katren24
08.03.13,12:26
Dobry den,
ako poniektori, aj ja som sa rozhodla ist cestou podnikania, pricom som narazila na nejake otazky, ktore zial zostali nezodpovedane. Hladala som aj cez internet, zadavala som rôzne klucove slova, skusala som hladat v rôznych diskusiach, ale bez uspechu. Zaujimam sa hlavne o postupnost realizacie, rozbehu podnikania. Urobila som si prieskum trhu "z prvej strany", pracujem na biznis plane, a zistujem si dalsie potrebne udaje. Lenze zasekla som sa zatial pri jednej veci. Priprava môjho projektu by mala trvat cca 8 mesiacov. Ja sa vsak nechcem pustit do projektu, ak neviem, ci by bol zaujem o vyuzitie mojich sluzieb. Aby som bola presnejsia, uvediem priklad - zlavove portaly. Ti, co isli do toho, predtym nez zacali tvorit tento projekt, museli zistit, ci by bol zaujem o tuto sluzbu zo strany zakaznika, ktory si kupi zlavovy kupon, a tiez zo strany klienta, obchodnika, ktory zlavu ponuka. Mna by zaujimalo, ci tito tvorcovia projektu predtym nez ho zacali vytvarat, oslovili konkretne firmy a ponukli im ich sluzbu, a teda aj uzavreli nejaku zmluvu o buducej spolupraci, ci zmluvu o obchodnom partnerstve alebo existuje nejaky iny spôsob, ktory je pri rozbehu podnikania bezne zauzivany?
Zaroven by som chcela vediet, ci este v dnesnej dobe existuju ludia, ktori vedia nezistne ponuknut taketo rady (nejaky mentor). Viem, ze tu na Slovensku su rôzne zdruzenia, ci rôzne sutaze, ale som trosku nedôverciva (aj z vlastnej zlej skusenosti).
Dakujem za odpovede!!
Pekny den:))
Dáša_
08.03.13,11:40
:)
Dáša_
08.03.13,11:49
:D

aby ťa to teda neplietlo, vymazala som oba príspevky.

Snáď ti dajú ostatní viac k téme
katren24
08.03.13,11:51
Asi som nebola pochopena spravne. Ja sa nezaujimam o zlavove portaly, len som to uviedla ako priklad. Ja mam nieco nove, co tu vôbec na SR nie je. A mna naozaj zaujima ta postupnost uvadzana v texte.
katren24
08.03.13,12:01
ok :) no dufam, ze sa tu niekto najde a odpovie mi...
kezeso
08.03.13,12:35
Ak chápem tvoju otázku, chceš vedieť, či bude o tvoj produkt záujem? Môžeš si urobiť prieskum trhu u potencionálnych zákaznikov, ale ako píšeš, ten tvoj bude na SVK ojedinelý, čiže niekde už funguje?? Ak to ide v cudzine, pôjde to aj u nás...
Ty máš dilému, či do toho ísť, ale tu sme mali všetci, čo podnikáme.
katren24
08.03.13,13:28
Pre spravnost veci, ja len chcem vediet, ci mam teraz oslovit firmy s ponukou mojej sluzby, ktora by bola az o cca 8 mesiacov a uzatvorit s nimi nejake zmluvy o buducej spolupraci, a pod. Potrebujem vediet, ci je to bezny spôsob?
a dilemu nemam, nebojim sa ist do toho, len neviem naozaj tu postupnost uvadzanu v teme, kde spominam ako priklad zlavove portaly...
kezeso
08.03.13,13:47
Pre spravnost veci, ja len chcem vediet, ci mam teraz oslovit firmy s ponukou mojej sluzby, ktora by bola az o cca 8 mesiacov a uzatvorit s nimi nejake zmluvy o buducej spolupraci, a pod. Potrebujem vediet, ci je to bezny spôsob?
a dilemu nemam, nebojim sa ist do toho, len neviem naozaj tu postupnost uvadzanu v teme, kde spominam ako priklad zlavove portaly...
Neviem, neviem, ak by ma niekto oslovil, že o 8 mesiacov bude niečo robiť, povedal by som mu, prídi potom...
ilona
08.03.13,16:13
Ťažko Ti bude vedieť niekto v tomto poradiť, lebo nie je jasné v akej oblasti chceš podnikať.Keby aj mňa niekto oslovil že o 8 mesiacov niečo bude, tak tiež poviem ako kezeso nech príde potom .Mať nejaký nápad a všetkým o ňom povedať, neviem či je dobré, čo keď niekto bude šikovnejší a zrealizuje to skorej ako za 8 mesiacov.
korela
08.03.13,18:49
http://www.zzvp.sk/index.php?mod=page&id=111
http://www.zzvp.sk/index.php?mod=page&id=115




http://podnikatelka-tcp.sk/index.php/podnikatelska-akademia
Kedysi sa mohlo u nich požiadať o spoluprácu s mentorkou.

Keď inak nie, je pravdepodobné, že ťa usmernia. Ak ešte nemáš s nimi osobnú skúsenosť za sebou.
katren24
08.03.13,21:07
Ťažko Ti bude vedieť niekto v tomto poradiť, lebo nie je jasné v akej oblasti chceš podnikať.Keby aj mňa niekto oslovil že o 8 mesiacov niečo bude, tak tiež poviem ako kezeso nech príde potom .Mať nejaký nápad a všetkým o ňom povedať, neviem či je dobré, čo keď niekto bude šikovnejší a zrealizuje to skorej ako za 8 mesiacov.

ďakujem ilona, toto som presne potrebovala pocut (citat). Mala som uz jeden napad, sla som s nim von a uz ho ma svetova firma. Nechcem, aby sa to uz opakovalo. Preto som vlastne prisla s tymto sem na poradu a budem vdacna za akykolvek postreh na tuto temu. Stretla som sa uz aj s tym, ze "povedzte nam to a my Vam pomôzeme". Takato veta je dobra pre tych zacinajucich podnikatelov, ktori naozaj nevedia ako si zalozit zivnost, ake zakony sledovat, ako urobit reklamu, ako si vytvorit e-shop, a pod, dokonca ich napad ani v podstate nie je napadom (neriesia nieco nove, co tu este nie je). Tymto sa da jednoducho poradit. Pre mna su to vsak zname veci a tie neriesim. Zistila som, ze sikovnejsi ludia alebo lepsie povedane, ti co kradnu dobre napady, existuju. Viem, ze samotna myslienka (napad) nema hodnotu, pokial sa nezrealizuje. Ja môj dalsi napad zrealizovat velmi chcem, ale bez odpovedi na moje otazky to nejde.
Indeed
10.03.13,12:46
Zhruba po 1/2 roku činnosti bude jasné, či podnikateľský projekt má šancu na ďalšie fungovanie

1/2 roka činnosti je doba, z ktorej sa dajú odvodiť nejaké výsledky a tiež sa ukážu konkrétne potreby

ako treba podnikanie rozšíriť, či inovovať.
katren24
11.03.13,20:46
Zhruba po 1/2 roku činnosti bude jasné, či podnikateľský projekt má šancu na ďalšie fungovanie

1/2 roka činnosti je doba, z ktorej sa dajú odvodiť nejaké výsledky a tiež sa ukážu konkrétne potreby

ako treba podnikanie rozšíriť, či inovovať.

Zdravim Indeed...

Mam projekt, ktory chcem zrealizovat. Potrebujem od investora 20 000 eur a presvedcit ho o spravnosti jeho investicie. Kazdy rozumny investor chce vediet do coho ide a musi mat istotu, ze bude o projekt zaujem. Urcite sa bude pytat aj na potencialnych klientov, a ci uz mam za sebou nejake prieskumy trhov, rokovania, a co ja viem, co este. Lenze ako mu môzem dat istotu v pripade moznych klientov, ked tvorba projektu ma zabrat cca 8 mesiacov a mohli by nastat situacie, ktore vyssie popisuju kezeso a ilona.

Vysvetlite mi konecne prosim tento zacarovany kruh.....

Vdaka
misomiso
12.03.13,11:05
Pre spravnost veci, ja len chcem vediet, ci mam teraz oslovit firmy s ponukou mojej sluzby, ktora by bola az o cca 8 mesiacov a uzatvorit s nimi nejake zmluvy o buducej spolupraci, a pod. Potrebujem vediet, ci je to bezny spôsob?
a dilemu nemam, nebojim sa ist do toho, len neviem naozaj tu postupnost uvadzanu v teme, kde spominam ako priklad zlavove portaly...

Nie, takto to nefujguje. Musela by si ponukat lety na mesiac za 999 EUR, aby sa s tebou bavil niekto o tom, co bude o osem mesiacov a nebodaj uzatvaral este aj nejaku zmluvu.



ďakujem ilona, toto som presne potrebovala pocut (citat). Mala som uz jeden napad, sla som s nim von a uz ho ma svetova firma. Nechcem, aby sa to uz opakovalo.

Toto sa stalo aj mne. Vtedy som si naivne myslel, ze mi ho ukradli. Dnes uz som ovela dalej, mam skusenosti s konkurencnym bojom, patantovym pravom a pod. Dnes viem, ze mal pravdu moj znamy, skuseny podnikatel, ktory sa mi to vtedy snazil vysvetlit.

Predstav si, ze na svete je 7 miliard ludi, a cca kazdy desiaty a nich zije v pomerne civilizovanom svete, s pristupom k vzdelaniu a informaciam a kazdy z nich dume a huta, ako prist s niecim novym. Mozem ti garantovat, ze nad tym, nad co teraz pripravujes ty, uz aj teraz, v tento monent uz uvazuje na Slovensku aspon 5, mozno 10 ludi. Ide iba o to, kolko z tychto ludi sa necha odradit tazkosatmi so zavadzanim projektu, kolko z nich budu schopni zohnat peniaze, ci riskovat vlastne zdroje, ake maju tito ludia skusenosti s realizacnou fazou projektov.

Aj keby si o svojom napade nikomu nepovedala a nechala ho spat, tak v zavislosti od tychto faktorov sa do 5 rokov s najvacsou pravdepodobnostou dozvies, ze projekt je na svete, pripadne, ze sa onho biju dvaja alebo traja vynalezcovia. Ak budes dostatocne rychal mozes byt tym prvym, ty, no mozno aj nie, mozno uz zajtra niekto nieco take spusta a ani pri najlepsej snaho by si to nestihla.


Zdravim Indeed...

Mam projekt, ktory chcem zrealizovat. Potrebujem od investora 20 000 eur a presvedcit ho o spravnosti jeho investicie. Kazdy rozumny investor chce vediet do coho ide a musi mat istotu, ze bude o projekt zaujem. Urcite sa bude pytat aj na potencialnych klientov, a ci uz mam za sebou nejake prieskumy trhov, rokovania, a co ja viem, co este. Lenze ako mu môzem dat istotu v pripade moznych klientov, ked tvorba projektu ma zabrat cca 8 mesiacov a mohli by nastat situacie, ktore vyssie popisuju kezeso a ilona.

Vysvetlite mi konecne prosim tento zacarovany kruh.....

Vdaka

tento zacarovany kruh sa neda vyriesit NASTASTIE. Keby sa tento zacarovany kruh dal vyriesit, tak by nejestvoval u nas jediny zamestnanec, vsetci by podnikali, nebolo by koho zamestnat.

Prave preto sa o tych uspesnych pise vo Forbse, alebo aspon v Profite, ze musis mat napad, trpezlivost, ochotu riskovat, ochotu velmi tvrdo pracovat, schopnost presvedcit inych, schopnost zohnat peniaze, dolatit vsetky detaily a minimalizovat rizika, nepodcenit marketing, spravit to tak, aby si si co najdlhsie zabezpacila na trhu exkuzivitu,..

Staci ze jedna tehlicka chyba, a cele sa to roztrhne ako retaz zo dna na den.
katren24
18.03.13,07:08
Nie, takto to nefujguje. Musela by si ponukat lety na mesiac za 999 EUR, aby sa s tebou bavil niekto o tom, co bude o osem mesiacov a nebodaj uzatvaral este aj nejaku zmluvu.




Toto sa stalo aj mne. Vtedy som si naivne myslel, ze mi ho ukradli. Dnes uz som ovela dalej, mam skusenosti s konkurencnym bojom, patantovym pravom a pod. Dnes viem, ze mal pravdu moj znamy, skuseny podnikatel, ktory sa mi to vtedy snazil vysvetlit.

Predstav si, ze na svete je 7 miliard ludi, a cca kazdy desiaty a nich zije v pomerne civilizovanom svete, s pristupom k vzdelaniu a informaciam a kazdy z nich dume a huta, ako prist s niecim novym. Mozem ti garantovat, ze nad tym, nad co teraz pripravujes ty, uz aj teraz, v tento monent uz uvazuje na Slovensku aspon 5, mozno 10 ludi. Ide iba o to, kolko z tychto ludi sa necha odradit tazkosatmi so zavadzanim projektu, kolko z nich budu schopni zohnat peniaze, ci riskovat vlastne zdroje, ake maju tito ludia skusenosti s realizacnou fazou projektov.

Aj keby si o svojom napade nikomu nepovedala a nechala ho spat, tak v zavislosti od tychto faktorov sa do 5 rokov s najvacsou pravdepodobnostou dozvies, ze projekt je na svete, pripadne, ze sa onho biju dvaja alebo traja vynalezcovia. Ak budes dostatocne rychal mozes byt tym prvym, ty, no mozno aj nie, mozno uz zajtra niekto nieco take spusta a ani pri najlepsej snaho by si to nestihla.



tento zacarovany kruh sa neda vyriesit NASTASTIE. Keby sa tento zacarovany kruh dal vyriesit, tak by nejestvoval u nas jediny zamestnanec, vsetci by podnikali, nebolo by koho zamestnat.

Prave preto sa o tych uspesnych pise vo Forbse, alebo aspon v Profite, ze musis mat napad, trpezlivost, ochotu riskovat, ochotu velmi tvrdo pracovat, schopnost presvedcit inych, schopnost zohnat peniaze, dolatit vsetky detaily a minimalizovat rizika, nepodcenit marketing, spravit to tak, aby si si co najdlhsie zabezpacila na trhu exkuzivitu,..

Staci ze jedna tehlicka chyba, a cele sa to roztrhne ako retaz zo dna na den.

Dakujem misomiso za odpoved. :)
Este by ma zaujimala jedna veca (to vlastne každého)... a ta sa tyka schopnosti ziskat peniaze. Situacia:
Ako to rieši clovek, ktory je prepusteny z prace, na ucte ma posledne uspory, napr. 2000 eur. Ma ten napad (ktory ma aj dalsia cast ľudí - to uz vieme). Ma pripraveny podnikatelsky plan, nastudovanu kopu zakonov, marketing, atd. (pristupoval k tomu zodpovedne) a uvedomuje si, ze rozbehnutie projektu potrva isty cas nez zacne zarabat. Predpokladana cena realizacie projektu sa bude pohybovat okolo 10 000 eur. Otazky:
Môze sa takyto clovek vôbec pustit do podnikania? Chce zainvestovat posledne uspory, ale ide do rizika, ze nebude mat platit z coho ucty, a pod. Ako ide hladat peniaze? Vieme, ze su tu nejake moznosti: banka (urcite vsak nie je zaujimavy vzhladom na jeho stav uctu a jeho ziadost o pozicku zamietnu). Prispevok z uradu prace neprichadza do uvahy (je to nizsia suma ako potrebuje). Nemôze ratat ani s rodinou, ani s kamaratmi. Tak si povie, ze pôjde hladat investora. Ale ako môze ist k investorovi, ked ma na ucte 2000 eur a ziadny prijem? Podla mna ho investor vysmeje.... Uvazuje dalej, sponzorstvo? ..... Viete, co tym myslim?
Dakujem za postrehy a nazory.
PS: rozodla som sa byt podnikatelkou, pretoze ma laka budovat nieco vlastne, pritahuje ma to riziko, hladanie a ziskavanie novych informacii, a naozaj by som chcela byt tou, ktora pochopi ten zacarovany kruh prave mozno aj vasimi odpovedami na moje otazky....
I. V. B.
18.03.13,09:33
Zdravim Indeed...

Mam projekt, ktory chcem zrealizovat. Potrebujem od investora 20 000 eur a presvedcit ho o spravnosti jeho investicie. Kazdy rozumny investor chce vediet do coho ide a musi mat istotu, ze bude o projekt zaujem. Urcite sa bude pytat aj na potencialnych klientov, a ci uz mam za sebou nejake prieskumy trhov, rokovania, a co ja viem, co este. Lenze ako mu môzem dat istotu v pripade moznych klientov, ked tvorba projektu ma zabrat cca 8 mesiacov a mohli by nastat situacie, ktore vyssie popisuju kezeso a ilona.

Vysvetlite mi konecne prosim tento zacarovany kruh.....

Vdaka

Pekny den,
Nechcem aby to vyznelo arogantne.... lebo kazdy raz zacinal, ale usetrim vam tych 2000€ co este mate.
1. Ak mate platit mesacne vydavky z vlastneho vrecka (ako asi vacsina z nas) potom si rychlo najdite pracu /stabilny prijem/
2. Prepacte, nie ste v stave pytat od niekoho 20 000€. Sorrry. (vychadzam z vasich prispevkov)
3. Zacarovany kruh neexistuje. (nevytvorite dopyt na trhu = nemate zakazky) )To vy momentalne neviete. /neznamena ze neskor neuspejete/
4. Najdite si pracu v podobnom sektore a ucte sa!!!
5. Zacnite vo volnych veceroch a vikendoch aby ste sa nespalili.

Snad som usmernil vasu zvedavu dusu.:) Vela Zdaru!
proMM
23.06.13,20:19
Pozdravujem, asi by bolo naozaj dobré sa poradiť s podnikateľmi - podnikateľkami, ktorí prešli podobnú cestu. Proste sa na nich obráťte a skúste sa spýtať - kto hľadá, nájde:-) veľa zdaru.
Indeed
23.06.13,20:24
žiadného "investora" NENAJDEŠ...
čím skor sa s tým zmieriš tým lepšie, jedine ak bankový ÚVER...
Indeed
23.06.13,20:27
..čo Teba láka to nikoho nezaujíma... doležité sú požiadavky trhu, či ich vieš naplniť.. ak áno potom snáď aj niečo zarobíš...
chod s otvorenými očami a všímaj si podnikateľov okolo seba. na ČOM založili svoju STRATÉGIU