zuzuzuzka
07.03.13,17:41
Môže mi zamestnávateľ dať hrubé porušenie pracovnej disciplíny, ak neodvediem tržbu do banky za predchádzajúci deň?
Podotýkam, že do banky chodím počas svojho voľna, kedže nesmiem ísť počas prevádzkovej doby predajne. Tá je otvorená od 9:00 do 20:00 hod. Prac. čas mám od 8:45 do 20:15 hod. a prestávku od 12:30 do 13:00 hod. Do banky chodím buď ráno (znamená, že prídem skôr, alebo počas prestávky). Trvá mi to aj s cestou asi 10 - 20 min. (podľa počtu ľudí).
kopretinka
07.03.13,17:05
s tou tržbou si urobila čo?ak si ju neodviedla do banky?
arizona
07.03.13,17:37
Tie peniaze v noci zostavaju v trezore?

Obedna prestavka je urcena tebe na jedlo,prip.oddych,mas na nu narok, nie na pracovne povinnosti.
zuzuzuzka
07.03.13,19:30
..tržba je odložená v trezore
kopretinka
07.03.13,21:08
a prečo si ju neodviedla?
zuzuzuzka
08.03.13,08:18
..ja ju odvádzam pravidelne každý pracovný deň.. len proste to už odmietam (nedostala som prémie) z princípu a vyhrážali sa mi, že keď nepôjdem do banky, tak mi to dajú ako hrubé porušenie... predminulý rok sme chodievali do banky 3krát do týždňa, po novom máme chodiť každý deň...
Tweety
08.03.13,08:20
..ja ju odvádzam pravidelne každý pracovný deň.. len proste to už odmietam (nedostala som prémie) z princípu a vyhrážali sa mi, že keď nepôjdem do banky, tak mi to dajú ako hrubé porušenie... predminulý rok sme chodievali do banky 3krát do týždňa, po novom máme chodiť každý deň... Určite odviesť tržbu je potrebné, proti tomu sa nedá namietať ale treba tak urobiť v rámci pracovnej doby, nie prestávky na obed.
kopretinka
08.03.13,08:46
máš v popise práce odvod tržby? rob to počas pracovnej doby.slušne im treba povedať,že tvoja prac.doba je od-do,a že stanovené úlohy si budeš svedomito vykonávať,ale iba počas pracovnej doby. keby sa ti niečo stalo počas cesty do banky,nebodaj ťa niekto prepadne,okradne,tak oni dajú ruky od toho preč,lebo budú tvrdiť,že to nebolo počas pracovnej doby.