Dubak2000
06.03.06,09:50
Dobry den,

potreboval by som poradit. Mam s manzelkou a so synom trvaly pobyt v CR aj v SR. Manzelka je na materskej bez prijmu (len rodicovsky prispevok). Ja mam v SR zivnost (obrat cca 70 tisic) a v CR zamestananie. V CR chceme vyuzit moznost spolocneho zdanenia manzelov (v podstate sa prijmy scitaju, rozdelia na polovicu a kazdy si zdani tu polovicu). Problem je co uviest do slovenskeho danoveho priznania (cast zo zivnosti je mi jasna). Mam od zamestnavatela doklad o prijmoch a zaplatenych preddavkoch, ale ak uplatnim spolocne zdanenie tak sa mi cast dani vrati a v mojom danovom priznani bude len mensia cast zaplatenych dani. V podstate budem mat cele prijmy a len tretinu dani z nich (priblizne 1/3 mi vratia, 1/3 bude mat manzelka v jej danovom priznani).
Mam v SR uvadzat cele moje prijmy a len tu tretinu dani ?
Ma manzelka davat tiez danove priznanie v SR ?
Akym kurzom sa prepocitava prijem ?
Nakolko funguje vymena informacii medzi CR a SR danovymi uradmi ? Ak to urobim zle co ma moze cakat?:-) Neviem prist na to ako to uviest a na danovom urade pani tiez moc nevie.
Dakujem
Vladimír Ozimý
06.03.06,08:57
kedze mate obcianstvo v oboch krajinach tak sa budete riadit asi trvalym pobytom, ale dal by som si potvrdit asi rezidenciu...na ak ste rezidentom CR tak na slovensku zdanite prijem zo zivnosti a v CR celosvetove prijmy a zapoctate si dan zaplatenu v SR
Dubak2000
06.03.06,09:00
Obcianstvo mame len slovenske, trvaly pobyt v SR aj CR. Ja by som na slovensku zdanoval len zivnost, ale kedze podla zakona musim (kvoli zivnosti a kedze mam trvaly pobyt) priznavat kompletne prijmy tak neviem ako.
Vladimír Ozimý
06.03.06,09:01
no skratka ide o rezidenciu...v takomto pripade ste podla vsetkeho rezidentom SR...takze prijem v CR zdanite v CR a dan zaplatenu v CR si uplatnite v prijmoch v SR
Dubak2000
06.03.06,09:18
Ak by som v CR poziadal o nejake potvrdenie ze som tam rezidentom tak potom nie som v SR ?