aliens
07.03.13,13:31
Prave som v procese registracie DPHcky, a neviem ci si mozem kupit pocitac v hodnote 1000 Eur s DPH este pred registraciou, alebo musim pockat az na den zaciatku platnosti a pridelenia IC DPH.
Docital som sa totiz, ze poziadat o vratenie DPH mozem len na take skor nadobudnute veci, ktore som si zaradil do majetku! Ale kedze ja by som si chcel dat ten pocitac do spotreby (chcem si ho dat cely do nakladov hned v prvom roku), tak neviem ci na "spotrebu" pred registraciou DPH da poziadat jej vratenie.

Mohol by som ten tyzden pockat, ale prave ten notebook, ktory potrebujem je vo vypredaji a maju uz len posledne kusy.

Alebo bola by legalna taka cesta, ze by som sa skusil s predajcom dohodnut, nech mi teraz vystavi predfakturu, zaplatim mu za tovar, ten mi doda a o take 2 tyzdne mi vystavy riadnu fakturu, kde bude uvedene aj moje IC DPH?

Dakujem za rady.
tinkas
07.03.13,12:51
predajca musím vystaviť faktúru a zdaniť aj prijatú zálohu - tz. platbu v tom mesiaci, kedy ju prijal....
KEJKA
07.03.13,12:52
Nemusíš špekulovat, ak kupis teraz NB a este v tomto roku budes registrovaný podla par. 4, budes si moct DPH odpocitat v prvom zdaňovacom období.
aliens
07.03.13,13:03
Cize chapem to tak, ze vlastne ten pocitac zaradim do KHM, nie do spotreby a tym padom si mozem uplatnit vratenie DPH. A napriklad take veci ako PHM co som prejazdil v january a je to teda SPOTREBA, urcite si nemozem uplatnit vratenie DPH.
martinez
07.03.13,14:58
pozri §55, ods.1... z majetku, ktory si nadobudol v tomto roku si mozes odpocitat dph pri registracii, aj ked si ho das do spotreby... nemozes len odpocitat dph z majetku, ktory si dal do spotreby v minulych rokoch...

z phm si dph nemozes odpocitat, lebo to nie je majetok... §55,1 hovori o majetku...