nesti
07.03.13,10:41
Zdravim,

chcela by som sa opytat, ci mi hrozi nejaka pokuta, ak podam dodatocne dan. priznanie neskoro? Nejde o vyssiu danovu povinnost, ale prave naopak - stat mi ma vratit dost velku sumu, kedze zla ciastka nepenazneho prijmu bola zahrnuta do riadneho DP (z titulu ziskania zamestnaneckych akcii - detaily su moc komplikovane aj pre mna :).

Vopred dakujem za odpovede

nesti
kn-alka
07.03.13,09:44
dodatočné daňové priznanie neskoro? podávaš dodatočné DP za rok 1990 ? .... to je naozaj neskoro :)
nesti
07.03.13,15:07
dodatočné daňové priznanie neskoro? podávaš dodatočné DP za rok 1990 ? .... to je naozaj neskoro :)

pardon, s tym, ze neskoro, som myslela, ze bola vypracovana este v oktobri, ale nejak som nestihla na danovy urad...
Mila123
07.03.13,15:18
pardon, s tym, ze neskoro, som myslela, ze bola vypracovana este v oktobri, ale nejak som nestihla na danovy urad...

zo zákona je povinnosť podať DDP do posledného mesiaca nasledujúcom po mesiaci kedy si prišla na chybu......

preto je podľa teba neskoro? ak áno, prepíš si DDP nanovo.....
nesti
07.03.13,17:20
prepisat DP nie je problem, len potvrdenie o prijme je tiez z oktobra 2012...
a agentura, ktora nam to vystavuje, nebola extra ochotna, ked som sa ich spytala. a kebyze viem naisto, ze neplatim pokutu, tak radsej by som podala co uz mam - predsa stat mal moje peniaze, tak preco by som mala ja platit pokutu...
nesti
11.03.13,11:28
naozaj nikto nevie ako to je so sankcnym urokom, ak danovy urad ma vratit preplatok dane?