slavonix
08.03.13,12:15
V staršom RD idem rekonštruovať na prízemí podlahu. Momenálne je drevená uložená na hline. Obvodové múry stoja na 1m hlbokom základovom páse. či sú odizolované od vlhkosti to neviem. Ako chcem riešiť podlahu je znázornené na priloženom obrázku. Trápi ma však, či sa do múrov nezačne ťahať vlhkosť keď dám pod novú podlahu hydroizoláciu. Múry sú zatiaľ suché, spodný bod novej podlahy pôjde v podstate zarovno s terénom a horný bod podlahy bude 25cm nad terénom. ďakujem za rady či tam tú hydroizoláciu dať, alebo radšej nie.
addo77
08.03.13,12:10
pockaj si na fundovanejsie odpovede.. no podla mna automaticky ked chces robit takuto skladbu podlahy, mala by sa spojit HI podlahy s HI murov (ked nie su zaizolovane tak najlepsie podrezat a zaizolovat) . Aspon ja to tak idem robit.
slavonix
08.03.13,13:42
neviem, či to má na to vpliv ale ešte dodám, že základový pás je kamenný
220870
08.03.13,14:07
Nezáleží na tom či sú ,alebo nie sú múry izolované voči vlhkosti......... tam hydroizoláciu určite dajte.
petermikuláš
08.03.13,15:09
No ja by som tam zase tú hydroizoláciu určite nedal. Ak ju tam dá a nenapojí ju na izoláciu múrov tak mu začnú na 90% vlhkosť ťahať múry a začnú vlhnúť, hoci mohli byť dovtedy suché. Mám o tom mnoho výpovedí od viacerých ľudí, ktorí tak urobili. Ja keby som dnes robil znovu podlahy v starom dome, robil by som ich ako prevetrávané, tzv. systémom Iglu. našiel som na to aj video, takže tu je link http://www.youtube.com/watch?v=cBHxGy8eVM0
Osobne som robil podlahy pre dvoma rokmi, ale ja som ich vtedy robil Liaporom. Som spokojný, ale ešte lepšie riešenie sa vidí tými Iglu.
Vtedy som o tom však nevedel.
command
08.03.13,17:14
Ja idem robit podobne podlahu ako slavomix u nas jeden robil presne tak isto a mury mu nevlhli a nevlhnu a je to uz aj 10 rokov co to robil.
command
08.03.13,17:15
mury su hlinené ci s pálenej tehly ?
slavonix
08.03.13,20:36
to comand: základy sú kamenné a múry z palenej tehly
command
09.03.13,06:06
to comand: základy sú kamenné a múry z palenej tehlyTo mate vyhodu ja mam zaklady kamenne a mury vatsinou nepalena kde tu palena a niekde su aj kamene. U mna napr podrezanie len tak nehrozi nakolko do tych 100 cm od zakladov je všetko co nasli :D. A samo o sebe dom ma od roku 1972 v jednej miestnosti betonovu podlahu a bez vlhnutia sice podlaha je nad urovnou terenu nejakych 30 cm ale nikde som nenasiel navlhnute mury.
slavonix
09.03.13,07:42
No...takže podrezavat sa nechystám. Čiže späť k mojej povodnej otázke...dať tam tu hydroizolacnu foliu alebo nie?
command
09.03.13,16:00
Ja osobne davam tam kde mate dilatacny pas nopovu foliu a hydroizolacnu foliu budem davat tiez, aspon tam kde sa bude byvat to budem robit presne ako mate nakreslene.
Tomas45
10.03.13,12:10
Keď sa namiesto polystyrénu použije liapor/keramzit ako sa to vrství ?
betón - liapor - poter/cementová mazanina s dilatačným polystyrénom po krajoch/ - podlaha (a na okrajoch odvetranie až k liaporu ) ?
slavonix
12.03.13,05:34
Tá nopová fólia sa mi pozdáva ako ideálne riešenie môjho problému. Chcem sa ešte opýtať, do akej hĺbky bude potrebné ju uložiť. Základy sú hlboké 1 m pod zemou. Bude 25cm pod zemou stačiť? Kúpil by som 50cm, čiže 25 cm pod zem k základom a 25 cm k jednotlivým vrstvám podlahy... Mohlo by to tak byť? A ešte jedna otázka. Plnila by tá nopová fólia aj dilatačnú funkciu?...žeby som tam tie dilatačné pásy ani nedával...
petermikuláš
12.03.13,09:19
Keď sa namiesto polystyrénu použije liapor/keramzit ako sa to vrství ?
betón - liapor - poter/cementová mazanina s dilatačným polystyrénom po krajoch/ - podlaha (a na okrajoch odvetranie až k liaporu ) ?

ja som nerobil betónovú platňu, iba betónové kocky na ktorých sú hranoly a palubovka. Takže skladba bola: dolu geotextília - betónové kocky v strede izolované extrud. polyst. hr. 10 cm na veľkosť kocky /proti vzlínaniu vlhkosti a zároveň ako tepelný izolant kocky/ - medzi kockami Liapor frakcia 8/16 hrúbky 32 cm - na kockách guma - hranoly 12x12 - medzi hranolmi znovu Liapor 12 cm - nakoniec palubovka
petermikuláš
12.03.13,09:29
Ja idem robit podobne podlahu ako slavomix u nas jeden robil presne tak isto a mury mu nevlhli a nevlhnu a je to uz aj 10 rokov co to robil.

chlape, konečne som to pochopil ako to myslíte...., no ak tam dáte vlastne po bokoch tej betónovej platne odvetranie tak ako píšete napr. tou nopovkou, tak potom jasné, že tie múry nezačnú vlhnúť /ani po 10 rokoch/, pretože tá vlhkosť odchádza popri múroch von a netlačí sa do múrov
command
12.03.13,09:51
Tu nopovu foliu ukladam do hlbky len ale 40-50 cm od vrchnej casti(betonovej podlahy) kedze dom ma klembovu pivnicu a to keby chcem ist az ku zakladom tak by to bolo cca 2 m. Ci bude plnit aj dilatacnu funkciu to fakt neviem.