Gabriellita
07.03.13,17:58
vznikne podanim DP danovy preplatok, ak uhrn prijmov zo zavislej cinnosti bol 1018,15. Zamestnavatel upaltnil NCZD v sume 1214,88 Eur a zrazil dan vovyske 106,40 Eur ?
Aňuška
07.03.13,17:03
Ak neboli iné príjmy, tak sa vráti celá daň, t.j. preplatok 106,40.
Anik
07.03.13,17:05
a nebol žiadny iný príjem ? odpočítateľná položka uplatnená za 4 mesiace
pokiaľ nebol iný príjem tak uhradenú daň podaním DP vrátia
Gabriellita
07.03.13,17:05
Aj ked uz zamestnavetel uplatnil NCZD ?
Anik
07.03.13,17:08
ak nebol iný príjem je nárok na odpočítateľnú pol. za celý rok 3644,74 takže áno
Gabriellita
07.03.13,17:41
Ahaaa...takze neviem, ci teraz chapem spravne, ale ak zamestnavatel neuplatni zamestnancovi celu vysku NCZD (teda 3664,74)...tak potom si zamestnanec moze NCZD uplatnit aj v DP ?
Anik
07.03.13,17:52
Nechápeš tomu správne zamestnávateľ Ti mohol za 1 mesiac keď si tam precovala uplatniť max. nezdaniteľnú časť za 1 mesiac v Tvojom prípade ako som písala v príspevku 3 bola uplatnená nezd. čiastka za 4 mesiace - kedy si pracovala- resp. mala podpísané vyhlásenie, preto je tá čiastka taká a každý, kto nie je starobným, alebo výsluhovým dôchodcom k 1.1.- má nárok na odp. pol. napr. za rok 2012 -3644,74 sú tam ešte výnimky napr. vysoký príjem , ale nechcem Ťa pliesť
btt12
18.03.13,15:44
Dobry den, potrebovala by som poradit ohladom vratenia danoveho preplatku. FO ma trvaly pobyt, kde sa ale nezdrziava, nema zriadeny bankovy ucet a chce vratit preplatok postovou poukazkou, ale na adresu, kde sa zdrziava. Ako zabezpecit, aby mu postova poukazka prisla na spravnu adresu? Dakujem
veronikasad
18.03.13,15:50
Dobry den, potrebovala by som poradit ohladom vratenia danoveho preplatku. FO ma trvaly pobyt, kde sa ale nezdrziava, nema zriadeny bankovy ucet a chce vratit preplatok postovou poukazkou, ale na adresu, kde sa zdrziava. Ako zabezpecit, aby mu postova poukazka prisla na spravnu adresu? Dakujem
Vybaviť si doposielanie zásielok na pošte. DU vracia preplatky začiatkom mája.
Mila123
18.03.13,15:50
Dobry den, potrebovala by som poradit ohladom vratenia danoveho preplatku. FO ma trvaly pobyt, kde sa ale nezdrziava, nema zriadeny bankovy ucet a chce vratit preplatok postovou poukazkou, ale na adresu, kde sa zdrziava. Ako zabezpecit, aby mu postova poukazka prisla na spravnu adresu? Dakujem

ale ako Vám pošta vyplatí preplatok, ak nebude sedieť adresa?
btt12
18.03.13,15:52
ale ako Vám pošta vyplatí preplatok, ak nebude sedieť adresa?

Nejde konkretne o mna, ja len spracovavam DP, zevraj mu vydavaju postu, aj ked nema trvaly pobyt.
Mila123
18.03.13,15:55
Nejde konkretne o mna, ja len spracovavam DP, zevraj mu vydavaju postu, aj ked nema trvaly pobyt.
teda.....sú to tu také veci, záležitosti......
mne sa to nezdá, nech si na pošte zistí, či mu pošta vydá peniaze i bez poukážky (u nich v systéme majú predsa nejaké info o peniazoch), a keď ani to tak nepôjde, nech si založí účet
veronikasad
18.03.13,15:57
Nejde konkretne o mna, ja len spracovavam DP, zevraj mu vydavaju postu, aj ked nema trvaly pobyt.
Kto mu vydáva poštu ? DU pošle preplatok na adresu, ktorú si uvedie v DP- Mala by to byť adresa trvalého pobytu v čase podania DP.

Doporučený list mu možo poštárka vydá - tam sa nekontroluje adresa, ak je doručený domov. Ale pre peniaze musí isť na poštu, kde mu ich bez OP nevydajú.
btt12
18.03.13,16:05
[QUOTE=Mila123;2279866]teda.....sú to tu také veci, záležitosti......
mne sa to nezdá, nech si na pošte zistí, či mu pošta vydá peniaze i bez poukážky (u nich v systéme majú predsa nejaké info o peniazoch), a keď ani to tak nepôjde, nech si založí účet[

Nakoniec to vyriesim tak, ze mi da cislo uctu niekoho znameho, pretoze on si ucet zakladat nechce (exekucie). Uz som sa tym aj tak dost zaoberala :) Dakujem pekne za odpovede
veronikasad
18.03.13,16:07
[QUOTE=Mila123;2279866]teda.....sú to tu také veci, záležitosti......
mne sa to nezdá, nech si na pošte zistí, či mu pošta vydá peniaze i bez poukážky (u nich v systéme majú predsa nejaké info o peniazoch), a keď ani to tak nepôjde, nech si založí účet[

Nakoniec to vyriesim tak, ze mi da cislo uctu niekoho znameho, pretoze on si ucet zakladat nechce (exekucie). Uz som sa tym aj tak dost zaoberala :) Dakujem pekne za odpovede
Ak ide o vysoký preplatok, s tým zaslaním preplatku na účet niekoho iného (z dôvodu exekúcie) to nemusí byť také bezproblémové.
btt12
18.03.13,16:21
Ale je to asi na jeho zodpovednosti, nie? Ja som mu len vyplnila DP. Ak je to jemu jedno... Skratka su medzi nami ludia, ktori nemaju vsetky veci na poriadku, a prave takyto zaberaju ostatnym najviac casu :(