AIMA
06.03.13,12:25
V s.r.o. sa od jej vzniku udiali zmeny. Na základe týchto zmien vznikne spoločenská zmluva - úplné znenie (je tých zmien dosť veľa). V úplnom znení musia byť náležitosti podľa §110 OBZ?
Napríklad:
) výhody poskytnuté osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti alebo na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť,
j) predpokladané náklady spoločnosti súvisiace so založením a vznikom spoločnosti,
k) ďalšie údaje, ak tak ustanovuje zákon.
V našej spol. zmluve z 1999 neboli uvedené a uvádzať to tam teraz v 2013 by bol nezmysel, či? Ako mám toto riešiť? Treba zdôvodňovať alebo spomínať v úplnom znení aj staré veci, ktoré sú v starej spoločenskej zmluve, alebo jednoducho vypadnú tým, že tam nebudú uvedené? Bol by lepší dodatok k spoločenskej zmluve?Ak je dodatok, netreba úplné znenie?

Ďakujem pekne za rady
KEJKA
06.03.13,13:12
Vsetky zmeny ma schvalit VZ sucasne znenie musi byt v sulade s platným OZ takze vymenovane body tam proste uvedies
potrebujes uplne znenie SZ dodatok robit nemusis
neplatne odseky vynechas
zdovodnenie moze byt v zapisnici VZ
AIMA
06.03.13,13:22
Vsetky zmeny ma schvalit VZ sucasne znenie musi byt v sulade s platným OZ takze vymenovane body tam proste uvedies
potrebujes uplne znenie SZ dodatok robit nemusis
neplatne odseky vynechas
zdovodnenie moze byt v zapisnici VZ


Vďaka,

ten odsek, ktorý som spomínala bude ale neplatný, lebo nejde o vznik, teda to nebude pravda, nemôžem si vymyslieť, či áno? A ešte jedna otázka: úplné znenie musí byť však? Nemôže ho nahradiť len dodatok k zmluve.