati, kedze som mala vacsi zaklad v starej, este sa chcem opytat ta ochranna doma ono je to ako ratane, zevraj musim porodit do 8 mes. a co sa stane, ak neporodim do terminu co mi urci lekar, nepridem o MD, ci? tomuto moc nerozumiem, dakujem :)
8 mesiacov je na nástup na materskú