raduzsvk
06.03.13,12:34
Dobry den prajem,

rad by som vas poziadal o radu. Aby som vysvetlil o co ide. Minuly rok som na konci januara skoncil pravony pomer na Slovensku. Od februara som si hladal zamestnanie v CR a od marca som nastupil do prace, kde som pracoval az do konca roka. U zamestnavatela som dal podpisom suhlas s tym, ze za mna vyplni danove priznanie. Dnes mi vsak volali a povedali mi, ze mi danove priznanie vyplnit nemozu, pretoze im chybaju doklady za januar a februar. Navyse mam vraj trvale bydlisko na Slovensku a preto by som si mal DP podat tam. Myslel som si, ze za januar (a teoreticky aj februar, aj ked som sice nepracoval) si DP podam na Slovensku a za zvysnych 10 mesiacov mi ho urobia v CR. Docital som sa vsak, ze ak som v CR sravil viac, ako 183 dni alebo ak mam v Cesku tzv. stály byt, cize byt, ktory mam dlhodobo k dispozicii (nepisu nic o trvalom pobyte al. prechodnej adrese), tak som danovym rezidentom CR. Neviem sa teraz z toho vysomarit. Rad by som sa spytal, ci je teda moj byvaly zamestnavatel povinny podat za mna DP, kedze som to podpisal a ci si musim DP podat aj na Slovensku za prve 2 mesiace (januar, februar), popr. ci musim DP na Slovensku podat aj za cely rok (v com by teoreticky malo byt uz zapocitane aj DP resp. vyska odvedenj dane z DP z CR).

Dakujem Vam za odpoved a prajem prijemny den.
raduzsvk
07.03.13,18:43
Prosim Vas o radu, je to naozaj URGENTNE! Dakujem.
Katy a R
07.03.13,18:50