kardiakk
08.03.13,12:29
S bratom mame s.r.o. kde sme tri mesiace dozadu obaja figurovali ako spolocnici. Kazdy z nas bol tiez zamestnancom v inej firme kde za nas zamestnavatelia odvadzali odvody. Bratovi vsak dali vo firme 3 mesiace naspat vypoved. Kvoli poberaniu davok v nezamestnanosti sme podali ziadost o zmenu v Obchodnom registri, kde momentalne figuruje ako konatel a ja ako spolocnik. Situacia sa trochu zamotala ked mi minuly tyzden moj zamestnavatel oznamil ze mi od 20marca nepredlzuje pracovnu zmluvu. Nasa s.r.o. nas zatial neuzivi oboch, preto v pripade ak by som si do 20.marca nenasiel zamestnanie rozmyslam nad nasledovnymi variantami:



21.mar sa zaregistrujem sa na urade prace a po troch mesiacoch ked bratovi skonci narok na podporu (nakolko mal vyssi plat) podame navrh na zmenu kde by sme si pozicie v s.r.o. vymenili. Mal by som v tom pripade narok na podporu? Mal by som vymeriavaci zaklad pre podporu znizeny o tie tri mesiace bez zamestnania?
Nezaregistroval by som sa na urade prace,ale by som si zacal od 21.marca odvazat z nasej s.r.o. minimalnu mzdu a odvody po dobu kym by jemu neskoncil narok na podporu. Potom by sme podali navrh na zmenu v OR ako v prvom bode. Mal by som v tomto pripade narok na podporu? Z coho by sa mi ratal vymeriavaci zaklad pre podporu? Aj z tych troch mesiacov ktore som poberal minimalnu mzdu?


vopred sa ospravedlnujem ak bola tato tema rozoberana a dakujem za pripadne rady a odpovede!