andrea_mar
06.03.13,08:06
Ahojte,chcela by som sa Vás opýtať ohľadom nahadzovania poznámok do AZUVu.

Čo máme robiť s rozdielmi z dôvodu zaokrúhľovania do súvahy v roku 2011, resp. ako máme nahadzovať bezprostredne prechádzajúco obdobie? Ak nahodím PS k 1.1. podľa HK, nesadne nám to na súvahu, lebo v súvahe je predch. obdobie zaokrúhlene. Ak nahodíme zaokrúhlene podľa súvahy PS k 1.1. tak zas nesadne stav k 31.12., ktorý už je na dve desatinné miesta. Čo s tými centami? Máme to dať do presunov alebo kam?

V metodickom usmernení sa však píše, že suma presunov musí byť nula. Ďakujem za odpoveď.
Irona
06.03.13,10:26
Hoci nie som "obec", ale "rozpočtovka", na seminári nás metodicky usmernili tak, že bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie treba nahadzovať v celých eurách, t.j. napr. číslo 172,13 € bude 172,00 € (tak ako bolo vo výkazoch k 31.12.2012). Centové rozdiely by sa mali upravovať cez prírastky alebo úbytky (vhodné by bolo zvoliť si len jednu z nich, ak je to možné). V komentári k poznámkam treba tieto centové dorovnania uviesť, popísať.
Letko
06.03.13,10:33
Aj my ďakujeme za info, ten program podľa nás museli vymyslieť ľudia, ktorí nie sú z praxe.
andrea_mar
07.03.13,09:39
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Ak môžem, mám ďalší problém - tabuľka č. 50. Podľa metodického pokynu tám máme dať r. 173 zo súvahy + dať aj úvery zo ŠFRB - tie sú však na účte 479 a na r. 141 v súvahe. Kontrola v azuve je však len na r. 173, čiže vyhodí chybu, nakoľko to nesedí, lebo v súvahe šfrb na r. 173 nie je. A ďalší zádrhel - klasický investičný úver zo 461 kam dávate? r.6 a) tab č. 50 sú úvery z bývalých štátnych fondov, r. 7 b) je šfrb, r. 8 c) je predfinancovanie projektov EÚ. Kam mám dať investičný úver? Ďakujem veľmi pekne. Inak, súhlasím, vymýšali to ľudia, ktorí nie sú z praxe. Volala som dnes aj ohľadom toho na MF SR, a pani mi nevedela povedať. :-)
AntekaK
10.03.13,08:44
Chcem sa Vás spýtať na import súvahy a VZaS do AZUVu? Sme rozpočtová organizácia zriadená obcou, nainštalovala som si AZUV, spravila import výkazov, ale naimportovalo iba súvahu, výkaz ziskov a strát mám prázdny a vypíše hlásenie "v číselníku organizácií nie je vybraná žiadna organizácia, ktorá má predkladať výkaz ziskov a strát. Nemáte podobnú skúsenosť? Ďakujem.
msa
10.03.13,10:41
to znamená, že kontrola poznámok bude zatiaľ len na súvahu, ešte sa uvažuje aj o kontrole na FIN 1-04, takže uvidíme, čo nám prinesie blízka budúcnosť , ale zatiaľ len kontrola so súvahou.
Letko
11.03.13,06:22
Tabuľka č. 17

Opravné položky k pohľadávkam

- ako to vypisujete?

Dávate každú pohľadávku zvlášť (každého jedného odberateľa osobitne) alebo len súhrn za 391?
Letko
11.03.13,10:22
Nejaký nápad?
tiga22
11.03.13,12:10
Po otvorení AZUV-u sa nastav na vrchnej lište na Organizácie .... Výber z okresného číselníka .... a INS potvrď tvoju RO....(musíš mať + pred okresom)
Letko
11.03.13,17:54
Viete mi poradiť na moju otázku v príspevku č. 7?
Anežob
12.03.13,10:46
Tab.č.17

uviedla som údaje podľa súvahových riadkov:

r. 061 spolu opr. položky vytvorené z účtu 311
r. 081 spolu opr. položky vytvorené z účtu 378
Letko
12.03.13,11:06
Tab.č.17

uviedla som údaje podľa súvahových riadkov:

r. 061 spolu opr. položky vytvorené z účtu 311
r. 081 spolu opr. položky vytvorené z účtu 378

Takze len napises len do jedneho riadku suhrnne OP k pohladavkam a das sumu za vsetky naraz? Nevieme, ci to dat jednou sumou alebo kazdu fakturu do noveho riadku (mame ich aspon 50)
andrea_mar
12.03.13,12:02
Ja som to dala takisto, ako anežob Ti odpovedala. Tab č. 17 - opravné položky. Dva riadky - ja mám r. 068 a r. 069 k daňovým a nedaňovým pohľadávkam. Čiže súhrnne, nie za každú zvlášť. Aj v metodickom pokyne k tejto tabuľke sa píše "stav v účtovníctve na účte opravnej položky". Takže stav, súhrnne, nie každú zvlášť. To by sme sa nedorobili :-)
andrea_mar
12.03.13,12:04
A čo sa týka tab. č. 50, po telefonickom kontakte som dostala takúto odpoveď z MF SR:
"No viete, tú tabuľku nám dali rozpočtári, takže takto my sme ju zadefinovali. My sme im to vraveli, že šfrb je na 479, no ale takto nám ju dali." :-))))))
Tak, že vraj si nemáme všímať to hlásenie v azuve. Metodici majú zajtra školenie v B. Bystrici, tak im to tam vraj bude vysvetlené. Takže...uvidíme :-)
Letko
12.03.13,16:22
Dakujem vam za velmi cenne rady. Nas na skolenie neposlali, vraj na to nie su peniaze, takze tak.
Letko
14.03.13,05:36
V poznámkach treba uviesť 4-miestny kód zdroja. Čo tam máme dať, ak používame kód zdroja 41 a 43? 0041 a 0043 alebo ako?
gabca888
14.03.13,08:39
ano takto nám bolo povedané na školení, že nuly treba dať pred kód zdroja ktorý nie je štvormiestny
Lyda
14.03.13,17:31
Môže mi niekto napísať postup ako nahrám vyplnené "Poznámky" z AZUV v časti Archív/Export na CD alebo na kľúč? Nedarí sa mi to. Ďakujem.
andrea_mar
20.03.13,11:42
Najlepšie na C: si vytvoriť priečinok, napr. Poznámky. Píše Ti aj upozornenie, že názov priečinku nesmie obsahovať medzeru. Takže jednoduchý jednoslovný :-) . Dáš si export poznámok, hodí Ti strom, postavíš sa na súbor, kam to ukladáš a malo by Ti to vyexportovať. Niekedy to blbne, vyhodí chybu, spraví to aj na 2-3 krát. Potom si to daj len na CD alebo USB z céčka. Musí Ti to ísť.
andrea_mar
20.03.13,11:43
Prosím Vás, čo dávate do tabuľky číslo 43? Príjmy primátora aj poslancov?
AntekaK
20.03.13,11:55
Najlepšie na C: si vytvoriť priečinok, napr. Poznámky. Píše Ti aj upozornenie, že názov priečinku nesmie obsahovať medzeru. Takže jednoduchý jednoslovný :-) . Dáš si export poznámok, hodí Ti strom, postavíš sa na súbor, kam to ukladáš a malo by Ti to vyexportovať. Niekedy to blbne, vyhodí chybu, spraví to aj na 2-3 krát. Potom si to daj len na CD alebo USB z céčka. Musí Ti to ísť.

Ešte k tomu doplním, že priečinok, kde sa ide ukladať pravdepodobne nemôže byť v dokumentoch, to mi včera vyhlasovalo akúsi chybu 36. Potom si priečinok premiestnila na pevný disk a už to išlo v pohode.
andrea_mar
20.03.13,12:37
Presne, to vyhadzovalo aj mne. Najlepšie priamo na C: :-)
Irona
20.03.13,13:08
Presne, to vyhadzovalo aj mne. Najlepšie priamo na C: :-)

Súhlasím, najlepšie je to exportovať na ten disk, kde je nainštalovaný/stiahnutý AZUV (resp. dc_kons). A povedala by som, že aj priamo do tohto súboru, urobiť si tam priečinok na dbf-ká.
zamestnankyna
22.03.13,06:19
Zdravím,

ako je to s textovou časťou poznámok. Nie som si istá, treba to uložiť ako samostatný pdf súbor? Lebo v Azuve mi to vrámci tlače krycieho listu píše všeobecné údaje z usmernenia. Textovú časť som v azuve nevypĺňala (nebolo kde) a mám ju urobenú samostatne vo worde, ani som ju do azuvu neimportovala.
Začínam mať v tom chaos. Vďaka.
tiga22
22.03.13,06:37
Ja som si textovú časť poznámkok tiež písala samostatne vo worde, prekonverzovala som si ich do .pdf a ten som poslala metodičke. Čiže 4 .PDF súbory a zostávajúce .DBF súbory vytvorené z tabuliek.
Všimla som si, že tabuľky ktoré som nevypĺňala, lebo sa obce netýkali, sa v azuv-e ani nevytvorili ako nevyplnený .DBF súbor.
zamestnankyna
22.03.13,07:17
Vďaka, pomohla si mi.