Damián
06.03.13,23:32
Dobrý večer, potrebovala by som poradiť, som SZCO a prenajala som si auta od seba ako FO. Vyplňam DP typu B a príjem z prenájmu dávam asi do oddielu VI riadkok 10?? Krorú kolonku mám zaškrtnúť v DP v tom oddiely VI aby som ako FO príjem z prenájmu 500Eur nedanila /do 500Eur nemusím/?? Alebo to tam vôbec do príjmu nemám dávať?? Môžem ísť aj v takom prípade paušálom?? Vopred ďakujem.
Centrum
13.03.13,12:45
Prepáč, ale auto je nehnuteľnosť ? V odd. VI R 10 DP sa eviduje príjem z prenájmu nehnuteľnosti.
Skús zaradiť do príjmov v § 8 R 1. Ak príjem z tohto prenájmu neprevýšil sumu 500 EUR, netreba uvádzať do DP, príjem je oslobodený podľa § 9 ods.1.
Marína
13.03.13,13:05
Ako sa dá samej sebe prenajať?:eek: To si akože sama sebe platby za prenájom uhrádzaš? Z jednej peňaženky do tej istej peňaženky?;) Si predsa tá istá osoba, či už ako občan alebo samostatne zárobkovo činná osoba.
ilona
13.03.13,16:30
Ako sa dá samej sebe prenajať?:eek: To si akože sama sebe platby za prenájom uhrádzaš? Z jednej peňaženky do tej istej peňaženky?;) Si predsa tá istá osoba, či už ako občan alebo samostatne zárobkovo činná osoba.
Možno sa mýlim, ale ak je auto napísané na FO ako občana,tak je možnosť prenajať ho SZČO ak ho používa na podnikanie. Pre niekoho môže byť výhodnejší tento spôsob, záleží od zmluvy. Ak sa mýlim, tak ma opravte, ale takýto prípad som mala aj na kontrole DU a nemali pripomienky.