Janusa
07.03.13,16:37
Dobrý deň,
chcem predávať svoje handmade výrobky prostredníctvom manželovej firmy (má v podnikaní zapísané sprostredkovanie predaja, aj maloobchod). Ja som zamestnaná v s.r.o., teda som dôchodkovo poistená, chcem si len overiť či by som pre neho mohla vyrábať takéto výrobky, on by ich predával ... jedná sa o príležitostný predaj a výrobu ...
Janusa
07.03.13,16:44
nezapojí sa niekto?
kopretinka
07.03.13,16:58
hand made sa tu už veľakrát riešilo,pohľadaj..........
Janusa
07.03.13,17:04
hľadám ale našlo mi len jednu tému a tam nie je čo by som potrebovala ... ak máš link tak daj ...
kopretinka
07.03.13,17:07
rieši sa to aj na hand made portáloch,mala by si mať živnosť na výrobu a predaj
Janusa
07.03.13,17:14
no to chcem práve vedieť či stačí mať napísanú v živnosti sprostredkovanie a či ja môžem túto prácu pre manžela vkonávať príležitostne bez odmeny ... nechcem si ja zakladať živnosť
kopretinka
07.03.13,17:20
nech si rozšíri živnosť o výrobu hand made výrobkov.čo konkrétne vyrábaš?
Janusa
07.03.13,17:22
háčkujem detské veci ... nestačí keď má sprostredkovanie predaja ?
kopretinka
07.03.13,17:46
háčkujem detské veci ...
ale výroba háčkovaného oblečenia nie je príležitostná výroba ani príležitostný predaj.
Janusa
07.03.13,18:08
a prečo? ... neviem teda či tomu dobre rozumiem, jedná sa mi o to či treba manželovi dopísať do živnosti aj "výrobu háčkovaných výrobkov" alebo stačí ak tam má tie všetobecné, kúpa a predaj - maloobchod ... a ja by som pre neho tieto výrobky robila, som dôchodkovo poistená preto ma nemusí zamestnať ak mi nebude dávať odmenu ... príležitostnou výrobou a predajom myslím fakt, že nie každý mesiac budem robiť, je to pár kúskov ... ale možno ak sa to rozbehne tak budem robiť aj viac ... on by normálne nakupoval vlnu a iný materiál do nákladov ...
kopretinka
07.03.13,18:56
a prečo? ... neviem teda či tomu dobre rozumiem, jedná sa mi o to či treba manželovi dopísať do živnosti aj "výrobu háčkovaných výrobkov" alebo stačí ak tam má tie všetobecné, kúpa a predaj - maloobchod ... a ja by som pre neho tieto výrobky robila, som dôchodkovo poistená preto ma nemusí zamestnať ak mi nebude dávať odmenu ... príležitostnou výrobou a predajom myslím fakt, že nie každý mesiac budem robiť, je to pár kúskov ... ale možno ak sa to rozbehne tak budem robiť aj viac ... on by normálne nakupoval vlnu a iný materiál do nákladov ...
Ak by predával hotové veci,tak musí mať doklad o nadobudnutí,a ak si to chce dať do nákladov,tak to nemôže robiť ako sprostredkovanie, nech si rozšíri živnosť na výrobu háčkovaného oblečenia,asi to bude najjednoduchšie.
korela
07.03.13,19:01
Asi netreba až tak špecifikovať, zrejme textilná výroba, veď sa pozri do Živnostenského zákona. Háčkovanie na manžela by bolo ako päsť na oko, to je logické. Ak to nebudete skupovať z polovice okresu od babiek. Potom sa dobrých ciest nikdy nedočkáme, napr.
Janusa
07.03.13,19:19
nie je to len mojich "pár" kúskov, ale nechcem to predávať načierno lebo človek nikdy nevie ...
korela
07.03.13,19:29
Tak jednoducho vybrať textilnú výrobu.
kopretinka
07.03.13,21:04
textilná výroba je strašne široký pojem,asi to teba upresniť-odevná výroba 6.2.1 Výroba vrchného ošatenia vyrobeného z tkaného pleteného, háčkovaného a netkaného textilu
http://www.podnikam.webnoviny.sk/zoznam-zivnosti/zoznam-volnych-zivnosti-textilny-a-odevny-priemysel/15866
Janusa
08.03.13,11:34
takže dnes som bola na živnostenskom a dala som tam dopísať Textilnú výrobu - tá obsahuje veľa možností, pani povedala že takto to bude dobre ...
korela
02.09.16,10:05
Presne tak. Práve pre tie možnosti.
kopretinka
02.09.16,13:12
odpovedáš na koment starý 3,5 roka............
korela
02.09.16,15:54
Viem čítať. Ja som vytiahla tému na svetlo. Dobre, že zadávateľka dala spätnú väzbu, pretože uviedla vecnú informáciu.