luciyta
08.03.13,00:23
Zdravim,
momentalne sa venujem tvorbe svojho e-shopu. Primarne sa bude jedna o ponuku pre slovensky a cesky trh, ale kedze sa mi ozyvaju aj zakaznici z inych krajin sveta ( prevazne Europa), rada by som sa spytala ako by ste riesili nasledujuci problem: tovar je objednavany zo zahranicia ( Cina, USA, UK), ak si povedzme tovar objedna zakaznicka ja neviem z Portugalska, nema zmysel si to napr. z Ciny zasielat na Slovensko a potom zasa do Portugalska, alebo ano? Hodila by sa mi nejaka medzistanica, kde mi to pekne ako out source skontroluju prebalia, napisu inu adresu odosielatela a odsolu zakaznikovi. Volili by ste tuto cestu? Ake mate skusenosti s prenajmom schranok v UK ci USA - oplati sa to?? Nenapada ma ziadna ina dalsia metoda, ako zabezpecit odosielanie mojho tovaru do roznych krajin. Najjednoduchsie by to bolo priamo od dodavatela, ale nechcem samozrejme aby tovar chodil konecnemu zakaznikovi z cudzej/ dodavatelovej adresy ja enviem z Cinya zaroven chcem aby ten tovar logicky predtym ako pride k zakaznikovi niekto skontroloval, popripade do balicka nieco vlozil ( fakturu, kupon zlavovy atd.) . Zaroven ma napadlo ze ak by som mala nejaku shcranku napr. v Cine , dalo by sa to aj odtial rovno poslat zakaznikovi , ale neviem ci to nei je prilis komplikovane a doveryhodne. Zaroven, faktura staci elektronicka? alebo je lepsie ju prikladat k baliku? Dakujem velmi pekne za kazdu radu!!!!!

Pre zhrnutie: Ako zabezpecit co najlacnejsiu a najrychlejsiu dopravu tovaru prichadzajuceho zo zahranicia zakaznikom v zahranici do roznych krajin?
Dáša_
08.03.13,05:12
A kto a ako bude zabezpečovať preclenie, keď by si posielala napríklad z číny priamo do portugalska?
luciyta
08.03.13,22:09
no to je dalsia vec :-( v pripade malych a lacnejsich veci by sa clo asi neplatilo, ale ak by mal niekto zaujem uz o vacsiu objednavku , tak veru neviem..preto sa pytam, ako to vyriesit...z Ciny je casto postovne lacne, ale trva dlho, co mne az tak neprekaza. Povedzme teda , ze by som si to nechala poslat na Slovensko, aky typ dopravy vsak potom vyuzit ja neviem do Anglicka, Talianksa - Europy vseobecne? A aky typ dopravy vyuzit mimo EU? Nejaky tip na lacneho kuriera? Alebo ?
peter_hornik
10.03.13,09:21
luciyta - pri zasielkach do sveta je objem zasielok klucovy parameter, este viac ako pri SK preprave. Bezny balik (niekolko-kilovy) po EU sa da poslat za 50 eur, ale aj za 12.

Zasielky mimo EU (a krajin, kde existuje bezcolna unia) podliehaju v cielovej krajine precleniu a pripadnemu daneniu (VAT), tieto sluzby vie zabezpecit v zastupeni adresata prepravna spolocnost (UPS, TNT, FedEx atd atd), samozrejme to nie je zadarmo.

Realisticky vzate, pri malych objemoch balikov sa nebudes vediet dostat na akceptovatelne ceny dopravy, a tym padom by si musela predavat naozaj unikatny tovar, kde ty/kupujuci zadotujete alebo zaplatite vedome aj desiatky/stovky eur za dopravu.