lucaz1
06.03.13,18:54
Prepáčte ,že vás vyrušujem.Mal by som na vás veľkú prosbu a bol by som vám veľmi povďačný za radu ,ako mam postupovať v prípade ktorý vám chcem v skratke opísať.
Dňa 23. januára pri vlakovom nešťastí pri Liptovskom Mikuláši (zrážka vlaku IC s posypovým autom) , nebohý rušňovodič bol náš otec.Po pohrebe som navštívil bytové družstvo, že chcem pokračovať v platení nájomného bytu po otcovi ako dedič . Bytové družstvo mi nedalo nahliadnuť do dokladov a nájomnej zmluvy .Dozvedel som sa,že byt po jeho smrti bol 31. januára prepísaný na jeho 78 ročnú mamu. Neviem ako mam postupovať pri dedičskom konaní , nakoľko byt tým pádom nieje zahrnutý do dedičstva . Prosím vás ,mi mame pravo ako jeho deti zároveň dediči na ten byt, ktorý patri bytovému družstvu ?A podla informácii ,ktoré mam ,bol tento prepis urobený podvodným spôsobom...Je pravda ,že po rozvode rodičov sme v tomto byte nežili s nim asi 15 rokov. Veľmi vás pekne prosím ,skúste mi obratom poradiť ako ďalej postupovať....za odpoveď vám už vopred ďakujem.....Lukáš a bratia .
Xanti
06.03.13,18:01
Stará mama žila s otcom v tom byte?
mattto
06.03.13,18:12
nepíšeš žiadne podrobnosti, nájdi si v okolí advokáta, takto sa reálneho výsledku nedopátrame
arizona
06.03.13,19:22
V predoslej teme, ktoru si zalozil / a mohol si v nej pokracovat/ pises, ze byt bol na otcovu matku prevedeny mesiac pred smrtou...http://www.porada.sk/t211441-prosba-o-pomoc.html#post2266598

Ked neuvedies presne informacie, je ti snad jasne, ze aj odpovede ti budu k nicomu...
korela
06.03.13,21:05
Ja ťa chápem, že si založil tému duplicitne, čas beží, vyšiel si z anonymity. Myslím, že keď podopĺňaš potrebné informácie, radi ti poradia.
Podobný prípad sme mali v rodine ešte pred 30-timi rokmi, dedičstvo bolo prepísané mesiac pred smrťou, v tej dobe už otec ani nespoznával syna pri návšteve. Bol to podvod ako vyšitý, v tej dobe sa s tým nedalo pohnúť. Osoba ,na ktorú to bolo prepísané, získala zo zákona nakoniec iba iba menšiu čiastku.

Dnes je iná doba, najlepšia odpoveď doteraz bola z prvej témy od matto http://www.porada.sk/t211441-prosba-o-pomoc.html#post2267037

Nečakajte a konajte. Čas beží.
A postrážte si nájomné či sa platí. Eventuelne neviem či by nebolo dobré, aby ste ho pre istotu platili aj vy kým sa to nevyrieši. To už nechám na názor ľudí z družstiev.

Má otcova matka dedičov okrem vás? Lebo ak nie, je pravdepodobnosť, že zálusk na byt si robí bytové družstvo.
lucaz1
07.03.13,17:56
Dobry večer prajem...tak ja to teda upresnim .
Xanti - jeho mama nezila s nim v tom byte ,si predstav ze do jeho prace napisali cestne prehlasenie,ze zil s nimi v spolocnej domacnosti (koli poslednej mzde),co je loz aj ked ich navstevoval a stravoval sa tam sem tam ,ale trvali pobyt mal v tom byte nahlaseny .
Matto - som z maleho mesta kde kazdy kazdeho pozna ,ruka ruku myje a jeden druhemu dohadzuju ksefty ( medzi pravnikmi)
Arizona - ano uviedol som to ze byt bol prepisany mesiac pred jeho smrtou,to mi tvrdila stara mama s neboheho sestrou ,tak isto aj na bytovom druzstve mi tvrdili ze otcova mama s otcom boli podpisat paiere na druzstve , a babka zas tvrdila ze ona podpisovala papiere doma , ze nebohy jej papiere doniesol domov.Ak som s tymto vybehol na druzstve ze co tvrdi babka tak odpoved tej pani na druzstve sa razne zmenila ze byt prepisali doma ako papiere ze jej nebohy doniesol domov podpisat , aj ked som jej tvrdil ze dva dni pred tym tvrdila nieco ine tak vraj to nebola pravda ze si vymyslam , pricom mam aj svedkov.
Najnovsie informacie , ktore mam su uplne odlisne pretoze byt podla pocitaca na druzstve bol prepisany na jeho mamu az 31 januara, teda 4 dni po pohrebe . Nechceme byt voci starym rodicom neslusny ale to co urobili mi kazdy vravi ,ze je podvod .Je pravda ze sme s nim nezili asi 15 rokov no pri stretnuti sme komunikovali a prehodili par slov.
korela - najomne uz platila stara mama , to som zistil ked som dosiel na druzstvo ze chceme platit mi ,deti .ANO ma dedicov , otec mal sestru ....ona je ta iniciatorka podla vela ludi .

Za vase reakcie vopred dakujem ,dufam ze sa najde niekto kto nam poradi. ...........Dakujeme
korela
07.03.13,18:40
Podať trestné oznámenie na polícii ako ti radil matto, podľa všetkého je právnik.
"Re: Prosba o pomoc
podaj trestné oznámenie na neznámeho páchateľa, OČTK si vyžiadajú dotknuté listiny a potom choď nahliadať do vyšetrovacieho spisu, v zmysle §69 TP máš na to právo"
+ advokát.
Ak by ste nemali na neho peniaze, tak si môžete požiadať o právnu pomoc zdarma. Či budete mať na ňu nárok sa posudzuje podľa príjmu, z čoho žijete. Ste ešte študujúce všetky deti a pod., to sa poinformuješ pri podaní žiadosti. Aj u vás v meste máte kanceláriu.
http://www.cas.sk/clanok/214898/pravna-pomoc-pre-materialne-slabsich-tu-vam-pomozu-zadarmo.html
Neviem či by o tom nemal vedieť prokurátor.

A keďže mal otec sestru, tak odpadá záujem o byt zo strany byt. družstva.
korela
07.03.13,20:22
http://www.porada.sk/t210919-p2-dlhy-po-manzelovej-smrti.html#post2270320
V tomto dnešnom príspevku máš názorný príklad o právnej pomoci v prípade nižšej solventnosti, ak ju nepotrebujete, tak sa ospravedlňujem.
Mária27
08.03.13,19:28
Ak vás ako deti otec nevydedil, máte právo po ňom dediť vy v prvej skupine, nie stará mama ani sestra. Ani keby s ním žili v spoločnej domácnosti. Spoločnými nájomcami družstevného bytu môžu byť len manželia!
Musíte trvať na tom, že byt patrí do dedičstva. Aj keby notárka vydala osvedčenie, môžete sa odvolať a bude nariadené súdne konanie. Tam sa bude dokazovať, že v čase smrti bol družstevník (a jediný nájomca) otec.
Veď už je len nelogické, aby otec prevádzal byt na starú matku. A nebol ani chorý, byt potreboval.
Pohroziť môžete aj televíziou, tá to rozoberie do detailov.
lucaz1
14.03.13,19:17
Dakujem Vam vsetkym za reakcie, uz sme podnikli kroky a dali to presetrit.......Dakujem