cayane
06.03.13,14:38
Dobrý deň,

mám dvoch zamestnancov, ktorý odišli koncom roka a požiadali o vykonanie ročného zúčtovania jednému vyšiel nedoplatok a druhému preplatok ako im mám strhnúť resp. vyplatiť výsledok ročného zúčtovania dane ak už u nás nepracujú a mám ich ukončených v systéme.

Ďakujem!
KEJKA
06.03.13,14:00
Mne program umožňuje zadať RZD do mzdy aj zam-covi ktory odisiel. Vyplatit vies bez problemov ale nemozes strhnut lebo nemas z coho. Take RZD nahlasis na DU.
veronikasad
06.03.13,17:09
Dobrý deň,

mám dvoch zamestnancov, ktorý odišli koncom roka a požiadali o vykonanie ročného zúčtovania jednému vyšiel nedoplatok a druhému preplatok ako im mám strhnúť resp. vyplatiť výsledok ročného zúčtovania dane ak už u nás nepracujú a mám ich ukončených v systéme.

Ďakujem!
Z akého dôvodu mu vyšiel nedoplatok ?
cayane
06.03.13,19:55
Nedopatok mu vyšiel lebo mal vysoký príjem a tým sa mu krátila nezdaniteľná časť.

A vedeli by ste mi poradiť ako to funguje - ako to oznámim danovému úradu.

Ďalšia vec je, že platy som už dnes musela zúčtovať takže som jej tam ten preplatok nevyplatila môžem jej to vyplatiť v budúcom mesiaci?
cayane
20.03.13,09:38
dá sa urobiť opravné RZD? alebo si musí urobiť daňové priznanie...
wirgi
20.03.13,09:52
Preplatok na dani môžeš vyplatiť najneskôr pri zúčtovaní mzdy za apríl t.j. v máji
cayane
20.03.13,09:54
Ďakujem vyplatím jej to teraz vo výplate, ale mám ešte jeden prípad teraz sa zobudil jeden zamestnanec, ktorý už tento rok u nás nepracuje a robila som mu v minulom mesiaci RZD, že on tam nemá daňový bonus, keďže mi to nedoložil a nežiadal tak som o tom nevedela. Dá sa urobiť ešte raz ročné zúčtovanie?
veronikasad
20.03.13,09:56
Ďakujem vyplatím jej to teraz vo výplate, ale mám ešte jeden prípad teraz sa zobudil jeden zamestnanec, ktorý už tento rok u nás nepracuje a robila som mu v minulom mesiaci RZD, že on tam nemá daňový bonus, keďže mi to nedoložil a nežiadal tak som o tom nevedela. Dá sa urobiť ešte raz ročné zúčtovanie?
Neopravuj RZD, vystav mu kopiu a nech si sám podá opravné DP. K žiadosti má zamestnanec priložiť komplexné podklady.
cayane
20.03.13,09:58
ok tak mu to pošlem a on si potom podáva "opravné" danové?
veronikasad
20.03.13,09:59
ok tak mu to pošlem a on si potom podáva "opravné" danové?
ak to stihne do 31.3. - opravné. Po tomto termíne - dodatočné.
danakl
20.03.13,10:06
Dobrý den, ja sa este trapim s RZD . mam par zamestnancov, ktorí si uplatnuju nezd . čast na manzelku, ktorá je v evidencii uchadzacov o zamestnanie. počas roku 2012 pracovala 3 mesiace a jej príjem bol cca 1050 €. moze si na nu uplatnit nezdanitelnu čast? jeho príjem bola 5468,53 € úhrn preddavkov 235,09 € je to v poriadku, ked mi vychazda, že sa mu vratia vsetky dane??
danakl
20.03.13,10:07
a este jedna otazočka, prosím vas ak bola manzelka na rodic. príspevku a občas pobnerala OCR,a manzel si chce uplatnit na nu nezd. cast tak tuto dávku OCR započítavam do jej príjmu?? dakujem
veronikasad
20.03.13,10:10
a este jedna otazočka, prosím vas ak bola manzelka na rodic. príspevku a občas pobnerala OCR,a manzel si chce uplatnit na nu nezd. cast tak tuto dávku OCR započítavam do jej príjmu?? dakujem
ošetrovné sa započítava do vlastného príjmu manželky. Potvrdenie o vyplatenej výške mu vydá SP.
veronikasad
20.03.13,10:11
Dobrý den, ja sa este trapim s RZD . mam par zamestnancov, ktorí si uplatnuju nezd . čast na manzelku, ktorá je v evidencii uchadzacov o zamestnanie. počas roku 2012 pracovala 3 mesiace a jej príjem bol cca 1050 €. moze si na nu uplatnit nezdanitelnu čast? jeho príjem bola 5468,53 € úhrn preddavkov 235,09 € je to v poriadku, ked mi vychazda, že sa mu vratia vsetky dane??
Príjem zo zamestnania (znížený o zaplatené poistné) sa započítava do vlastnéhp príjmu manželky. Ak máš v poriadku vyplnené RZD, je v poriadku, že mu vrátia všetky dane.
danakl
20.03.13,11:12
veronikasad dakujem za rýchlu odpoved . este poprosím o tu OCR tá sa tiez započítava do prijimu manzelky?? čiže ak si manzel uplatnuje na mna NC tak mu potvrdenie o poberaní RP + príjem za posl. mesiac (kedze som od decembra v práci) ale potrebujem aj potvrdenie zo soc. poist. o vyplatení OCR pocas Rod dov.?
cayane
20.03.13,11:44
možem ešte ja jednu podotázku poberanie štipendia ovplyvňuje príjem v daňovom priznaní, mam jednu známu, ktorá pol roka bola na doktoranskom a poberala štipendium a druhý pol roka potom pracovala?
danakl
21.03.13,08:06
netreba, ved hore ste mi na to uz odpovedali. dakujem Vám