kempeska
07.03.13,09:01
Dobry den,chcela by som Vás poprosiť o radu,v roku 1991 sme z manželom dostali od štatnych majetkou Handlova 2 izbový byt v 6-bytovej jednotke v Morovne,ktory užívame dodnes.V roku 1997 sa štatny majetok premenoval na AGROPRODUKT slovakia a.s....Problem spočíva v tom,že v roku 2009 sme chceli byt odkupiť do osobneho vlastnictva,ale terajší Pan riaditel my povedal,že oni s tymto bytom nemaju už nič spoločne a aj na katastralnom urade stale figuruje že vlastnikom tohoto bytu sú stale "štatne majetky",ktore v roku 1997 sa premenovali na AGROPRODUKT slovakia a.s,ale tento byt si na katastry zabudli dať prepísať na AGROPRODUKT slovakia a.s,L.V č.354 byt č.24,teraz neviem ako mam postupovať pri odkupení tohoto bytu,kedže nieje "nikoho".Najomne za byt ale platíme AGROPRODUKTU,ako je to možné,ked nie su vlastnikom".V tejto dobe mi ale oznamili,že asi dostanem výpoved,tak mame obavy že by nam mohli tento byt tým padom vziať,ked dostanem tú výpoved zo zamestnania.Chcela by som poradiť,ako mame postupovať na odkupení bytu,kam si mam napisať žiadost o prevod do vlastnictva a či mame mať obavy o tento byt,ked dostanem vypoved.Dakujem za odpoved.