Janinka
08.03.13,20:42
Dobrý deň,

prosím súrne o radu, prevzala som účtovníctvo a s hrôzou zisťujem, že firma, ktorá existuje od roku 2002, nemá na OR zverejnenú ani jednu účtovnú závierku.
Urobím správne ak prefotím všetky Súvahy, V ZaS a Poznámky od roku 2002 a hneď v pondelok odnesiem na OR? Je potrebné k týmto výkazom ešte niečo dokladať? A ešte do roku 2006 bola táto firma dcérskou spoločnosťou, materská spoločnosť zverejnila konsolidované UZ, je potrebné za tie roky aj aby my ako dcérska spoločnosť sme mali zverejnené UZ?

Ešte som nezverejňovala UZ na OR, tak preto sa pýtam, čo treba odniesť.

ďakujem vopred za rady
KEJKA
08.03.13,20:54
na OR do zbierky listín ukladáš RUZ - Suvahu, VZaS, Poznámky a vyhlásenie konateľa o schválení RUZ.
Zverejnuje každá sro za seba - konsolidácia nie je dôvodom na nezverejnenie.
Kde berieš istotu, že tie RUZ neboli uložené? Ak iba z internetu - nedá sa na to spoľahnúť, trvá im to aj dva roky.
samozrejme - ak tam nič nie je od r.2002 - to je sila. Ešte si to prever.
Janinka
09.03.13,13:01
Uz som pisala predošlej účtovníčke, či naozaj neposlala ani jeden výkaz, ale neodpisuje a ja nebudem čakať, potrebujem kľudne spať, takže to hned v pondelok zanesiem. Ale chcem sa spýtať za obdobia 2002-2005 bola firma dcerou, boli tam dvaja spoločnici, ale konateľom bol iba jeden,tam potom stačí tiež Vyhlásenie toho konateľa o schválení RUZ, alebo už ma byť cez valné zhromaždenie, alebo vyhlásenie spoločníkov? A ešte daju mi na OR na podateľni nejaké potvrdenie, že som to odovzdala alebo mam napísať zoznam odovzdaných dokumentov a dať im to opečiatkovať?
som z toho nervozna, prosim o radu, dakujem