miška06
06.03.13,10:54
Ako je to na konci roka pri účtovnej závierke s vnútorným zúčtovaním dph? Môže mi to prosím niekto vysvetliť? Ďakujem
miška06
06.03.13,11:09
Vie mi prosím niekto poradiť? Ďakujem.
IvoM
06.03.13,11:33
Popravde s termínom "vnútorné zúčtovanie DPH pri účtovnej závierke" som sa ešte nestretol, a zrejme ani drvivá väčšina poraďákov, pokiaľ riadne zaúčtuješ počas roka všetky priznania DPH vrátane dodatočných tak nemáš čo účtovať na účte 343 na konci roka.
KEJKA
06.03.13,13:08
Maš na mysli preuctovanie zostatkov na jednotlivych AU tak aby si mala vyslednu DP alebo NO na jednom účte?
Mne to robi SW automaticky každý mesiac, tak nemam problem
v infosystéme kde ten problém je to robim v ramci uzavierky a pri otvoreni účtovných kníh. Mam k tomu prevodovy mostik teda je to skor neúčtovný postup.
a_je_to
06.03.13,14:19
Na účtovanie DPH stačia tri analytiky. Jedna 34301 na všetky zdaniteľné plnenia, druhá 34302 na odvod a inkaso, tretia 34303 na krátenie odpočtu pri koeficiente - ak je. Načo viac ? Veď daňová evidencia v knihách a jej sumarizácia je sama o sebe analytikou, podľa zastúpených kódov DPH, ktorá nepotrebuje duplicitu v hlavnej knihe. Do PS sa otvára iba saldo DPH na 34301. Naprieko tomu sa stretávam profesionálne s firmami, ktoré majú aj 12 analytík. Prepána ... načo ? Nevedia !
KEJKA
06.03.13,16:36
Zavisimod softu
mam AU naviazane na konkretne riadky v DP DPH
takze potrebujem osobitne AU
v infosysteme, kde zasahuju aj dalsie osoby, tak tam zasa potrebujem AU pre kontrolu danovej evidencie DPH a uctovnictvom.