hengl
06.03.13,21:06
Dobry den potreboval by som poradit : v roku 2003 s mojou byvalou ex manzelkou sme dostali uver ale v roku 2006 sme sa rozviedli a vysporiadali Bezpodielove spoluvlastnictvo , sud rozhodol ze byt zostava v mojom vlastnictve a tak isto ze uver musim splatit ja. Ale teraz neviem ako to je s tou vinkulacnou poistkou ked uver som splatil ale vobec som nevedel ze k tomu uveru trebalo platit aj vinkulacnu poistku .

1 otazka: Mohla sa v roku 2006 zrusit vinkulacna poistka v poistovni ?
2 otazka: Ako je mozne ze poistovna ma do dnesneho dna neupozornila ze sa od roku 2006 neplati poistka?
3 otazka : Co sa teraz stane ak pojdem do poistovni a sa zisti ze 7 rokov sa neplatila vinkulacna poistka?

Vopred Dakujem za porady
bubkoch
06.03.13,20:22
si si isty ze si ju neplatil ?
ja som nezaplatil a banka si poistne strhla po mesiaci sama ... a nasledne poslala list s upozornenim ze poistne strhla z uctu a poslala poistovni
Dubak2000
06.03.13,22:55
dost by som sa divil keby zanikla. Ak clovek nezaplati tak posielaju upozornenia a zanikne asi 6 tyzdnov po splatnosti. Ale ak je tam vinkulacia tak poistovna bude upozornovat banku a ta upozorni dlznika. Ja riesim teraz refinancovanie medzi bankami a vinkulacia je problem lebo to poistovna nechce bez povolenia povodnej banky atd. Slo o to aby tam bola aj druha vinkulacia pre druhu banku a ze ta prva zanikne po splateni uveru. Ale neslo to tak lahko...
hengl
09.03.13,11:10
Tak neviem sa dopatrat v akej poistovni bola vinkulacna zmluva uzavreta a za 7 rokov neprislo ziadne oznamenia ze sa neplati poistka ani z banky ani z poistovne. Banka mi poslala len list o ukonceni hypo. a este jeden papier ze si mozem zrusit tu vinkulacnu poistku len na zaklade tohto listu od banky.V liste uvadzaju cislo vinkulacnej poistky ale uz neuviedli v akej poistovni to je , tak teraz nevieme co s tym a ako zistime o aku poistovnu ide.
avalik
09.03.13,11:27
Tak neviem sa dopatrat v akej poistovni bola vinkulacna zmluva uzavreta a za 7 rokov neprislo ziadne oznamenia ze sa neplati poistka ani z banky ani z poistovne. Banka mi poslala len list o ukonceni hypo. a este jeden papier ze si mozem zrusit tu vinkulacnu poistku len na zaklade tohto listu od banky.V liste uvadzaju cislo vinkulacnej poistky ale uz neuviedli v akej poistovni to je , tak teraz nevieme co s tym a ako zistime o aku poistovnu ide.

skontrolujte si zivotne poistenia ... pravdepodobne ste mali vinkulovanu vyplatu niektoreho z nich v prospech banky
hengl
09.03.13,13:52
ale ja ziadnu zivotnu poistku nemam . Ak dobre viem ja nemam ziadne poistenie ani zivotne . Tak tomu vobec nerozumiem ved ked by som neplatil vinkulacne poistenie tak by mi banka alebo poistovna poslala neaky list ze to nie je zaplatene alebo sa to neplati nie?
avalik
09.03.13,13:54
ale ja ziadnu zivotnu poistku nemam . Ak dobre viem ja nemam ziadne poistenie ani zivotne . Tak tomu vobec nerozumiem ved ked by som neplatil vinkulacne poistenie tak by mi banka alebo poistovna poslala neaky list ze to nie je zaplatene alebo sa to neplati nie?

a poistenie nehnutelnosti?
hengl
10.03.13,11:42
No ved to ze vobec neviem kde moze byt ta nehnutelnost poistena
ivka70
10.03.13,11:45
Tak chod do banky, nech ti to najdu tam, museli mat v podkladoch kopiu poistky, kedze bola prilohou hypoteky.
Inak, ak poistka bola uzavreta priamo v banke s ich spriaznenou poiustovnou, mozno mohli byt splatky poistenia sucasou splatok hypoteky.
avalik
10.03.13,11:48
No ved to ze vobec neviem kde moze byt ta nehnutelnost poistena

takze celu dobu ste ani ty ani tvoja teraz ex neplatili ziadnu poistku - ani zivotnu ani nezivotnu?

ved zajdi do banky a tam sa pytaj ... ak bola nejaka vinkulacia, tak potvrdenie tam musia mat
hengl
18.04.13,16:52
bol som v slovenskej poistovni a oni povedali ze poistka bola zrusena z dovodu neplatenia ale ze vraj vsetke dlzoby su zaplatene . Tak asi ex-manzelka to vsetko vyrovnala ked to neplatila. Ale aspon som rad ze to tak dopadlo. Dakujem vsetkym poradakom za prispevky.