kezeso
08.03.13,09:15
Sorry, ak tieto témy tu už boli, ale vývoj v tejto oblasti ide strašne rýchlo dopredu.
Mám doma kvalitnú zostavu Philips, ale bohužiaľ neprehráva formát avi. Preto uvažujem o kúpe
http://www.alza.sk/samsung-2-5-m3-portable-500gb-cerny-d348960.htm
a
http://www.alza.sk/asus-oplay-mini-d206104.htm

Môžete sa k tomu znalí vyjadriť?
Budú tieto dve zariadenia spolupracovať, tv mám full HD, s hdmi vstupmi.
Nandrolon
08.03.13,08:25
presne ten istý externý HDD samsung m3 500 gb mám doma ku svojmu satelitu ferguson ako úložisko.
K nemu môžel len toľko povedať, že sa jedná o veľmi kvalitný HDD s nízkou spotrebou /pri fergusone je upozornenie že ext. HDD musí mať svoje vlastné napájanie, ale ako vieme 2,5 palcové ho nemajú, a tento funguje aj tak veľmi korektne/.
Môžem ho porovnať s WD passport 2,5 palcov, tento samsung je oveľa tichší, nemá takú veľmi jasnú diódu ako wd a pri nečinnosti pekne zaparkuje tak že sa netočí.
Má nejaké 3 x EKO /recyklovateľný materiál, ekologická spotreba a to posledné si nepamätám.../
kezeso
08.03.13,08:35
presne ten istý externý HDD samsung m3 500 gb mám doma ku svojmu satelitu ferguson ako úložisko.
K nemu môžel len toľko povedať, že sa jedná o veľmi kvalitný HDD s nízkou spotrebou /pri fergusone je upozornenie že ext. HDD musí mať svoje vlastné napájanie, ale ako vieme 2,5 palcové ho nemajú, a tento funguje aj tak veľmi korektne/.
Môžem ho porovnať s WD passport 2,5 palcov, tento samsung je oveľa tichší, nemá takú veľmi jasnú diódu ako wd a pri nečinnosti pekne zaparkuje tak že sa netočí.
Má nejaké 3 x EKO /recyklovateľný materiál, ekologická spotreba a to posledné si nepamätám.../
Mám full HD satelit KAON http://www.systemabc.sk/prijimace/satelitne-prijimace-kaon/satelitny-prijimac-kaon-ksc-s4002hdir/
ktorý tiež môže ukladať na externý HDD, zatiaľ som to nevyužíval, dal si mi dobrý nápad.
Nandrolon
08.03.13,08:40
ja som si na vianoce zaplatil ten balík flexi 7 na mesiac /discovery, viasat explorer, viasat history/ viac nepotrebujem, a nahral som si naň spolu okolo 140 relácií a filmov, pričom niektorý súbor bol aj 5-6 hodín záznamu vkuse, iné zase do hodiny. Proste som ho naladoval doplna a teraz si iba pozriem podľa nálady čo chcem.
Nejaký horor, prípadne ako sa to robí, letecké nešťastia a rôzne iné dokumentárne relácie, polárni piloti a tak.
Je to výborná vec.
Porozmýšľaj ale už o 1 TB, stojí okolo 80-90 eur a ver tomu že budeš nahrávať o dušu.
Ja doma okrem správ a TA3 nepozerám nič iné, pretože ani nemám čas, ale sem-tam si podľa nálady niečo pozrieť čo ťa počká na disku je fajn...
kezeso
08.03.13,08:59
ja som si na vianoce zaplatil ten balík flexi 7 na mesiac /discovery, viasat explorer, viasat history/ viac nepotrebujem, a nahral som si naň spolu okolo 140 relácií a filmov
.
Nahrával si súčasne z viacerých kanálov? Alebo si musel programovať všetko jednotlivo?
Nandrolon
08.03.13,09:59
súčasne z viacerých kanálov môj satelit nedokáže nahrávať, ale to nie je záležitosť rýchlosti disku, ale pamäte a procesora a grafiky v satelite.
Neviem aké má ten tvoj parametre, ale môj ma 400 MHz procesor a mám dojem že 128 alebo 256 MB RAM.
Dokáže iba nahrávať a pozerať sa na 1 kanál /mám dojem že nekódovaný/ na rovnakom transpondéri.
Kolega má nabúchaný satelit /jednotunerový/ a ten môže súčasne nahrávať až 3 programy z rovnakého transpondéru /lebo je 1 tunerový/ a štvrtú nahrávku prehrávať z disku.
Toto má aj on aj ostatní užívatelia 100 % odskúšané že to fachčí korektne.
Ten jeho satelit údajne zvláda až 6 súčasných nahrávok /ale jednak to už netestoval a jednak ktovie či tam už nebude nejaké sekanie/.
Tie 4 dátové toky /3+1/ v "plnej kvalite" so všetkými údajmi mám dojem že ten režim sa volá PS kde sa nahráva všetko čo sa vysiela spolu s programom /info, titulky, teletext, všetky zvukové stopy/ fachčia v pohode a disk stíha.
Ja som so svojim fergusonom ariva 102E full HD max. spokojný, nakoľko predtým som mal nejakú obyč. setovku z METRA... Je to kvalitný satelit, s bohatou softvérovou podporou. Už 2 x vyšiel nový firmware čo som ho prehrával a to hovorím o ofiko firm. žiadne "patch verzie.../

PS: ten ferguson má menu ako linuxovské stroje, to znamená že programovanie pomocou EPG je úplná maličkosť a má 32 voľných pozícií na nahrávanie, takže si tam nahádžeš pomaly celý týždeň.

Ja mám jednu super stránku na programy, kde si filtrujem priamo podľa žánrov, potom si to značím a doma programujem.
Lepší program som na nete ešte nenašiel, hlavne kvôli možnosti filtrovania a zoraďovania staníc a tak ďalej...
EvaB
08.03.13,10:43
Nemáte pri EPG problém s nahratím konca filmu? Kvôli reklamám sa často posunie čas ukončenia. Ide ma rozhodiť, keď chýba pár minút do konca a on to usekne. EPG ide podľa času, nie reálneho ukončenia filmu.
Nandrolon
08.03.13,11:12
Samozrejme že pri EPG je VŽDY problém ukončenie filmu. Dá sa to riešiť troma spôsobmi:
1. v EPG si nájdem konkrétnu reláciu čo chcem nahrať, kliknem na ňu, zobrazí sa mi okno s údajmi a tam automaticky pridám 25 ručne + 25 minút /toľko dávam už niekoľko rokov, mám to odsledované/.
2. EPG má častokrát také nastavenie OFFSET a tam pridávaš napr. 5, 10, 15 minút.
Konkrétne na mojom prijímači to znamená že ak mám offset nastavený na 10 min. tak nahrávať začne 10 minút PRED a končí 20 minút ZA. /na konci je to vždy dvojnásobok/.
Tento 2. spôsob mi nevyhovuje, pretože povedzme si, kedy začal film/relácia na slovensku skôr? Odpoveď je nikdy. Ak aj začne tak je to max. pár sekúnd a to ma neserie.
3. Normálne sa pozriem v programe že chcem nahrávať z TV JOJ napr. panelák, ktorý začína 20:30 a končí 21:40 tak nejdem cez EPG, ale si navolím priamo programovanie a zadávam. Kanál JOJ, začiatok 20:30, trvanie 1:10 a pridám + 25 minút, takže 1:35 a mám vystarané.

Používam kombináciu 1. a 3. spôsobu. 2. spôsob mi nevyhovuje a OFFSET mám nastavený na 0, teda vypnutý.

Ak ale programuješ viacero filmov a programov, tak treba dávať pozor, aby sa ti to nekrížilo, vtedy ti nedovolí uložiť program a ty sa čuduješ že čo si urobil zle. Ale chyba môže byť iba tá, že sa ti to kríži...

EPG: nie je žiadne zariadenie, ktoré sníma konkrétny film a podľa toho ho nahráva ako si to niektorí mylne myslia, ale je to iba pomôcka pri programovaní, ktorá ti na základe stlačenia 1 tlačidla "predprogramuje" číslo stanice, dátum a začiatok a koniec danej relácie. Nič viac to nerobí. Ak by povedzme bola zmena programu, tak ti to normálne nahrá hocičo iné čo by sa vtedy na danej stanici vysielalo...
kezeso
08.03.13,12:37
Nandrolon
08.03.13,14:14
kezeso, ale pozor, je to iba prehrávač, takže na ten HDD si nebudeš môcť zrejme nahrávať z TV... Ak teda nemáš TV s podporou nahrávania na USB /a ak aj má TV usb port, ešte nie je zaručené že naň automaticky bude aj nahrávať/...

Ináč NAČO vlastne potrebuješ ten multimediálny prehrávač ???

Však máš satelit s podporou USB, takže ak nahráš niečo zo satelitu na USB, tak to aj spätne z USB prostredníctvom satelitu prehráš.

No a ak máš nejaký prístup, alebo podobne k filmom vo formáte, ktoré ti satelit z USB nevie prehrať, tak si zožeň nejaký program, ktorý ti toto urobí jedným klikom a máš vystarané.

Ja ak si niečo stiahnem v nejakom formáte, a mám pochybnosti či mi to satelit prehrá, tak mám jeden výborný "portable" program, ktorý sa nemusí inštalovať a jednoducho tam odkliknem daný súbor a štvorjadrový stroj mi za chvíľu vypľuje daný súbor prekonvertovaný do formátu, kde ho 100 % prehrám v satelite....

Ak by si mal nejaký predpotopný satelit a chcel by si týmto playerom suplovať chýbajúce formáty, ktoré nie je satelit schopný prehrať, riešil by som to výmenou satelitu, teda samotného receivera.
Môj ferguson ariva 102e HD sa dá kúpiť za 50 eur, to je cena za ten malý zmrd...

PS: ja nie som veľkým fanúšikom týchto jednoúčelových krabičiek, lebo za chvíľu by som ich mal doma 30.
PC máš, satelit takisto, dokúp disk a ideš...
kezeso
08.03.13,14:28
kezeso, ale pozor, je to iba prehrávač, takže na ten HDD si nebudeš môcť zrejme nahrávať z TV... Ak teda nemáš TV s podporou nahrávania na USB /a ak aj má TV usb port, ešte nie je zaručené že naň automaticky bude aj nahrávať/...

Ináč NAČO vlastne potrebuješ ten multimediálny prehrávač ???

Však máš satelit s podporou USB, takže ak nahráš niečo zo satelitu na USB, tak to aj spätne z USB prostredníctvom satelitu prehráš.

No a ak máš nejaký prístup, alebo podobne k filmom vo formáte, ktoré ti satelit z USB nevie prehrať, tak si zožeň nejaký program, ktorý ti toto urobí jedným klikom a máš vystarané.

Ja ak si niečo stiahnem v nejakom formáte, a mám pochybnosti či mi to satelit prehrá, tak mám jeden výborný "portable" program, ktorý sa nemusí inštalovať a jednoducho tam odkliknem daný súbor a štvorjadrový stroj mi za chvíľu vypľuje daný súbor prekonvertovaný do formátu, kde ho 100 % prehrám v satelite....

Ak by si mal nejaký predpotopný satelit a chcel by si týmto playerom suplovať chýbajúce formáty, ktoré nie je satelit schopný prehrať, riešil by som to výmenou satelitu, teda samotného receivera.
Môj ferguson ariva 102e HD sa dá kúpiť za 50 eur, to je cena za ten malý zmrd...

PS: ja nie som veľkým fanúšikom týchto jednoúčelových krabičiek, lebo za chvíľu by som ich mal doma 30.
PC máš, satelit takisto, dokúp disk a ideš...
Pretože chcem sťahovať v práci a prehrávať doma...
Nandrolon
08.03.13,14:46
A presne toto sa dá robiť aj bez tej "veci"...

Stiahnem v práci /vôbec mi nezáleží v akom formáte, trebárs aj vo .flv youtube/ a portable programom Xilisoft You Tube Video Converter 3.3.1 to skompilujem do presného formátu, ktorý mám defaultne nastavený a doma to pozriem priamo z USB kľúča.

Je pravda že takéto programy /poklady/ sa musia sakramentsky hľadať a skúšať, ale akonáhle mi niečo sadne nie na 99,9 % - to je málo, ale na 100%, tak to budem kľudne bez výčitiek modernizácie používať aj 15 rokov a to myslím doslovne. Načo meniť niečo čo funguje ???

predtým som si krátky videoclip nechal skompilovať do rôznych formátov a pekne označil, následne som dal do satelitu USB a začal spúšťať a kontrolovať kvalitu, sekanie, či to vôbec prehrá, či sa dá pretáčať alebo skokovo pretáčať /tam sa objavia chyby/ a nájdem taký formát, ktorý toto všetko spĺňa.
Potom už iba sťahujem a sťahujem a sťahujem a na pozadí konvertujem a konvertujem a konvertujem....
Jednoduché, účinné, praktické a hlavne byt bez ďalších zbytočných harabúrd...
julietka8
02.04.13,15:16
Dobrý deň,
pozerám, že sa bavíte na tému externých diskov a pripojenia k TV. Chcela by som sa spýtať či mi neviete pomôcť. Mám satelitný prijímač OPTICUM HD X402p, kartu Skylink. Pripojila som k nemu externý disk A-DATA, 500 GB, chcem nahrávať filmy z TV na disk. Ak si jeden deň nahrajem film na disk, na druhý deň tam je len nahraný záznam, ktorý keď spustím má čiernu obrazovku, dĺžku trvania ako film, ale obraz žiadny. Keď si hneď po nahraní skontrolujem film, je tam obraz, zvuk všetko ako má byť. Keď som si požičala iný disk na ktorom nahrával známy a z TV tak na tom disku vidím jeho záznamy nahrané z TV aj z pred mesiaca, ale znova keď nahrajem niečo ja mám to len 1 deň. Neviete mi poradiť kde je problém? Alebo nemali ste niečo podobné?
Ďakujem