sthruska
08.03.13,08:00
Existuje prehliadač, ktorý by fungoval poriadne?

IE9
- vždy sa mi zobrazuje "Zobrazil sa len zabezpečený obsah". Neviem sa toho zbaviť a tu mi nikto nič neporadil
- šípka späť (na predošlú schránku), ako aj kláves s touto funkciou na klávesnici, mi viac nefunguje ako funguje
- problém s prehratím videí. To ma až tak netrápi

Chrome
- nahodí si tam rôzne doplnky a nie som schopný ho spustiť. Aj som ich zakázal a po krátkom čase ho opäť nemôžem spustiť. Snáď na stý krát.

Zo zúfalstva som dal Operu
- neštandardné ovládanie. Hlavne mi chýbajú niektoré veci na ktoré som zvyknutý.
- to čo som dostupné priamo je teraz v nejakom podmenu
- používam hlavne stránku http://forum.delphi.cz/. Pri písaní príspevku to nefungovalo správne. Vlastne vôbec
Prešiel som si nastavenia, ale nepomohol som si. Čítanie návodov ma už veľmi nebaví :mad:
IE9 mi celkom vyhovuje, ale potrebujem vyriešiť prvé dva problémy

Veľmi mi pomôžete ak mi pomôžete.
KoxXxo
08.03.13,07:11
Zostáva Ti ešte Firefox, Safari, Konqueror, Maxthon, K-melon, Netscape, Comodo Dragon, Avant a tak ď. Používam Chrome a je to OK, pre mňa.
Martin Mocko
08.03.13,07:12
Ja osobne dlhodobo používam Firefox. IE tu mám iba ako doplnok v rámci inštalácie WIN a Chrome je naozaj otravný.
KoxXxo
08.03.13,07:13
V čom presne?
sthruska
08.03.13,07:35
Fajn KoxXxo viem, že existujú iné prehliadače. Ovšem nemienim tráviť mladosť ich testovaním. Ja chcem aby
- mi fungovali základné funkcie. Námatkou
* späť na predchádzajúcu stránku
* na úvodnú stránku
* obnoviť
* obnoviť všetko
* neblokoval obsah, ktorý chcem mať prístupný
* pri spustení atutomaticky aktualizoval stránky a otváral len tie, ktoré mám niekde nadefinované

- bol jednoducho ovládateľný. A to myšou aj klávesnicou. Ja to bežne kombinujem. Nie cez podmenu a pod.
- nemal problémy s mojimi až 4 stránkami. Napr. aj porada

V poslednom čase som o líške nič dobré nečítal.

Pre mňa sú dôležité dve stránky. forum.delphi a porada. Tu chcem 100% funkčnosť. Opera ma šokovala totálone nesprávnym fungovaním pri písaní príspevku na forum.delphi.
mecky
08.03.13,08:15
ake doplnky si nahodi chrome sam?
ja ho mam len dva, aj tie som si nainstaloval sam (adblock, flashblock)
kezeso
08.03.13,08:23
Budem opakovať tých hore, IE mám- používam iba na katasterportál.sk /iná možnosť nie je/, potom mám FFox - používam na hlásenia do VSZP /dá sa aj IE, ale FF je lepší/, na ostatné veci mám Chrome a som vrcholne spokojný, nerozumiem, ako ti môže spôsobovať také problémy...
sthruska
08.03.13,08:46
nerozumiem, ako ti môže spôsobovať také problémy...
Ani ja :confused: Preto sa pýtam na tomto fóre. Sú tu naozaj odborníci (bez irónie). Len ja dávam nesprávne otázky.
mecky
08.03.13,08:50
tak by nebolo od veci napr spomenut ake doplnky sa to same nainstalovali?
vecsina "doplnkov" prichadza spolu s nejakym instalovanym softom, kde su ako forma reklamy (ask toolbar, conduit), a staci ich pri instalacii "odznacit"
kezeso
08.03.13,08:53
Ani ja :confused: Preto sa pýtam na tomto fóre. Sú tu naozaj odborníci (bez irónie). Len ja dávam nesprávne otázky.
Skúšal si ho odinštalovať a potom znova stiahnuť??? Možno pomôže...
sthruska
08.03.13,10:29
Trochu si ma inšpiroval. Odinštaloval som všetko čo bolo spojené internetom. Okrem IE9. Boli tam samozrejme veci, ktoré som ja neinštaloval. Vyzerá to nateraz v poriadku.
kezeso
08.03.13,12:19
to ma potešilo...
Martin Mocko
08.03.13,12:47
Čo sa Chrome týka...na jednej inštalácií mi stále prepisuje "domovskú stránku". Aj keď ju vymažem, neustále tam mám tuším niečo s AVG a neviem sa toho zbaviť. I keď odinštalujem všetky doplnky, do pár týždňov je to naspäť. Pri FF som spokojný...žiadny problém nemám, funguje ako má.
Vlado40
08.03.13,13:55
A to AVG ,zrejme toolbar si odinštaloval ?Zvykne sa nainštalovať pri inštalácií ak nezrušíš že to nechceš ,tak sa to nainštaluje spolu s danou aplikáciou a robí problémy.
misoft
08.03.13,14:12
Nechcem propagovať, ale:

Fajn KoxXxo viem, že existujú iné prehliadače. Ovšem nemienim tráviť mladosť ich testovaním. Ja chcem aby
- mi fungovali základné funkcie. Námatkou
* späť na predchádzajúcu stránku
* na úvodnú stránku
* obnoviť
* obnoviť všetko
* neblokoval obsah, ktorý chcem mať prístupný
* pri spustení atutomaticky aktualizoval stránky a otváral len tie, ktoré mám niekde nadefinované

- bol jednoducho ovládateľný. A to myšou aj klávesnicou. Ja to bežne kombinujem. Nie cez podmenu a pod.
- nemal problémy s mojimi až 4 stránkami. Napr. aj porada

V poslednom čase som o líške nič dobré nečítal. Zle čítaš na nesprávnych stránkach :D

Pre mňa sú dôležité dve stránky. forum.delphi a porada. Tu chcem 100% funkčnosť. Opera ma šokovala totálone nesprávnym fungovaním pri písaní príspevku na forum.delphi.

Toto všetko mi "líška" robí tak, ako ja chcem - len si ju "prispôsobiť". A keď doplním do nej FireGesture - ani klávesnicu na jej ovládanie nepotrebujem - všatko urobím gestom s myšou.
Námatkou :D
* späť na predch. stránku, na úvodnú stránku, obnoviť, obnoviť všetko - to sú len štyri gestá, ktoré si "naprogramujem a už ich len používam.
* prehliadač neblokuje obsah - on zobrazuje - blokuje buď prídavok (napr. na reklamy), alebo blokuje antivírus a firewall - to si si pomýlil pojmy!
* stránky - aké si určíš, také sa zobrazia - záleží na nastavení.

Keď sa to spočíta:
bol jednoducho ovládateľný. A to myšou aj klávesnicou. Ja to bežne kombinujem. - už je ľahko ovládateľný.
arizona
08.03.13,17:13
Čo sa Chrome týka...na jednej inštalácií mi stále prepisuje "domovskú stránku". Aj keď ju vymažem, neustále tam mám tuším niečo s AVG a neviem sa toho zbaviť. I keď odinštalujem všetky doplnky, do pár týždňov je to naspäť. Pri FF som spokojný...žiadny problém nemám, funguje ako má.
Tiez som raz omylom stiahla, neodklikla som pri instalacii nejakeho programu.
AVG som sa zbavila az cez start-programy -odinstalovanie....
Odvtedy mam pokoj
buchač
08.03.13,17:25
Nechcem propagovať, ale:

Toto všetko mi "líška" robí tak, ako ja chcem - len si ju "prispôsobiť"
.

...ani ja nepropagujem .......

Cítim sa za noťebučekom jak v LA SCALE .....
1a4ter
11.03.13,12:40
ja nemám s chrome žiadny problém. skus si dať chrome a doinšaluj si od adobe: flash player, shockwave player, adobe air, javu. myslim že keď budeš mať doinštalované hlavné súčasti, tak by nemal byť s ničim problém.