99Bejka
08.03.13,19:51
Ahojte poraďáci, podujala som sa jednému kamarátovi lekárovi na priznanie .Má viacej druhov príjmov , záv.činnosť ako zamestnanec + dohody ,príkazné zmluvy z ktorých nebola vybraní daň, zmluvy o dielo a dokonca §8 ods.1 písm.l nepeňažné plnenie - že občerstvenie za 15,- euro . Tato všetko by bolo v pohode, má ale aj nejaké klinické skúšanie pre zahraničnú firmu ktorá to robí zase pre nejakú dalšiu firmu , kde musel vystaviť fakúru a dokonca aj keď nie je plátca DPH podať súhrnný výkaz . Na daňovom veľmi ani nevedeli kde to zaradiť , ale povedali že by to mal byť ostatný výskum a experimentálny vývoj .A teraz neviem , kedže nie je SZČO mám tento príjem zaradiť do § 6 ods.2 písmeno b alebo d aby si mohol uplatniť paušálne výdavky .Alebo a to by bol v nevýhode to dať do § 8 ods.1 ako iné príjmy.Ďakujem
99Bejka
09.03.13,13:00
Tak som to nakoniec zaradila §6 ods.2 písmeno b,a uplatnila som paušálne výdavky. A tiež som sa dozvedela že u zdrav.pracovníkov príjmy z dôhod o PČ s farma firmami od 1.12.2011 nespadajú do §5 ale do § 8ods.1písm.l . No dúfam že som to z toho usmernenia DU dobre pochopila .....
Mila123
09.03.13,13:03
Tak som to nakoniec zaradila §6 ods.2 písmeno b,a uplatnila som paušálne výdavky. A tiež som sa dozvedela že u zdrav.pracovníkov príjmy z dôhod o PČ s farma firmami od 1.12.2011 nespadajú do §5 ale do § 8ods.1písm.l . No dúfam že som to z toho usmernenia DU dobre pochopila .....

nie je szčo, teda príjem, kt. mal patrí podľa môjho názoru do § 8
zvyčajne do § 6 sa dáva príjem szčo, kt. majú dič (pri prenájmoch pôdy nemusí mať dič, ale ostatní majú)

a nakoniec nemá nárok na žiadne výdavky, ani na paušálne