elmajka
07.03.13,07:47
Sme s.r.o., na služobné cesty používame aj súkromné autá pracovníkov. Treba aj tie po skončení pr. cesty odhlasovať?
Tweety
07.03.13,07:28
Sme s.r.o., na služobné cesty používame aj súkromné autá pracovníkov. Treba aj tie po skončení pr. cesty odhlasovať?
Nie, ani predtým nebolo treba oznámiť vznik ani zánik použív. súkromných MV zamestnancov.
n.babnic
07.03.13,13:47
Dobrý deň, potrebovala by som veľmi súrne poradiť. Dala som sa nato, že kamaratovi - SZČO spravím tento rok DP. Som začínajúca účtovníčka veľa skúseností nemám a s JU už vôbec nie. Kamarát, ktorému robím DP je ako som už spomínala je SZČO a pracuje v zahraničí, keď som mu porovnala príjmy s výdavkami víde mu platiť dosť vysoká daň. Na začiatku som si myslela, že s tým nebude problém keďže auto ktoré používa nie je napísané na neho urobím zmluvu o zapožičaní auta a spravím mu k tomu cesťáki. Mám však problém nezaplatil za rok 2012 daň z motorových vozidiel. Neviete mi niekto poradiť, čo s tým? ako by som mu vedela znížiť základ dane?
Tweety
07.03.13,13:49
To, že nemá prihlásené vozidlo, priamo nesúvisi s uplatňovaním nákladov naň. Za nesplnenie oznamovacej povinnosti a nezaplatenie dane bude sankcia.
n.babnic
07.03.13,13:55
To mi je úplne jasné, práve preto mu to tam nechcem dávať aby mu nenaparili pokutu, keď to bude niekto kontrolovať
Tweety
07.03.13,13:56
To mi je úplne jasné, práve preto mu to tam nechcem dávať aby mu nenaparili pokutu, keď to bude niekto kontrolovať
Ak Ti to je úplne jasné, tak potom?
n.babnic
07.03.13,14:02
To mi je úplne jasné, práve preto mu to tam nechcem dávať aby mu nenaparili pokutu, keď to bude niekto kontrolovať