DEWW
07.03.13,17:03
Ahojte potreboval by som poradit ako pokracovat s advokatkou, ktora si neplni svoje povinnosti tak ako by mala a nam z toho vznikaju nasledne naklady na opravu jej chyb...
O co ide? Moja mama potrebovala spravit dohodu o vysporiadani majetku s otcom. Otec sa rozhodol, ze svoj podiel na byte preda mame. Su rozvedeny uz viac ako 10 rokov, vysporiadanie majetku este nebolo a na katastri stale figurovali ako bezpodielovy vlastnici. A teraz ku problemu.
Advokatka si vypytala za tu zmluvu 260€ s tym ze mala splnomocnenie aby to aj dalej riesila od oboch. Na katastri po par tyzdnoch vznikol prvy problem s tym, ze prerusili konanie. Nasledne ho dokonca zrusili aj napriek tomu, ze mala plnu moc nekonala. Dovodom bolo, ze vazena pani "Advokatka" spravila chybnu zmluvu. Namiesto toho, aby spravila zmluvu o vysporiadani podieloveho vlastnictva, kedze su uz viac ako 10 rokov rozvedeny a po 3 rokoch sa majetok zo zakona deli na polovicu, spravila zmluvu o vysporiadani bezpodieloveho. Ked sme sa to dozvedeli, boli sme za nou. Ona sa tvarila, ze spravila vsetko dobre, ze to nemohla vediet, ze aj na katastri to bolo 1/1 - bezpodielove. Pricom mala ako prilohu k zmluve doklad o rozvode.
Ked sme sa jej pytali, ze ako je mozne, ze to spravila zle, povedala, ze ona to moze robit aj rok ked bude chciet. Pripravila novu zmluvu a tu sme boli podat zase. Cize sme zaplatili znova 66€ za vklad, znova museli platit overovania podpisov, platit za potvrdenia atd. Ked sme sa jej pytali, kto nam tie naklady preplati sa tvarila, ze jej sa to netyka. Chceli sme, aby ked sme tam boli spisala zapis, ze sme tam boli, ona to odmietla, ze nic take nebude robit. Hned na to, sme isli na kataster a co sme sa tam dozvedeli, nas zase prekvapilo. Uz 3 dni predtym poziadala advokatka na zaklade plnej moci o vratenie poplatku na katastri, samozrejme ked sme boli u nej a bavili sme sa aj o tom, ze musime poplatok platit este raz, kedze spravila zle zmluvu ani necekla o tom, ze poziadala o jeho a terza pozor, na jej vlastny ucet. Takze moja mama jej napisala, ze ziada vratit ten poplatok, kedze kataster ho vratil. A tu to zacne byt najviac zaujimave:
Advokatka poslala list, akoze douctovanie za pravne sluzby na sumu 1200€, cize moja mama by jej vraj mala doplatit este 900€. Samozrejme nemienime to zaplatit.
Zhrnutie:
-advokatka zobrala vopred dohodnutu odmenu 260€ (mame doklad)
-spravila zlu zmluvu, ktoru kvoli jej nekonaniu katastri zrusili
-pripravila dalsiu, za ktoru sme zase museli platit podanie za vklad (zatial este nebolo zavkladovane, ak neprejde neviem co budeme robit)
-advokatka, namiesto toho aby vratila cast odmeny, pretoze vdaka jej neprofesionalnemu pristupu sme museli vsetko platit este, ziada aby nas zastrasila dalsich 900€ ako douctovanie

Poradte co s nou? Moja mama je na dochodku a je z toho uplne zufala, ja jej chcem napisat, aby o vsetky opravnene naklady co nam vznikli jej neodbornym konanim, bola znizena povodne dohodnuta provizia 260. Zaroven by som to nenechal tak, lebo viem, ze nebude chciet vratit, preto by som sa chcel obratit na odvokatsku komoru, alebo ministerstvo spravodlivosti, so ziadostou aby ju zbavili licenie, ci co ma...

Dakujem za vsetky rady, aj od jej kolegov, ktorym nerobi dobre meno...
DEWW
11.03.13,12:50
nikto nevie ako voci nej postupovat, nema niekto s niecim podobnym skusenosti?
focalor
11.03.13,13:36
Tazko veci sudit, kedze clovek nepozna vsetky okolnosti pripadu, ale postup je mozny takyto (aj ked nie zarucene uspesny)
- riesit pochybenie advokata cez Slovensku advokatsku komoru, napr. staznost na advokata, prip. sa na komore informovat co a ako...
- moznost ziadat nahradu skody, advokati su zo zakona poisteni pre take pripady
- fakturu je mozne vratit advokatke spat s tym, ze je nespravne fakturovana suma, ze dohoda bola ina a pod.
DEWW
11.03.13,14:04
focalor (http://www.porada.sk/member.php?u=170853) dakujem za odpoved,


ona sa spolieha, ze to nebudeme nijako riesit, preto poslala tu fakturu s douctovanim vymyslenych nakladov, aj ked sa predtym dohodli na inej cene. Blbe je, ze moja mama s nou nespisala ziadnu zluvu, iba jej ta advokatka ukazovala cenniky, ze to bude stat 260€ a samozrejme moja mama jej poslala peniaze z uctu na ucet bez toho aby mala nejaky doklad za co. Teraz akoze s douctovanim chce moju mamu zastrasit, aby to nechala tak.
Ta advokatka sa vyhrazala aj mne, ked som povedal, ze to dame do televizie, ze ma zazaluje za ublizenie na cti a bude pozadovat odo mna 100 tisic €, ze ked sa chcem bit s nou o par € co nam ma vratit za to ze sme to museli podavat druhy krat. Je to proste.....
Faktruru sme jej uz vratili a prave vdaka tejto vymyslenej fakture som rozmyslal nad tym podanim na advokatsku komoru, ale ako vsade citam, velku sancu na uspech to vraj nema, komora je platena z prispevkov avokatov a proti svojim vraj nejdu :(

Ale nechcem to nechat len tak, uz ma to nabavi ako to funguje v tomto po... state, ze tu bude nejaky odvokat co si nevie poriadne spravit svoju pracu postupovat z pozicie sily a zastrasovat. Ked normalny clovek robi zle pracu, vyhodia ho. Ked je advokatka neschopna nic sa nedeje, nik jej nic nemoze. Keby moja mama nemala mna, kto jej pomoze? A toto vedia tie zmije, ze sa nik na nich nebude stazovat, nik sa nedozvie ako pracuju.
focalor
13.03.13,06:59
tiez patrim k tym zmijam...:D
DEWW
13.03.13,10:12
ale kedze sa mi snazis pomoct, skor si ta druha cast advokatov, co ako je napisane v zakone o advokacii, snazia sa pomoct a postupovat profesionalne, nie ako tato, ze robi vsetko pre to, aby zakaznika odrbala
focalor
13.03.13,20:13
no je to asi ako vsade medzi ludmi, najdes takych aj onakych, ale mamon ovlada mnoho ludi, cize je to tazke a rozumiem tomu...