luciyta
08.03.13,00:27
Je vhodne zasielat vyrobky objednane cez e- shop aj slovenskou postou? Ak chcem napr. ja aj zakaznik usetrit na postovnom? Aku kuriersku spolocnost odporucate? Ktora je najlacnejsia? Dakujem za odpovede!! Robila som si uz prieskum, ale neviem sa z toho vysomarit!
frenkacik
08.03.13,13:18
Ja posielam slovenskou postou. Sice si to vystojim v rade, ale moji klienti ju maju najradsej. Dobierka je dobierka. Jeden rok som mal v ponuke kuriera aj postu a na kuriera som mal minimalne objednavky...
erik555
08.03.13,13:23
Zalezi aj od tovaru :) Ked je to mensi tovar, tak aj postou, ked je to v eshope lacnejsie. Inak kurier...
luciyta
08.03.13,22:06
dakujem , viete mi poradit aj konkretne , ak kurier, tak aka spolocnost ma najlepsie ceny/ dobre spolahlive sluzby? jedna sa o tovar lahky vacsinou do 2 kg. Mozno v pripade vacsej objednavky do 5 kg.
frenkacik
09.03.13,08:10
dakujem , viete mi poradit aj konkretne , ak kurier, tak aka spolocnost ma najlepsie ceny/ dobre spolahlive sluzby? jedna sa o tovar lahky vacsinou do 2 kg. Mozno v pripade vacsej objednavky do 5 kg.

Ja som vyuzival spolocnost DPD a produkt maly balik. Chlap pride vlozite mu tovar do obalky a ide k zakaznikovi
peter_hornik
09.03.13,13:12
V pripade posty je stale lacna varianta listova zasielka, do 2 kg a rozmeroch, ktore nepresahuju ich normu. Nevyhody su zrejme, ide to cez Slovensku postu. Pri balikoch, hlavne po ich zdrazeni je to na zvazenie, zalezi hlavne od poctu balikov, ktore budete posielat.
karfiol
17.03.13,10:13
Od 1. januára 2013 sa poštou oplatí posielať iba menšie doporučené listové zásielky (dobierky) a aj to iba do hmotnosti 1 kg. Nad 1 kg sa už oplatí posielať kuriérom. Odporúčam posielať cez poštu 1. triedou (zákazník by to mal mať už nasledujúci pracovný deň po dni podaja). Stojí iba 20 centov navyše.

Všetky rozmernejšie zásielky a zásielky nad 1 kg sa oplatí posielať kuriérom (nie tým od pošty). Ja osobne som dostal najlepšie ponuky od UPS a GLS. DPD bolo drahšie a iné som neoslovil. Obrovskou výhodou kuriéra je poistenie zásielky v cene. Pri zásielkach od pošty to je platená služba navyše.
peter_hornik
17.03.13,10:46
Vyhodou posty je stale Poste restante, teda naozaj najsirsia pobockova siet, kde si to mozu ludia zasielku prevziat bez ohladu na dorucenie kurierom. Vela ludi to stale preferuje, aj ked pomer ku kurierom sa otaca - hlavne tym, ako im rastie pociet zasielok a tym pocet samotnych kurierov = casovo flexibilnejsie dorucovanie.