ibarc
06.03.13,05:09
Prosím o pomoc, lebo naša spoločnosť zakúpila v roku 2010 špeciálne kamerové zariadenie za cca 100 000 eur. Dnes, v roku 2013, plánuje k tomuto zariadeniu zakúpiť komponenty - hardvérové rozšírenie o snímanie osvetlenia za 50 000 eur a spolu s tým ešte dokúpiť 1000 kaziet za 48 eur/kus k tejto špecifickej kamere (už má zakúpených 2000 kaziet, ale tie už sú zaplnené a je nevyhnutné obstarať nové).

Prosím Vás, ako sa na takýto nákup rozšírujúceho hardvéru a ďalších kaziet pozerať?

Môžeme to dať tak, že kazety budú zásoby a nákup hardvéru bude technické zhodnotenie kamerového zariadenia?

Tzn. kazety pôjdu na 501 postupne tak, ako ich začneme vybaľovať a používať a hardvérové rozšírenie o snímanie osvetlenia dám do majetku a odpisujem na 551?

Ďakujem veľmi pekne za Vašu pomoc.
KEJKA
06.03.13,06:48
áno, tak by som to urobila aj ja.
ibarc
22.04.13,10:14
Dobrý deň, poradíte nám ešte v jednej problematike? Kupujeme elektronickú bránu spolu so štítkami (také niečo ako majú napr. kníhkupectvá, resp. iné obchody, kde ak sa "ukradne" niektorý tovar, štítok pri prechode cez elektronickú bránu spustí alarm). My to kupujeme však do prevádzky, aby sme mali poistené zariadenia v našich priestoroch (vzhľadom na vysoký objem návštevníkov a ľudí, ktorý pracujú s týmito zariadeniami). Tzn. štítky budú nalepené na týchto našich zariadenia a ak ich nikto úmyselne nepoškodí, mali by vydržať aj dlhšie ako jeden rok.

Preto by som Vás chcela poprosiť o radu. Faktúra za elektronickú bránu spolu so štítkami nám už prišla (je to dokonca v jednej sume) a ja teraz neviem, či aj tieto štítky zaradiť do 2.odpisovej skupiny a odpisovať. Alebo máme tieto štítky dať po nalepení na zariadenia do spotreby na účet 501?

Ďakujem pekne za radu!
ibarc
26.04.13,10:03
Dobrý deň, poradíte nám ešte v jednej problematike? Kupujeme elektronickú bránu spolu so štítkami (také niečo ako majú napr. kníhkupectvá, resp. iné obchody, kde ak sa "ukradne" niektorý tovar, štítok pri prechode cez elektronickú bránu spustí alarm). My to kupujeme však do prevádzky, aby sme mali poistené zariadenia v našich priestoroch (vzhľadom na vysoký objem návštevníkov a ľudí, ktorý pracujú s týmito zariadeniami). Tzn. štítky budú nalepené na týchto našich zariadenia a ak ich nikto úmyselne nepoškodí, mali by vydržať aj dlhšie ako jeden rok.

Preto by som Vás chcela poprosiť o radu. Faktúra za elektronickú bránu spolu so štítkami nám už prišla (je to dokonca v jednej sume) a ja teraz neviem, či aj tieto štítky zaradiť do 2.odpisovej skupiny a odpisovať. Alebo máme tieto štítky dať po nalepení na zariadenia do spotreby na účet 501?

Ďakujem pekne za radu!

Prosím, poradíte?
KEJKA
26.04.13,19:20
Bez tych stitkov je system nefunkcný, mýlim sa?
​takze zaradit spoľu a odpisovať
ibarc
29.04.13,20:11
Bez tych stitkov je system nefunkcný, mýlim sa?
​takze zaradit spoľu a odpisovať

Ďakujem veľmi pekne!