SamuelG
07.03.13,18:16
Priznám sa že sa do tohto moc nevyznám a ani neviem či taký program vôbec existuje. Stalo sa mi totiž to že na jednom českom poradnom fóre poradte mi admin zablokoval prispievanie cez moju IP adresu.

Nemám šajnu prečo to urobil pretože pravidlá fóra som si preštudoval a aj všetky moje príspevky a ničím som pravidlá fóra neporušil. Snažil som sa adminovi napísať nech mi to vysvetlí z akého dôvodu mi zablokoval moju IP ale márne som mu písal maily jednoducho neunúval sa odpovedať. Dosť ma to hnevá pretože si myslím že to urobil preto že som slovák a jednoducho mu na českom fóre vadím. Hnevá ma to aj preto že myslím že nie som typ človeka čo na fóre sa snaží robiť zlé veci. Jednoducho ho používam na ten účel na ktorý bolo určený a to na získavanie informácii a ich poskytovanie. Preto ma to mrzí pretože sa mi to zdá voči mne absolútne nespravodlivé že ma bez vysvetlenia jednoducho odpojili :(

Preto sa chcem spýtať či existuje nejaký program čo by dokázal zmeniť moju IP adresu aby som mohol ich ban obísť?
erik555
07.03.13,17:24
od akeho providera mas pripojenie na net?
SamuelG
07.03.13,17:41
myslím že Chello. Inak práve sa mi podarilo zmeniť IP tak že som našiel online nejaký server na ktorý zadám moju stránku ktorú chcem navštíviť a jednoducho stránka asi vidí adresu toho servra a tak mi ide prispievať na fórum. Je mi to síce nepríjemné že to musím robiť takto ale čo mám robiť keď som mnou admin nechce komunikovať vobec. Skúsim založiť o tom tému snáď mi niekto dá odpoveď

Ale ta stránka nie je program ale zatiaľ funguje.
frenkacik
12.03.13,09:50
axistuje aj plugin (addons) do firefoxu ktory to dokaze
bodliak
12.03.13,10:01
Choď na dané fórum cez proxy.
misoft
12.03.13,13:25
Inak práve sa mi podarilo zmeniť IP tak že som našiel online nejaký server na ktorý zadám moju stránku ktorú chcem navštíviť a jednoducho stránka asi vidí adresu toho servra a tak mi ide prispievať na fórum. Je mi to síce nepríjemné že to musím robiť takto ale čo mám robiť keď som mnou admin nechce komunikovať vobec. Skúsim založiť o tom tému snáď mi niekto dá odpoveď

Ale ta stránka nie je program ale zatiaľ funguje.
..no a ten server je práve PROXY server. Stránka je vlastne vstupná brána pre ten PROXY server (je to počítač!), ktorý prijme spojenie od teba a prepošle ho ďalej, ale už pod svojou IP. Laicky povedané - je to opakovač (repeater).
Polopatisticky: Niekde sa nedostaneš v červenej košeli - takže pôjdeš cez proxy, ten ti na červenú navlečie modrú a už sa tam dostaneš - lebo si "iný" (pritom si to stále ty).